Na początek proszę o uzupełnienie profilu zgodonie z wymogami regulaminu: http://koga.net.pl/component/option,com_joomlaboard/Itemid,293/func,view/id,21541/catid,526/#msg21541 szczeg. pkt 9.
Po drugie: przeczytaj uważnie, najlepiej z 3 razy artykulik: http://koga.net.pl/content/view/469/278/
A teraz ad Twoich pytań:
1. Jaki model powinienem wziąć na początek? Byle nie za drogi (max. 70 zł), gdyż na razie chcę się sprawdzić.
Nie ma takiego! najtańsze w miarę przyzwoite gotowe modele to ceną od ok 300 zł
2. Ile zajmuje budowa 1 statku?
Wydaje się, że krótko. Przecież kupuje się pakiet i części są w środku. Wystarczy złożyć i BACH - piękny model. Jak to jest naprawdę?
Naprawdę to jest żmudna, czasochłonna, pracochłonna, wymagająca cierpliwości, wielokrotnego robienia-poprawiania tej samej części... itp praca. Nawet gotowy zestaw do sklejania to nie jest plastikowy modelik samolotu, to nie są puzzle.... szkielet musisz spasować, podszlifować.. 5 razy sprawdzić symetrię.. listewki doginać, profilować, najlepiej na mokro-gorąco... 5 razy przymierzać.. Jeśli zbudujesz swój pierwszy prosty model z zestawu w trzy-cztery miesiące to bez oglądania go, każdy doświadczony szkutnik powie Ci: wyćpnij go do kosza!!
Jestem całkowicie zielony w tej sprawie. Aczkolwiek od pewnego czasu zastanawiam się czy nie zacząć się "bawić".
Niestety, to widać już z pierwszych Twoich postów.. przede wszystkim masz złe wyobrażenie o modelarstwie.. Wydaje Ci się, że to pierdnąć w kij i zrobić parasol... A Oksal buduje swój model już drugi rok.. i .. i już zaczął żagle stawiać.. za pół roku, jak się spręży to może ukończy..
Bynajmniej nie chcę Cię zniechęcić.. ale.. ale nie chcę też, abyś swym nadmiernym hurraoptymizmem się nie zniechęcił już na początku przygody z modelarstwem..
Aby się zacząć w to bawić trzeba mieć na początek: cierpliwość, czas, narzędzia (nawet do gotowego zestawu), wiedzę. I przede wszystkim proponuję zacząć od tej wiedzy, wiedzy zarówno o podstawach modelarstwa (np: jak składać szkielet co jak i kiedy wypełniać i czym, jak oklejać kadłub, od którego punktu zacząć... )ale też i historii i techini szkutniczej (np: jakie liny i do czego służyły, choćby te najważniejsze, jak wyglądał pokład i dlaczego, itp itd)....przejrzyj forum, w poszczególnych tematach jest niekiedy spis relacji.. a tam wiele ciekawych podpowiedzi, jak się robi to czy tamto.. nie pytaj na wyrost, czytaj spis treści forum.. i odnośne relacje.. pytać będziesz już w relacji, gdy nie znajdziesz podpowiedzi w podglądaniu budowy innych...)
Mam nadzieję, że przemyślisz, zmierzysz zamiary na siły.. zaczniesz, wciągnie Cię to... i będziesz sie bawił wspólnie z nami...