Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Le SOLEIL ROYAL, 1670 / Sekcja rufowa

Opisy budowy jednostek żaglowych

Re: Le SOLEIL ROYAL, 1670 / Sekcja rufowa

Postprzez Karrex » 07 Wrz 2020, 22:54

kontynuacja

Kolejne czarne listwy poszycia burty, początek poszycia hełmu, demontaż elementów jego dolnej części oraz wycięcie otworu okiennego w burcie (w kajucie kapitańskiej).

DSC1126.jpg

Podporę dolnego balkonu też chciałem zdemontować i robić nową, ale zdecydowałem, że zrobię tylko korekty kształtu, a płynniejszą obłość uzyskam "doklejkami".

DSC1130.jpg

DSC1129.jpg

Prace prowadzę naprzemiennie. Druga burta. Tutaj hełm zostawiam jak jest, tylko wyobliłem "daszek" (bardziej wklęsły niż był) i też wyciąłem otwór na okno.

DSC1125.jpg

Również na tej burcie zrobiłem korektę podpory dolnego balkonu, polegającej na jej skróceniu o +/- 6 mm.

DSC1132.jpg

DSC1131.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

W stoczni: Santa Maria, San Juan Bautista, Santisima Trinidad, L'Ambitieux

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Miejscowość: Gdynia

Postprzez Karrex » 20 Wrz 2020, 22:11

ORNAMENT BURTOWY

Decydując się na sekcję Soleil Royal, wybrałem wersję "paryską" (model Tannerona) w tej samej "manierze" kolorystycznej co sekcja Ambitieux.
W planach mam również wersję "niebieską" i być może pokuszę się o wersję Beraina.

Jednak zdecydowałem, że w tej sekcji pozwolę sobie na "małe" odstępstwo i "przemycenie" ornamentów burtowych z wersji Beraina.

Jeden z pierwszych prototypów, którego nie zapomniałem sfotografować ;)

DSC1117.jpg
DSC1119.jpg

i jakieś 250 zdjęć później z podkładem.

DSC1374.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Postprzez Karrex » 20 Paź 2020, 23:23

Wracam do planowej dewastacji ;) czyli zająłem się dalszym demontażem, najpierw pokłady,

DSC1133.jpg

dalej pozostałe balkony.

DSC1136.jpg

Następne do wymiany to górna część pawęży - lustro.

DSC1138.jpg

Prace nad nowym lustrem (a właściwie lustrami) rozpocząłem już jakiś czas temu.
Jak w poprzednich modelach sklejałem formatki fornirów - tu orzech amerykański.

DSC1146.jpg

- przy wycinaniu pierwszego lustra odciąłem jeden z bocznych elementów zwieńczenia korony, nie wiem jeszcze jak te detale będę robił ale dla estetyki zdjęć ;) dokleiłem brakujący element.
Wyciąłem otwory okienno-drzwiowe, podkleiłem boczne krawędzie - zalążek owrężenia i pawęże/lustra wygiąłem aby szły po łuku.

DSC1154.jpg
DSC1152.jpg

cdn.
Pozdrawiam
Karol

Pozłotnictwo

Image
Awatar użytkownika
Karrex

Postprzez TomekA » 20 Paź 2020, 23:40

Co Ty robisz??? Z przerazeniem patrze na ten proces samozniszczenia!!! A tak ciekawie zapowiadal sie Twoj model!
Jakie wiec sa Twe zamiary?
(posadz na cwiercpokladzie swoja tesciowa i zwoduj okret w dol rzeki i bedzie po klopocie - jak swego czasu mawial niejaki Ben Lankford - autor wiekszosci planow z firmy Model Shipways). :lol:
Awatar użytkownika
TomekA

Miejscowość: dziupla w baobabie

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Żaglowce

Użytkownicy On-line