Materiał na kadłub żaglowaca

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
MIchał2000
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2021, 16:51

Materiał na kadłub żaglowaca

Post autor: MIchał2000 »

Witam
Zaczynam budowę mojego pierwszego żaglowca. Będzie to clipper, coś na wzór tego z wydawnictwa Shipyard.
Ponieważ nigdy nie sklejałem drewnianego modelu i nie wiem jak mi to będzie szło to postanowiłem nie kupować gotowego zestawu tylko zrobić wszystko samemu.Mój model będzie nieco większy od pierwowzoru. W autocadzie wyrysowałem większość części do cięcia laserem a pozostałe materiały(listewki na kadłub i pokład) myślałem kupić w sklepach modelarskich. Wzorując się na instrukcjach budowy modelu firmy OcCre postanowiłem, że kadłub będzie dwuwarstwowy, wewnętrzna warstwa to listwy 2x5mm lipowe (które można ładnie oszlifować) a zewnętrzna to 0,6x5mm listwy z sapelli.
W sklepach takich jak ModelMaking, Modelmax czy Modelnet są dostępne takie listewki ale to pojawia się dość ważny temat a mianowicie cena, 2 zł za sztukę nie wydaje się drogo ale jeśli potrzebuje się ich 40-50szt jednego rodzaju i 40x50szt kolejnego to w sumie kwot robi się całkiem spora.
Dlatego właśnie zwracam się do was z pytaniem czy możecie poradzić gdzie można kupić listwy w nieco lepszych cenach, a może ktoś z forumowiczów samodzielnie wykonuje taki listwy i mógłbym u niego zamówić?
Druga sprawa to bloczki, w sklepie Modelnet widziałem bloczki z orzecha i bukszpanu, bardzo proszę o radę które wybrać. A może to bez znaczenia?
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Materiał na kadłub żaglowaca

Post autor: sferoida »

Michał, a masz jakieś narzędzia? Może jakaś pilarka? Do tej pory też męczyłem zestawy, ale doszedłem do wniosku, że zrobienie listewki to najmniejszy problem. Zamówienie jednego rozmiaru listewki nie rozwiąże ci sprawy.
pozdrawiam Radek
ODPOWIEDZ