Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Lexington - Shipyard

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne

O:Lexington - Shipyard

Postprzez mirek » 12 Mar 2009, 10:15

Bardzo ładna - pouczająca i ciekawa relacja , no cóż skończyła się wraz z modelem a wszystko co dobre kiedyś się kończy .
Twoja relacja jest o tyle ciekawa , że pokazywałeś co i jak robiłeś i wielu z nas mogło tym sposobem wiele się dowiedzieć i nauczyć.
Również serdecznie gratuluję ukończenia modeli i serdecznie dziękuję za tą relację dzięki której również ja wyciągnąłem pewne wnioski dla siebie
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
mirek

Miejscowość: Łódź

Postprzez lkemot » 12 Mar 2009, 10:42

Dzięki za miłe słowa, a relację starałem się prowadzić dokładnie, bo sam często poszukuję zdjęć z podobnych relacji by podpatrzeć szczegóły wykonania. Do tej pory do relacji wykonałem 458 zdjęć, nie licząc tych do galerii po wykonaniu gotowego kadłuba i tych co będą z zakończenia budowy. Jest to masa zdjęć i myślę, że pomogą w budowie tym modelarzom. którzy zechcą zbudować ten model.

A jeszcze mam pytanie o wstawianie zdjęć na forum - jak zrobić by wstawiane zdjęcia były w takiej kolejności jak są wybierane z dysku, bo po naciśnięciu "Wgraj plik" wstawiane są raz na górze a raz na dole. Nie znalazłem logiki w tym wstawianiu.

I pytanko gdzie kupujecie fornir, np brzozowy i czy będzie on odpowiedni do zrobienia pokładu - może jakiś inny (byle był jasny) będzie lepszy
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez ataman » 12 Mar 2009, 11:34

lkemot napisał:
A jeszcze mam pytanie o wstawianie zdjęć na forum - jak zrobić by wstawiane zdjęcia były w takiej kolejności jak są wybierane z dysku, bo po naciśnięciu "Wgraj plik" wstawiane są raz na górze a raz na dole. Nie znalazłem logiki w tym wstawianiu.

Ano jest to troszkę upierdliwe. Bylo już o tym parę razy, ale powtórze: Praktycznie mozna to zrobić tak: (ja tak robie) - piszemy tekst i wstawiamy fotki "jak leci" i wysyłamy na stronę. Potem edytujemy ponownie nasz post i metodą kopiuj-wklej wstawiamy linki do zdjęć w odpowiednie miejsca
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman

Miejscowość: Poznań

Postprzez Budrys » 12 Mar 2009, 11:38

lkemot napisał:
- jak zrobić by wstawiane zdjęcia były w takiej kolejności jak są wybierane z dysku, bo po naciśnięciu "Wgraj plik" wstawiane są raz na górze a raz na dole. Nie znalazłem logiki w tym wstawianiu.

Nie będąc fachowcem komputerowym odpowiem bardziej praktycznie: wchodzę w "edycję" i ustawiam poszczególne pliki zdjęć w pożądanej kolejności, przedzielając - lub nie - komentarzami. Ot tak sposobem na "piechotę"!:cheer:

- pytanko gdzie kupujecie fornir, np brzozowy i czy będzie on odpowiedni do zrobienia pokładu - może jakiś inny (byle był jasny) będzie lepszy

Są firmy handlujące drewnem, w których ofercie jest też fornir (a często i obłogi). No i niezawodny Internet. Tu możesz trafić na kilku producentów. Ja kupowałem m.innymi brzozę, klon, czereśnię - wybierając (w tym przypadku) takie o mniej wyrazistych lub drobniejszych słojach. ;)

Atamanie ukłon - byłeś szybszy!
Pozdrawiam
Wojciech [Budrys]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"Where there is a will there is a way"
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Awatar użytkownika
Budrys

Miejscowość: Warszawa

Postprzez inek1975 » 12 Mar 2009, 14:40

Przyłączam się do gratulacji...niesamowita relacja która dla mnie i pewnie dla wielu innych jest niezłym podręcznikiem sztuki modelarskiej.
Pozdrawiam Tomasz

inek75@interia.pl

w stoczni: HMS Bounty Shipyard 1:96
Awatar użytkownika
inek1975

Miejscowość: Poznań

Postprzez GrzesiekD » 12 Mar 2009, 21:35

No to Ty uprawiasz telewizyjne modelarstwo:D Ja też przy większości prac włączam sobie jakiś film albo
serial na monitorze:)
Model świetny, w skali nieludzkiej, czekam na więcej "modeli telewizyjnych" :D
I oczywiście jak do znudzenia pytam o ekspozycję - co z gablotą? Model wędruje pod szkło?

Co do Twoich pytań - fornir kupujemy u Zagłoby (więcej masz na ich stronie http://www.zagloba.com.pl/ )
albo w lepszych zakładach stolarskich.
A i jeszcze funkcjonuje allegro:D
Sam brzozy mam niedużo, ale chętnie odstąpię za kolejną relacje
z budowy:) Choć moim skromnym zdaniem brzoza jest za miękka i lepszy chyba byłby klon jak tu
http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,28604/catid,7/limit,6/limitstart,18/
... albo olcha. Niestety mam tylko brzozę:unsure:
Jakbyś się zdecydował na brzozę daj znać na PW
co do zdjęć to i dla mnie jest to niepojęte. ale ponieważ kolejność ma często znaczenie to zawsze edytuję
posta i układam je w prawidłowej kolejności.

Tak na szybko - Oni maja więcej niż ja:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3244825
Pozdrawiam
Grzesiek

Człowiek sam sobie nakłada ograniczenia.
Awatar użytkownika
GrzesiekD

Miejscowość: Świdnica

Postprzez lkemot » 12 Mar 2009, 22:43

Gablotka będzie z plexi (na dniach zamawiam), dam zdjęcia jak będzie gotowa. A dzisiaj była sesja fotograficzna ---> mieliśmy duże problemy z wypłynięciem...

Pozdrawiam - jutro fotki
Image
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot

Postprzez lkemot » 13 Mar 2009, 11:08

Zdjęcia zostały zrobione więc czas na galerię

Zdjęcia Lexingtona w formacie 3872x2592

Zdjęcia Lexingtona spakowane zip'em w formacie 3872x2592 - 137,16 MB

Pierwszy etap prac - kadłub

[img][img]http://images25.fotosik.pl/299/77b8e0f749e48177m.jpg[/img]Image
[img][img]http://images47.fotosik.pl/36/411852953f57ff87m.jpg[/img]Image
[img][img]http://images37.fotosik.pl/35/313c8c905dc31907m.jpg[/img]

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Drugi etap prac - ożaglowanie i olinowanie,

Lexington miał duże problemy z wodowaniem i wypłynięciem

Image

Image

ale się udało...

Widok ogólny

ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImage

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Szczegóły budowy kadłuba

ImageImageImage
ImageImageImage

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Szczegóły wyposażenia pokładu

ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImage

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Szczegóły ożaglowania i olinowania

ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImage

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

I widok z lotu ptaka

ImageImageImage

Image
Image
Image

I to już koniec relacji/galerii
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

Awatar użytkownika
lkemot

Re: Lexington - Shipyard

Postprzez lkemot » 14 Wrz 2020, 21:35

W końcu Lexington doczekał się podstawki i gabloty
Lex049.JPG
Lex050.JPG
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

Awatar użytkownika
lkemot

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Modele kartonowe i fornirowe

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 684 gości online