Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Grupy GLAS GRUP Forum grupy Wykonanie dna i fal w butelkach
Wykonanie dna i fal w butelkach
Temat rozpoczęty przez sea__, w dniu 12 lutego 02:17 PM
Witam
Jakiego typu materiały stosujecie  do wykonania  dna morskiego, ziemi i fal w modelach w butelkach? Ja używałem stopionej  plasteliny( do uzyskania odpowiedniego koloru) ale może są jakieś nowsze materiały..
Odpowiedz
ESSI2SS
Plastelina=pleśń po paru latach,możliwe wysuszenie i odklejenie od butelki.Ja stosuje silikon sanitarny .Jeżeli dno ma być widoczne lub z kawałkiem wybrzeża to po kolei z czasem na związanie piasek wysuszony (grubość w/g uzn)+ żywica 2 składnikowa (po kawałku żeby za szybko nie stwardniała nie za dużo utwardzacza,uwaga na boki butelki).Po zaschnięciu silikon bezbarwny lub z dodatkiem niebieskiego (są wyciskacze zakręcane).Fale drut z końcem owinientym wata na zewnątrz materiał można lekko nasączyc woda z płynem do naczyń.Kadłub wciskamy w silikon , maszty po całkowitym "zgumowaniem" silikonu.W razie pytań dzwoń play 730624047 . Zrób próbę na zewnątrz butelki , silikon zaschnie szybciej niż w butelce (dostęp powietrza )
środa, 14 lutego 2018 13:11
 
Musisz zostać członkiem tej grupy tematycznej, aby móc zamieszczać odpowiedzi.