Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Historia żeglugi

Historia żeglugi

W tym miejscu znajdziecie wszelkie opisy związane z historią morza. Wielkie odkrycia geograficzne, wielcy żeglarze, jak żyli w dawnych czasach. Czasy wielkich odkryć geograficznych mimo że przeminęły dalej są intrygujące i zabarwione pewną magią opowieści o piratach, potworach morskich i walce z żywiołem.
  • Ludzie i wydarzenia
    Wydarzenia historyczne powiązane z morzem zawsze miały wpływ na historię świata. Zaczynając już od czasów starożytnych a kończąc na współczesnych, żadna potęga nie mogła przetrwać bez odpowiedniej floty. Zadaniem jej było obrona granic, zdobywanie nowych rejonów lub handel, który tak ożywia i ożywiał gospodarki krajów. Ale flota to nie wszystko. Potrzebni jej byli ludzie, bohaterowie, dzięki którym do dziś wspominamy tamte czasy, dzięki nim mamy dziś taką wiedzę o świecie. Gnani przed siebie bez map, ślepi i głusi, to oni wszystkim otwierali oczy...

  • Technika
    W tym dziale opisane będą wysiłki ludzi, których zadaniem miało być doskonalenie technik budowy statków, czynienie ich coraz szybszych i bezpieczniejszych. W historii często jedna szkoła budowy przenikała się z drugą, mimo tego, że broniono się przed przepływem technologii, bo to ona dawała pierwszeństwo na morzu....

  • Tak żyli ludzie

    Nie można mówić o morzu, wydarzeniach i historii pomijając realia z tamtych lat. Przecież życie na statkach nigdy nie było proste, były czasy, gdy nawet małe przewinienia karano śmiercią. Jednak było to często konieczne. Wyobcowani na morzu, wsród samych nieprzyjaznych zjawisk i krajobrazów płynęli w dal. Cała załoga ufała kapitanowi, który nie mógł okazywać słabości, bo w nim pokładane były wszystkie nadzieje. Ludzie w tamtych latach nie zawsze byli tak mężni. Wielu z nich było pospolitymi rzezimieszkami, szukającymi na morzu tylko okazji do wzbogacenia się i przeżycia fascynującej przygody, często też był to rodzaj ucieczki przed ścigającym ich w całym kraju wymiarem sprawiedliwości.