Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy Le Soleil Royal, 1670 Forum grupy [Le Soleil Royal] Plany, rysunki, wizerunki
[Le Soleil Royal] Plany, rysunki, wizerunki
Temat rozpoczęty przez Karrex, w dniu 07 października 03:26 PM

PLANY, RYSUNKI, WIZERUNKI


DZIÓB


Nazwy elementów kosza galionu.


RUFAGALERIA RUFOWArycina Jean Berain

Wersja kolorystyczna
Pełna wersja kolorystyczna
_________________


Na francuskim forum znalazłem ilustrację porównawczą SOLEIL ROYAL projektu Jeana Beraina z modelem Jean-Baptiste Tannerona.
Można zauważyć, że model różni się od rysunku wyjściowego kilkoma szczegółamiMianowicie model ma nieco inny kształt pawęży, w górnej części jest smuklejszy (węższy); pawęż jest nieco wyższa (korona jest wyżej); inne latarnie; w modelu jest pięć okien na każdym piętrze (pokładzie), a na rysunku sześć; figury boczne mają inne pozy: na rysunku siedzą, na modelu klęczą; inna ornamentyka balkonów i pozostałych ozdób - włącznie z ozdobą nawisu nad sterem.

Polecam temat

OKRĘTY KRÓLA SŁOŃCE / The Saint-Philippe 1693 - 1715; monografia Ancre

Okręt ten jest interesujący ze względu na obszerną monografię (4,5 kg ;-) z planami), w której II rozdział - Okręty flagowe, poświęcony jest jego poprzednikom:

2.1 Saint-Philippe, 1662 – 1692
2.2 Royal Louis 1668 – 1697
2.3 Soleil Royal 1669 – 1692.

Ponadto warto zapoznać się z planami, jeżeli chcemy waloryzować modele Soleil Royal z kolekcji DeA (obie wersje OcCre i Artesania Latina) lub budować model od podstaw.Plany modelu Mantua-SergalMam wrażenie, że model Mantua był punktem wyjścia dla modelu OcCre - niepoprawne działa (lawety) i niewłaściwe umiejscowienie figury galionowej.
_________________
Pozdrawiam
Karol
Odpowiedz
Musisz zostać członkiem tej grupy tematycznej, aby móc zamieszczać odpowiedzi.