Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze grupy
Karrex
Witajcie.

Ważna  informacja ze strony wydawnictwa DeAgostini dla kolekcjonerów i prenumeratorów kolekcji m.in. SOLEIL ROYAL:


DRODZY CZYTELNICY!

Zespół DeAgostini informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia z dystrybucją naszych kolekcji. Dołożymy wszelkich starań, abyście nadal mogli je kupować – jednak w sytuacji, gdyby wystąpił jakikolwiek kłopot z zakupem kolejnych numerów w kioskach, przypominamy o możliwości zamówienia prenumeraty na stronach internetowych kolekcji, a także poprzez kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 428 86 40 lub adresem mailowym prenumerata@primaneo.pl.
Prenumeratę możecie rozpocząć od numerów znajdujących się aktualnie w sprzedaży. Dzięki prenumeracie otrzymacie wszystkie kolejne numery prosto do Waszych domów. Gdy tylko wszystko wróci do normy, będziecie mogli kupować kolejne zeszyty kolekcji w Waszych stałych punktach sprzedaży.
Jesteśmy przekonani, że dzięki cierpliwości i współpracy przejdziemy przez ten ciężki okres.

#odkrywajswojehobby
Zespół DeAgostiniWażna informacja!

Zespół DeAgostini pragnie poinformować, iż mimo utrudnień kontynuujemy naszą działalność zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020 roku. Przypominamy, że kioski pozostają nadal otwarte, ale poszczególne sieci dystrybucyjne mają prawo decydować o zamknięciu swoich sklepów. Jeśli nie udało Ci się dotrzeć do Twojego kiosku i przeoczyłeś jeden lub więcej numerów kolekcji, możesz zamówić je wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@deagostini.pl. Wyślemy do Ciebie brakujące egzemplarze najszybciej jak to będzie możliwe. Prenumerata będzie nadal wysyłana na terytorium całego kraju, jednakże mogą wystąpić opóźnienia po stronie przewoźników dostarczających przesyłki.
Jesteśmy przekonani, że dzięki cierpliwości i współpracy przejdziemy przez ten ciężki okres.

#zostańwdomu,
#odkrywajswojehobby
Zespół DeAgostini

_____________________________

_________________
Pozdrawiam Karol
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:49
 
Karrex
Jutro ukaże się numer 5,
po dwóch tygodniach numer 6
poniedziałek, 14 października 2019 21:30
 
Karrex

    Jak w każdej kolekcji zalecam zebranie całego owrężenia - elementy podłużnicy, wręgi oraz wzmocnienia (nie klejenia na raty jak proponuje instrukcja) i klejenie (najlepiej) w stoczni modelarskiej, aby uniknąć zwichrowania kadłuba.


Najpierw sklejamy elementy podłużnicy, a jak jest idealnie prosta, nie zwichrowana, to wklejamy wręgi.


To samo dotyczy pokładów i deskowania pokładów. Zebrać wszystkie sklejki fałszywych pokładów - nie kleić na raty. Jeżeli deskowanie będziemy robić po wklejeniu wszystkich pokładów, unikniemy brzydkich, widocznych łączeń i szerszych szpar na długości (na styku elementów pokładów) oraz możemy racjonalnie wykorzystać listwy poszycia z raminu (bez zbędnych odpadów).


Poniżej zdjęcia z instrukcji ilustrujące zbędne odpadki:
poniedziałek, 14 października 2019 21:28