Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Obkładanie lin

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski

Obkładanie lin

Postprzez JAC64 » 09 Cze 2020, 16:56

Witam. Buduję model fregaty LA BELLE POULE w skali 1:72. Zakładam takielunek. Mam pytanie do kolegów modelarzy. Otóż jak obkładacie linki na naglach i knagach. Czy bezpośrednio – szkic A,C,B, czy poprzez blok z hakiem mocowany do pokładu – szkic B, D, F. Czy są tutaj jakieś zasady, że np. tylko pewne liny idą przez bloki a inne bezpośrednio. Dotyczy to przede wszystkim nagielbanków przy burtach oraz knag na waterwayu . Nie mogę nic znaleźć na ten temat. Pozdrawiam
Image
JAC64

Miejscowość: Poznań

Re: Obkładanie lin

Postprzez Jarek » 09 Cze 2020, 17:23

Panie kolego. Ja rozumiem Twój problem i koledzy chętnie pomogą, ale aby Twój temat nie został skasowany czym prędzej biegnij do powitalni, piwiedz "dzień dobry", oraz troche o swoim dorobku modelarskim.
Takie tu mamy zasady. ;)

Następnym razem ładuj zdjęcia bezpośrednio przez serwer kogi. Nie używaj serwerów zewnętrznych gdyż po pewnym czasie mogą być niedostępne.
Ostatnio edytowany przez Jarek, 10 Cze 2020, 10:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Jarek

Miejscowość: Colne U.K.

Re: Obkładanie lin

Postprzez lkemot » 10 Cze 2020, 08:44

Nie ma na to uniwersalnego przepisu, zależy to bardziej od obciążenia danej liny na konkretnym żaglowców - wtedy przez bloczek(i). Musisz to wyczytać z rysunków, planów lub opisów...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
Awatar użytkownika
lkemot

Miejscowość: Rzeszów

Wróć do Modelarnia

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 639 gości online