Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy Le Soleil Royal, 1670
Le Soleil Royal, 1670

Ustawienia grupy

Galerie zdjęć

Filmy

Brak filmów do wyświetlenia.

Wydarzenia

Nie utworzono jeszcze żadnego wydarzenia.
Le Soleil Royal, 1670
Informacje o grupie
Kategoria:
Nazwa:
Le Soleil Royal, 1670
Założona:
wtorek, 10 lipca 2018
Założyciel:

Opis

Grupa zrzeszająca miłośników okrętu i modelu Le Soleil Royal oraz historii, bitew morskich i żaglowców francuskiej floty

Komunikaty

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 przez Karrex

Witajcie.

Ważna  informacja ze strony wydawnictwa DeAgostini dla kolekcjonerów i prenumeratorów kolekcji SOLEIL ROYAL:


Ważna informacja! Zespół DeAgostini pragnie poinformować, iż mimo utrudnień kontynuujemy naszą działalność zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020 roku. Przypominamy, że kioski pozostają nadal otwarte, ale poszczególne sieci dystrybucyjne mają prawo decydować o zamknięciu swoich sklepów. Jeśli nie udało Ci się dotrzeć do Twojego kiosku i przeoczyłeś jeden lub więcej numerów kolekcji, możesz zamówić je wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@deagostini.pl. Wyślemy do Ciebie brakujące egzemplarze najszybciej jak to będzie możliwe. Prenumerata będzie nadal wysyłana na terytorium całego kraju, jednakże mogą wystąpić opóźnienia po stronie przewoźników dostarczających przesyłki. Jesteśmy przekonani, że dzięki cierpliwości i współpracy przejdziemy przez ten ciężki okres. #zostańwdomu, #odkrywajswojehobby Zespół DeAgostini

_____________________________

_________________
Pozdrawiam Karol

 

czwartek, 22 sierpnia 2019 przez Karrex

Forum grupy

AiDi napisał/a: Karrex napisał/a: ... jedynie nieco opuszczony, żeby zniwelować ten odstęp między koroną, a główną dekoracją galerii - jest o tym w tym wątku ... To ja zapytam ile konkretnie (w centymetrach lub milimetrach) polecacie opuścić? Chcę to przyciąć zanim wkleję tę wręgę ... Co do pawęży to obawiam się, że będziesz musiał sam sobie obliczyć ile obciąć, sumując części składowe z kolekcji. Czyli suma 3 grubości balkonów + szerokości trzech wytrawek z oknami + wysokość ornamentu z pierwszego zeszytu + ornamenty korony lustra (postać z koniem i postać z wielbłądem). Wynik odejmujesz od wysokości wręgi 13 (nazywam ją pawężą) i wychodzi o ile skrócić. Na moje oko to będzie jakieś 20 mm (2 cm). Z tym okiem to oczywiście żart, podałem mój wynik. Pawęż z kolekcji ma bodajże ± 185 - 186 mm, moje pawęże mają ± 165 mm. Jak patrzę u Marka to wysokość od ostatniego pokładu do górnej krawędzi pawęży wynosi ± 47 - 48 mm, więc obniżenie o 20 mm myślę nie będzie kolidowało z pokładem i burtami. Trzeba też będzie skrócić węzłówki rufowe. Podam jeszcze że mam 65 mm od górnej krawędzi okien (wł. drzwi) do górnej krawędzi pawęży. elementy ozdób "na sucho" - nie licują z występami bo trzeba spasować z koroną Zwracam też uwagę, że jeżeli będą te same dekoracje (postać z koniem i postać z wielbłądem - w kolekcji chyba 2 konie) co na materiałach promocyjnych i relacjach zachodnich to są one źle zaprojektowane - postacie powinny mieć nogi na górnej krawędzi, a mają na dolnej, przez co dolne krawędzie ornamentów zamiast do występów (A) idą nad nimi (do nóg koni). Czy to jest do skorygowania? Ja widzę mało inwazyjny sposób. Odciąć nogi zwierzaków tak, by można było po nadaniu większego skosu wpasować obie dekoracje pomiędzy wypusty i podszlifowany element korony (jak na wizualizacji poniżej). _________________
Ostatni post Karrex z dnia czwartek, 20 sierpnia 2020

Komentarze

Karrex
Witajcie.

Ważna  informacja ze strony wydawnictwa DeAgostini dla kolekcjonerów i prenumeratorów kolekcji m.in. SOLEIL ROYAL:


DRODZY CZYTELNICY!

Zespół DeAgostini informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia z dystrybucją naszych kolekcji. Dołożymy wszelkich starań, abyście nadal mogli je kupować – jednak w sytuacji, gdyby wystąpił jakikolwiek kłopot z zakupem kolejnych numerów w kioskach, przypominamy o możliwości zamówienia prenumeraty na stronach internetowych kolekcji, a także poprzez kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 428 86 40 lub adresem mailowym prenumerata@primaneo.pl.
Prenumeratę możecie rozpocząć od numerów znajdujących się aktualnie w sprzedaży. Dzięki prenumeracie otrzymacie wszystkie kolejne numery prosto do Waszych domów. Gdy tylko wszystko wróci do normy, będziecie mogli kupować kolejne zeszyty kolekcji w Waszych stałych punktach sprzedaży.
Jesteśmy przekonani, że dzięki cierpliwości i współpracy przejdziemy przez ten ciężki okres.

#odkrywajswojehobby
Zespół DeAgostiniWażna informacja!

Zespół DeAgostini pragnie poinformować, iż mimo utrudnień kontynuujemy naszą działalność zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020 roku. Przypominamy, że kioski pozostają nadal otwarte, ale poszczególne sieci dystrybucyjne mają prawo decydować o zamknięciu swoich sklepów. Jeśli nie udało Ci się dotrzeć do Twojego kiosku i przeoczyłeś jeden lub więcej numerów kolekcji, możesz zamówić je wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@deagostini.pl. Wyślemy do Ciebie brakujące egzemplarze najszybciej jak to będzie możliwe. Prenumerata będzie nadal wysyłana na terytorium całego kraju, jednakże mogą wystąpić opóźnienia po stronie przewoźników dostarczających przesyłki.
Jesteśmy przekonani, że dzięki cierpliwości i współpracy przejdziemy przez ten ciężki okres.

#zostańwdomu,
#odkrywajswojehobby
Zespół DeAgostini

_____________________________

_________________
Pozdrawiam Karol
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:49
 
Karrex
Jutro ukaże się numer 5,
po dwóch tygodniach numer 6
poniedziałek, 14 października 2019 21:30
 
Karrex

    Jak w każdej kolekcji zalecam zebranie całego owrężenia - elementy podłużnicy, wręgi oraz wzmocnienia (nie klejenia na raty jak proponuje instrukcja) i klejenie (najlepiej) w stoczni modelarskiej, aby uniknąć zwichrowania kadłuba.


Najpierw sklejamy elementy podłużnicy, a jak jest idealnie prosta, nie zwichrowana, to wklejamy wręgi.


To samo dotyczy pokładów i deskowania pokładów. Zebrać wszystkie sklejki fałszywych pokładów - nie kleić na raty. Jeżeli deskowanie będziemy robić po wklejeniu wszystkich pokładów, unikniemy brzydkich, widocznych łączeń i szerszych szpar na długości (na styku elementów pokładów) oraz możemy racjonalnie wykorzystać listwy poszycia z raminu (bez zbędnych odpadów).


Poniżej zdjęcia z instrukcji ilustrujące zbędne odpadki:
poniedziałek, 14 października 2019 21:28