Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy Le Soleil Royal, 1670 Forum grupy SOLEIL ROYAL / Wersje kolorystyczne
SOLEIL ROYAL / Wersje kolorystyczne
Temat rozpoczęty przez Karrex, w dniu 26 listopada 11:13 PM

SOLEIL ROYAL / Wersje kolorystyczne


Podobnie jak to było z kolekcjami VICTORY czy VASA, model Soleil Royal może być (conajmniej) w dwóch wersjach kolorystycznych: malowaną i w drewnie.

MODEL Z MALOWANIAMI


Opcja 1Jak wiemy z materiałów promocyjnych (i zachodnich instrukcji) kolorem wiodącym naszego modelu jest mahoń (poszycie dennoburtowe) i kolor niebieski (pasy falszburty, galeria rufowa z wykuszami) ze złotą ornamentyką i niewielką ilością czerwieni.

Opcja 2W drugiej opcji może wystąpić w części poniżej linii wodnej malowanie w kolorze ecru (kość słoniowa, kremowy), nie czysty biały jak to widać na powyższym plakacie.

Opcja 3W tej opcji pomiędzy linią wodną, a jasnymi burtami występuje czarny pas. We wszystkich opcjach można wprowadzić więcej koloru czerwonego - na lawety, wnętrza burt i nadburć oraz na pachoły, kołkownice czy nawet kabestany.

Zobacz też:
» [Le Soleil Royal] Malowanie / Kolory / Farby
http://santisimatrinidad....opic.php?t=2508

MODEL W DREWNIE


Wersja w drewnie jest dla osób, które nie lubią "paćkanych" modeli ;-) , gdzie kolor zastąpiony jest różnymi gatunkami drewna.
Wręcz sztandarowym przykładem będzie z pewnością model z 1839 r. Tannerona z muzeum w Paryżu, bez malowań i złoceń z jaśniejszymi burtami, ciemniejszą ornamentyką i uzupełnieniami z hebanu.http://santisimatrinidad....php?p=6098#6098
https://www.modelships.de...oleil_Royal.htm

Model sekcji rufowej


Michel Saunier


Współczesny model w konwencji admiralicji Michela Sauniera

https://5500.forumactif.org/t54-soleil-royal-1692#109
https://modelshipworld.com/topic/16043-soleil-royal-1669-by-michel-saunier/


W tej chwili głowy nie dam (poszukam, sprawdzę).
Materiał to grusza - cały kadłub, bukszpan - ornamenty i rzeźbienia, heban - czarne elementy.
_________________________
Pozdrawiam
Karol
Odpowiedz
Musisz zostać członkiem tej grupy tematycznej, aby móc zamieszczać odpowiedzi.