Gdyby ktoś miał nadmiar bursztynu mógłby sobie zrobić taką sympatyczną dzwonniczkę - tu jeszcze bez dzwonu ;-)


wizualizacja dzwonniczki z innego dzieła rosyjskiego bursztynnika

a z większymi zasobami (bursztynu, złota i srebra) nawet cały model Soleil Royal :shock:Bursztynowy skarb Kaliningradu


„Magiczny” żaglowiec z bursztynu został przywieziony do Jekaterynburga przez firmę Sun Stone.

Właścicielka firmy Karina Bogdan powiedziała:
    Cały model jest wykonany z najdroższego gatunku bursztynu, białego, wyselekcjonowanego, ważył 30 kilogramów. Są też armaty ze srebra, złote emblematy i prawie kilometr złotej nici - zaznaczyła Bogdan. - Koszt takiego arcydzieła, nad którym mistrz pracował przez trzy lata, to 24 miliony 390 tysięcy rubli.

W środku są nawet wszystkie dekoracje, mini-karabiny, ale najtrudniej było stworzyć żagle. Ich grubość wynosi zaledwie 0,6 milimetra, czyli jest cieńsza niż arkusz papieru. Model niedawno zdobył Grand Prix na słynnych zawodach w Moskwie. W jednym z bursztynowych żagli jest inkluzja - zamarznięty komar, a na górnym pokładzie sam Ludwik XIV w miniaturze. Bursztynowy model powstał w 2017 roku.

https://ngzt.ru/posts/koronu-s-tysyachami-brilliantov-i-korabl-iz-yantarya-privezli-v-glavnyy-prospekt-v-ekaterinburg
Na innej stronie http://jewelpreciousmetal...sign_global.php
przeczytamy

Żaglowiec „SOLEIL ROYAL” - Grand Prix JUNWEX 2018
Grand Prix w konkursie na najlepszą biżuterię Rosji zorganizowanym na wystawie JUNWEX 2018 na Moskiewskiej Wystawie Osiągnięć Gospodarczych otrzymał model okrętu wykonany z bursztynu. Model został wykonany przez mistrza firmy Sun Stone.

Model jest kopią flagowego okrętu francuskiej floty „Le Soleil Royal” („Król Słońca”). Został zbudowany w stoczniach francuskiego portu w Brześciu w 1669 roku przez inżyniera Laurenta Gabka za panowania Ludwika XIV i na jego cześć.

Przez ponad rok mistrz firmy Sun Stone pracował nad stworzeniem „Le Soleil Royal”, korzystając z ówczesnych rysunków, dzięki czemu („Król Słońca”) stał się dokładną kopią swojego przodka. Wojowniczy wygląd LeSoleilRoyal nadaje imponujący arsenał srebrnych armat, herby i elementy dekoracyjne są odlane w złocie, gwoździki na bursztynowe pokłady i poszycie wykonane są z miedzi.

Żagle są wykonane ze specjalnymi umiejętnościami, których grubość wynosi od 0,6 do 0,2 mm, co świadczy o niezrównanej pracy mistrza.

Skala statku to 1:75, waga około 10 kg.

_________________
Pozdrawiam
Karol