Obkładanie lin

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
ODPOWIEDZ
JAC64
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2020, 16:26

Obkładanie lin

Post autor: JAC64 »

Witam. Buduję model fregaty LA BELLE POULE w skali 1:72. Zakładam takielunek. Mam pytanie do kolegów modelarzy. Otóż jak obkładacie linki na naglach i knagach. Czy bezpośrednio – szkic A,C,B, czy poprzez blok z hakiem mocowany do pokładu – szkic B, D, F. Czy są tutaj jakieś zasady, że np. tylko pewne liny idą przez bloki a inne bezpośrednio. Dotyczy to przede wszystkim nagielbanków przy burtach oraz knag na waterwayu . Nie mogę nic znaleźć na ten temat. Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Obkładanie lin

Post autor: Jarek »

Panie kolego. Ja rozumiem Twój problem i koledzy chętnie pomogą, ale aby Twój temat nie został skasowany czym prędzej biegnij do powitalni, piwiedz "dzień dobry", oraz troche o swoim dorobku modelarskim.
Takie tu mamy zasady. ;)

Następnym razem ładuj zdjęcia bezpośrednio przez serwer kogi. Nie używaj serwerów zewnętrznych gdyż po pewnym czasie mogą być niedostępne.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2020, 10:39 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lkemot
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Obkładanie lin

Post autor: lkemot »

Nie ma na to uniwersalnego przepisu, zależy to bardziej od obciążenia danej liny na konkretnym żaglowców - wtedy przez bloczek(i). Musisz to wyczytać z rysunków, planów lub opisów...
Pozdrawiam
Tomekl vel lkemot

W stoczni: Victory, Akagi
W porcie: Santa Leocadia, Yamato, Lexington, H.M.S Cleopatra, Le Coureur, Szebeka
ODPOWIEDZ