Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Tematy z Łodzie Wikingów
Na zlocie Operacja Żagle Gdyni 2014 była m.in. ta replika łodzi wikingów
Rozpoczęta przez jaxa,
Swego czasu dostępna była relacja budowy modelu Oseberga prowadzona przez Ramóna Iglesiasa - teraz dostępny jest tylko prezentacja gotowego modelu - http://youtu.be/ZSp3G75v3xsWarto obejrzeć, bo model wykonany naprawdę świetnie.
Rozpoczęta przez Karrex,
http://www.youtube.com/watch?v=ApCXqcnxmno&feature=related
Rozpoczęta przez Karrex,
Rozpoczęta przez jaxa,
boberhammet napisał:Teraz krótki komentarz do tego zdjęcia. 1-Rysunek jest robiony przez M. Prosnaka który nie był archeologiem, a jego rekonstrukcje często są fantazyjne2- Rysunek powstał jeszcze przed znaleziskami ze Skuldelev czy Roskilde które wniosły w ten temat wiele ważnych informacji3- to nie jest dokładnie ten rysunek o którym pisałem na doleNo, a teraz to co rysunek ma pokazywać.łódki od 1-4 to znaleziska archeologicznełódki od 5-8 to rekonstrukcje na podstawie przekazów histrorycznychFotka pokazuje nam, że to co piszą kronikarze bądź opisują sagi nie jest do końca zgodne z rzeczywistością. Zapewne miało to związek z propagandą itd. W związku z tym bardzo trudno jest dopasować typy o których czytamy w źródłach historycznych do tego co znajdowane jest w materiale archeologicznym.Jeśli macie dostęp do biblioteki CMM to polecam książki Ole Crumlin-Petersena w tej chwili to najlepszy specjalista od łodzi wikingów. Chyba że ktoś ma luźne 50 euro to można zamówić w księgarni: http://vikingeskibsmuseet.dk/index.php?id=1515&no_cache=1&L=1
Rozpoczęta przez Karrex,
Rozpoczęta przez jaxa,
Rozpoczęta przez Karrex,
Rozpoczęta przez jaxa,
Rozpoczęta przez jaxa,