Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy Le Soleil Royal, 1670
Le Soleil Royal, 1670

Ustawienia grupy

Galerie zdjęć

Filmy

Brak filmów do wyświetlenia.

Wydarzenia

Nie utworzono jeszcze żadnego wydarzenia.
Le Soleil Royal, 1670
Informacje o grupie
Kategoria:
Nazwa:
Le Soleil Royal, 1670
Założona:
wtorek, 10 lipca 2018
Założyciel:

Opis

Grupa zrzeszająca miłośników okrętu i modelu Le Soleil Royal oraz historii, bitew morskich i żaglowców francuskiej floty

Komunikaty

czwartek, 22 sierpnia 2019 przez Karrex
Soleil Royal - Nowa kolekcja


Kolekcja  Soleil Royal - majestatyczny okręt flagowy floty Króla Słońce (czyt. Ludwik XIV) ukazała się na naszym rynku 21 sierpnia 2019 r. Jest to starsza wersja kolekcji przy współpracy z OcCre, nieco zmodyfikowana - inny materiał na owrężenie - twarda sklejka cięta laserem. Do dziewiątego numeru zeszyty będą ukazywać się co dwa tygodnie (w środy), później co tydzień.

Komentarze

Karrex
Jutro ukaże się numer 5,
po dwóch tygodniach numer 6
poniedziałek, 14 października 2019 21:30
 
Karrex

    Jak w każdej kolekcji zalecam zebranie całego owrężenia - elementy podłużnicy, wręgi oraz wzmocnienia (nie klejenia na raty jak proponuje instrukcja) i klejenie (najlepiej) w stoczni modelarskiej, aby uniknąć zwichrowania kadłuba.


Najpierw sklejamy elementy podłużnicy, a jak jest idealnie prosta, nie zwichrowana, to wklejamy wręgi.


To samo dotyczy pokładów i deskowania pokładów. Zebrać wszystkie sklejki fałszywych pokładów - nie kleić na raty. Jeżeli deskowanie będziemy robić po wklejeniu wszystkich pokładów, unikniemy brzydkich, widocznych łączeń i szerszych szpar na długości (na styku elementów pokładów) oraz możemy racjonalnie wykorzystać listwy poszycia z raminu (bez zbędnych odpadów).


Poniżej zdjęcia z instrukcji ilustrujące zbędne odpadki:
poniedziałek, 14 października 2019 21:28