Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy Filmy Forum grupy "Piraci z Karaibów"
"Piraci z Karaibów"
Temat rozpoczęty przez Karrex, w dniu 18 stycznia 01:44 PM


Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (USA2003)


Reżyseria: Gore Verbinski

Scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio, Jay Wolpert

Występują: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jonathan Pryce, Jack Davenport

więcej


Córka gubernatora Jamajki, Elizabeth Swann (Keira Knightley), zostaje porwana przez piratów. Na ratunek dziewczynie rusza jej przyjaciel z dzieciństwa, Will Turner (Orlando Bloom), od dawna w niej zakochany, nie mający jednak złudzeń co do możliwości małżeństwa ze względu na różniący ich status społeczny. Will prosi o pomoc pirata, zawadiackiego i szelmowskiego kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp).

 

Sparrow zgadza się mu pomóc, mając w tym swój ukryty cel. Pragnie wyrwać Czarną Perłę, swój dawny okręt, z rąk nikczemnego kapitana Barbossy (Geoffrey Rush), który dziesięć lat wcześniej, jeszcze jako pierwszy oficer kapitana Jacka, wzniecił bunt wśród załogi i porzucając Jacka na bezludnej wyspie, zagarnął jego statek. Jackowi zostawiono wtedy pistolet z jedną kulą, na wypadek gdyby wolał samobójstwo niż śmierć z głodu i pragnienia. Sparrow poprzysiągł jednak przeżyć i zachować tę kulę, aż nadarzy się okazja do zemsty na Barbossie. I oto teraz wydaje się, że nadszedł stosowny moment.

Odzyskanie Perły nie będzie jednak proste – na statku i jego załodze ciąży bowiem straszliwa klątwa: są oni żywymi szkieletami, których prawdziwą naturę ujawnia tylko światło księżyca – za dnia przybierają normalną postać. Klątwa została nałożona na znaleziony przez Barbossę i jego załogę skarb Cortéza – osiemset osiemdziesiąt dwa złote medaliony, ofiarowane przez Azteków na okup Hiszpanom, aby zaprzestali rzezi Indian. Gdy Cortéz nie dotrzymał obietnicy, azteccy bogowie przeklęli złoto i każdego, kto weźmie choćby jeden medalion ze skrzyni. Aby zdjąć klątwę należy zwrócić wszystkie sztuki złota i złożyć ofiarę z krwi każdego, kto je wziął.

Piraci oddali już wszystko, z wyjątkiem ostatniego medalionu – tego, który ich towarzysz, Bill Turner, wysłał przed dziesięciu laty swojemu synowi, Willowi. Barbossa nie wie, że to właśnie krwi młodego kowala potrzebuje, aby zdjąć klątwę, ale przebiegły Jack Sparrow jest tego doskonale świadomy i zgadza się pomóc Willowi w ratowaniu jego ukochanej, cały czas układając misterny plan odzyskania Czarnej Perły.

 
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (USA2006)


Reżyseria: Gore Verbinski

Scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio

Występują: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Jack Davenport, Bill Nighy, Jonathan Pryce, Stellan Skarsgard, Naomie Harris, Geoffrey Rush

więcej


 

Fabuła filmu znów obejmuje trzy główne postacie: Williama Turnera (granego przez Orlando Blooma), Kapitana Jacka Sparrowa (w tej roli Johnny Depp) i narzeczoną Willa, Elizabeth Swann (Keira Knightley).

Akcja filmu rozpoczyna się od aresztowania Willa i Elizabeth przed ich własnym ślubem. Zostają wtrąceni do lochu za pomaganie w ucieczce kapitanowi Jackowi Sparrowowi. Natomiast kapitan Czarnej Perły (właśnie Jack Sparrow) dowiaduje się od jednego z członków załogi „Latającego Holendra”, którego kapitanem jest demoniczny Davy Jones, że musi spłacić dług zaciągnięty u niego 13 lat temu w zamian za bycie kapitanem Czarnej Perły.

Spłata długu polega na oddaniu swojej duszy na służbę na 100 lat na statek Jonesa (alternatywą jest zjedzenie „Czarnej Perły” wraz z kapitanem i załogą przez Krakena, morskiego potwora na usługach kapitana „Latającego Holendra”). Natomiast Will w zamian za wolność swoją lub ukochanej musi odnaleźć Jacka i zdobyć jego busolę. Will i Jack spotykają się na jednej z wysp Karaibów, którą zamieszkują ludożercy. Jack Sparrow zostaje przez nich uznany za boga w ludzkiej postaci, natomiast Will i załoga „Czarnej Perły” zostają jeńcami.

Okazuje się, że tubylcy chcą uwolnić Jacka od jego cielesnej powłoki, którą zamierzają skonsumować. Willowi udaje się uciec i uratować Jacka. Razem wyruszają do czarownicy, która daje im rady co do tego, jak powinni postępować z Davym Jonesem. W drodze powrotnej mają nieszczęście spotkać statek-widmo „Latającego Holendra” z demoniczną załogą na pokładzie. Will dostaje się na jego pokład, aby ukraść jego kapitanowi klucz do tytułowej skrzyni.

Na jego pokładzie spotyka swojego ojca, który oddał duszę, aby uchronić swojego syna przed losem pirata. Młody Turner kradnie klucz i ucieka z pomocą ojca, ale statek na którym dostał schronienie zatapia Kraken.

W tym samym czasie Jack na Czarnej Perle zmierza do Tortugi (portu piratów), by znaleźć tam dusze, które zgodzą się w zamian za niego wstąpić do załogi „Latającego Holendra”. Równocześnie Elizabeth przybywa także do Tortugi i spotyka Jacka oraz komodora Norringtona, byłego oficera Kompanii Wschodnioindyjskiej, który kiedyś pomógł Jackowi w kolejnej ucieczce. Razem wyruszają na wyspę na której zakopana jest skrzynia.

Równocześnie Will po zatopieniu okrętu dostaje się znów na „Latającego Holendra”, ale tym razem bez wiedzy załogi i kapitana. Elizabeth, Jack, Norrington oraz Will (z kluczem) lądują na wyspie, gdzie znajduje się skrzynia. Jednak między wspólnikami dochodzi do kłótni, gdyż każdy chce serca Davy'ego Jonesa, które znajduje się w skrzyni do innego celu. Walczą między sobą o klucz, a równocześnie załoga „Latającego Holendra” dociera także na wyspę.

Jackowi udaje się ukraść serce, ale jemu z kolei kradnie je komodor. Ten dostarcza je zarządcy Kompanii, Beckettowi. Natomiast w drodze powrotnej, Czarną Perłę tylko z Jackiem na pokładzie zatapia Kraken wysłany przez rozzłoszczonego Davy'ego. Elizabeth, Will i reszta załogi dostaje się do czarownicy, która proponuje im pewien sposób uratowania Jacka.

Ich nowym kapitanem zostaje kapitan Barbossa, znany z poprzedniej części „Piratów”. Historia nie kończy się na "Skrzyni umarlaka".

Pozostawiono otwarte zakończenie, a dalszy ciąg można poznać w trzeciej części "Piratów z Karaibów", której tytuł brzmi "Na Krańcu Świata" ("At World's End").

 
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Pirates of the Caribbean: Worlds End (USA2007)


Reżyseria: Gore Verbinski więcejAkcja rozpoczyna się od egzekucji piratów i ich sojuszników przez wojska Becketta. Will Turner, Elizabeth Swann, Hektor Barbossa i inni piraci udają się do Singapuru, po mapę Sao Fenga, która pokazuję drogę na kraniec świata, jednak podczas próby kradzieży Will zostaje schwytany przez kamratów pirackiego lorda Sao Fenga. Barbossa informuje Sao Fenga o zwołaniu IV Trybunału Braci – obrad dziewięciu pirackich władców, do którego to Trybunału należy również Sao Feng. Podczas pojedynku piratów, do siedziby Sao Fenga wkraczają żołnierze Kompanii Wschodnioindyjskiej rządzonej przez lorda Cutlera Becketa. W czasie walki Sao Feng i Will zawierają umowę, dzięki której piraci dostają mapę i statek z załogą. W tym samym czasie "Latający Holender" na rozkaz Becketa atakuje i niszczy okręty pirackie. Piraci na statku Hai Peng docierają do Luku Jonesa (znajduje się na krańcu świata) i uwalniają Jacka Sparrowa wraz z Czarna Perłą. Tymczasem lord Cutler Becket pozbywa się gubernatora Swanna, ojca Elizabeth. Jego duszę spotykają piraci podczas podróży przez świat umarłych. Po wydostaniu się na zwykły świat, piraci trafiają w pułapkę zastawioną przez Sao Fenga, lorda Becketa oraz Davy'ego Jonesa (musi on służyć Becketowi, który ma jego serce). Muszą z nimi walczyć. Admirał Norrington rozważa zaistniałą sytuację i uwalnia z Holendra Elizabeth wraz z załogą statku "Empress", jednak zostaje zabity przez Billa "Sznurówkę" Turnera.

Kapitan Barbossa zwołuje Bractwo Pirackie – 9 piratów z 9 Talarami. Chcą ustalić aby w powstaniu przeciwko wojsku pomogła im mityczna bogini morza Calypso, która została uwięziona przez pierwszy Trybunał. Czwarty Trybunał chce to zmienić, ale nie wszyscy się z tym godzą. Tia Dalma to Calypso, w której zakochany jest Davy Jones. Podczas zebrania Elizabeth zostaje wybrana Królem Piratów i decyduje się walczyć z Kompanią Wschodnioindyjską. Tuż przed bitwą, Barbossa uwalnia Calypso z cielesnej postaci i przekonuje ją, że jej uwięzienie to zasługa (wina) Davy'ego Jonesa, jednak nie zgładziła armady i Holendra ale wywołała wir wodny. Dochodzi do starcia pomiędzy Czarną Perłą a Latającym Holendrem. Podczas bitwy Will i Elizabeth wyznają sobie miłość i zostają małżeństwem (ślubu udzielił im Hector Barbossa). Chwilę później Will zostaje raniony przez Jonesa, a Jack Sparrow pomaga mu przebić serce Davy'ego złamaną szablą. Jones wpada w morską otchłań a młody Turner zostaje kapitanem "Latającego Holendra" i wraz z Perłą niszczy statek Becketta (a on sam ginie wśród płomieni) HMS Endeavour.

 
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
(USA2011)

Reżyseria:
Rob Marshall
Na podstawie książki: Tim Powers
więcej
Kolejna część przygód Jacka Sparrowa. Po ponownej utracie swojego ukochanego okrętu, Czarnej Perły, ścieżka życiowa kapitana Jacka Sparrowa ponownie krzyżuje się z Angeliką, kobietą z jego przeszłości i córką Edwarda Teacha, szerzej znanego jako Czarnobrodego. Jack nie jest jednak pewien czy jest to miłość, czy próba wykorzystania go do odnalezienia legendarnej Fontanny Młodości. Zostaje zwerbowany do załogi statku Zemsta Królowej Anny, który jest własnością legendarnego pirata.

Okazuje się, że statek ten skrywa wiele tajemnic m.in. żyje i słucha rozkazów kapitana, zieje ogniem, a jego załoga to przede wszystkim posłuszne mu zombie. Sam Czarnobrody kolekcjonuje zdobyte statki i zajmuje się voodoo. Jack odnajduje się w tej nieoczekiwanej przygodzie, jednak sam nie wie czego bardziej się w niej obawia: Czarnobrodego czy kobiety ze swojej przeszłości.

Tymczasem wierny towarzysz pirata, Gibbs, zostaje pojmany przez angielskie władze i zaciągnięty do załogi kapitana Hektora Barbossy, który po kradzieży i straceniu Czarnej Perły został korsarzem. On, a także Hiszpanie, zmierzają do Źródła Młodości. Podczas podróży okazuje się, że Barbossie nie chodzi o Źródło, lecz o zemstę na Czarnobrodym.


  

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge (USA, 2017)
_____________________________________________

Reżyseria: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Scenariusz: Jeff Nathanson
Występują: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Orlando Bloom, Keira Knightley oraz sir Paul McCartney jako wujek Jack ;-)"Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) przez lata pozostaje wierny swojemu oddanemu kompanowi, tj. butelce z mocnym trunkiem. Znany i nieszanowany pirat wciąż nieustannie pakuje się w tarapaty realizując coraz śmielsze pomysły postrzelonej załogi. Tym razem jednak nieudolność Sparrowa doprowadza go do utraty rangi na łajbie. Pech chce, że opuszczony przez załogę Jack uwalnia z Diabelskiego Trójkąta okrutnego Kapitana Salazara (Javier Bardem), który obrał sobie za życiową misję posłanie wszystkich korsarzy do piachu i zemstę na Jacku Sparrowie.

W tzw. międzyczasie syn Williama Turnera, Henry (Brenton Thwaites) przemierza morza w poszukiwaniu tajemniczego Trójzębu Posejdona. Mityczny artefakt ma bowiem posiadać moc będącą w stanie zdjąć klątwę z utraconego ojca. W wyniku splotu wydarzeń Turner Jr. łączy siły ze Sparrowem i ponętną Cariną Smyth (Kaya Scodelario), by zdobyć potężny artefakt i pokonać nikczemnego Salazara... "

W filmie poza "Czarną Perłą" (wydobytą z butelki), "Latającym Holendrem" i "Zemstą Anny" pojawiają się nowe łajby, m.in. "Silent Mary".
https://www.youtube.com/watch?v=475qqJ4LYzk


"Silent Mary"

 USERBARS

 

[url=http://koga.net.pl/spoecznosc/groups/viewdiscussion/87-Piraci+z+Karaib%C3%B3w.html?groupid=22][img]http://koga.net.pl/images/originalphotos/groupphotos/22/1741/ae801433af8da691a70515e2.png[/img][/url]

[url=http://koga.net.pl/spoecznosc/groups/viewdiscussion/87-Piraci+z+Karaib%C3%B3w.html?groupid=22][img]http://koga.net.pl/images/originalphotos/groupphotos/22/1741/2183159b2b86a3826285f2f3.gif[/img][/url]


 

Odpowiedz
Karrex

Piraci z Karaibów 4: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides


wtorek, 25 stycznia 2011 08:10
 
Karrex

Już po pierwszym filmie pojawiły się modele i relacje z budowy BLACK PEARL

a po kolejnych FLYING DUTCHMAN jak te wykonane przez japońskiego modelarza


piątek, 11 lutego 2011 21:02
 
Karrex
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge (USA, 2017)https://www.youtube.com/watch?v=FN24pgVpNFc

 


czwartek, 18 stycznia 2018 13:48
 
Musisz zostać członkiem tej grupy tematycznej, aby móc zamieszczać odpowiedzi.