Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

HMS Victory 1:96

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne

Re: HMS Victory 1:96

Postprzez jaroch » 08 Lip 2020, 12:53

Olinowanie wykonuję wg wskazówek z tej książki. Objaśnia wiele szczegółów okrętu, kompleksowo opisując również perypetie autora z wykonaniem jego wersji modelu. Longridge spędził 12tys godzin przy swoim modelu. Ja buduję swój model już prawie rok (zacząłem w połowie sierpnia 2019), uśredniając, spędzam po 3-4h co drugi dzień co daje prawie 1000h. Zakładając, że spędzę drugie tyle przy olinowaniu/ożaglowaniu, zajmie mi to 6x mniej jak Longridge'owi. To uświadamia jak szczegółowy jest jego model:)
Załączniki
20200611_210739.jpg
jaroch

Miejscowość: warszawa

Postprzez lkemot » 09 Lip 2020, 11:05

Strasznie szybko budujesz swoją Viktorię, a efekt super
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez jaroch » 22 Lip 2020, 10:05

Dzięki Tomek, jak już pisałem, gdyby nie pewna szczegółowa relacja to nie szło by to tak szybko:)
Także należą Ci się podwójne podziękowania, przede wszystkim za skrupulatność podczas dokumentowania swoich prac:)
jaroch

Miejscowość: warszawa

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Modele kartonowe i fornirowe

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 371 gości online