Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Forum modelarzy szkutniczych Radio Cuda [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

[Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Czyli forum RC.

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Postprzez Piotr80 » 23 Lut 2020, 17:43

Dzięki chłopaki!
Tymczasem wchodzę na mostek od rufy no i nie obyło się bez lutowania:
152.jpg

A tak przy okazji technologii użytych to polecam wykorzystanie folii samoprzylepnych. Można je kupić w formatach m.in. A4, rozrysować element, przepuścić przez drukarkę a potem wycinać i bez obaw naklejać. Mogą służyć za odwzorowanie bardzo cienkich elementów jak np. linii podziału blach lub samych blach. Po pokryciu farbą i lakierem są całkowicie wodoodporne, co istotne zwłaszcza w RC. Piszę, że po pokryciu farbą i lakierem, bo nie wiem jakiej jakości jest zastosowany w nich klej.
Poniżej linie podziału blach na nadbudówce, wcześniej zrobiłem w podobny sposób na pokładzie:
153.jpg

Teraz czas na nitowanie nadbudówki. Użyję do tego standardowo kalek żywicznych od Archera bo robią niesamowitą robotę. Ale o tym następnym razem :D
Pozdr
Piotr
Awatar użytkownika
Piotr80
 
Posty: 272
Rejestracja: 14 Sie 2011, 13:03
Miejscowość: Gdynia

 

Re: [Relacja] Kuter ZOP projektu 918M 1:50 R/C

Postprzez rekmak » 24 Lut 2020, 08:50

Używałem folię samoprzylepną w kolorach na paski (ciąłem ucinarką do zdjęć) i inne nieskomplikowane kształty. Inne kształty nacinane miałem w pracowni reklam, np krzyż maltański. Odrywałem i naklejałem. Inne wzory robiłem komputerowo, kopiowałem na pendriva i jechałem do punktu ksero i drukował drukarką laserową na folii samoprzylepnej. Nie każdy punkt usł. to robi bo się boją zaklejenia drukarki, temperatura.
rekmak
 
Posty: 382
Rejestracja: 21 Lis 2011, 19:53
Miejscowość: Bydgoszcz

 

Poprzednia

Wróć do Radio Cuda

Użytkownicy On-line

1 użytkownik i 574 gości online