Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Zdzisław HMS Enterprize

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Postprzez Slawek Kromer » 15 Gru 2019, 19:43

Teraz gablotka nabrała wyglądu - dostała nogi (chyba sama nigdzie nie wyjdzie) :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Slawek Kromer

Miejscowość: Pabianice

Postprzez Zdzisław » 28 Gru 2019, 12:38

Cześć
Niestety nie udało mi się skończyć mojego Enterpriza przed świętami, było za mało czasu a za dużo pracy. Zamontowałem na stałe szalupy na pokładzie i zrobiłem buchty.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

Przez trzy dni w wolnych chwilach wiązałem buchty. Wykręciłem 45 m linki i wszystko zużyłem na buchty. Wiązałem je w ten sposób.
4.JPG

To tylko część, resztę już wcześniej zamontowałem na modelu. W sumie założyłem 172 st. Pozostało jeszcze kilkanaście szt przy grotmaszcie ale niestety nie ma takiego sposobu żeby je teraz tam założyć.
5.JPG

No i parę fotek jak to wygląda na modelu.
6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

W sumie na moim modelu założyłem prawie 900 mb różnych linek. Kiedy to przeliczyłem na skalę 1:1 to okazało się, że na oryginalnym okręcie było prawie 30 km. Lin. Aż trudno w to uwierzyć, że załoga się w tej plątaninie lin nie pogubiła. To taka mała refleksja na koniec.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
Zdzisław

Miejscowość: Nowa Cerekwia

Postprzez Zdzisław » 18 Sty 2020, 18:16

Cześć
Moja przygoda z Enterprizem powoli zbliża się do finału. Zrobiłem sobie taką tabliczkę „znamionową”. Literki wydrukowałem na drukarce, następnie nakleiłem na 2 mm sklejkę.
1.jpg

Następnie przy pomocy lasera ręcznego to znaczy ręcznej piłki włosowej wycinałem.
2.jpg

Najpierw wyciąłem i wyszlifowałem literki nazwy okrętu. Szlifowałem iglakami i paskami papieru ściernego.
3.jpg

Wreszcie wyszlifowałem wszystkie literki. Większe mają wysokość 17 mm a mniejsze 11 mm.
4.jpg

Literki przygotowane do malowania.
5.jpg

Pomalowane i ułożone na czarnym kartonie. Ramkę wykonałem z listewki którą zakupiłem w necie. Listewka ma szerokość 11 mm.
6.jpg

Ramkę i literki pomalowałem złotolem. Zrobiłem wkładkę z 2 mm sklejki pomalowałem ją czarnym akrylem i nakleiłem na nią pomalowane literki. Użyłem kleju polimerowego.
7.jpg

Wkleiłem wkładkę w ramkę i dorobiłem podpórki.
8.jpg

Tabliczka gotowa.
9.jpg

Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
Zdzisław

Miejscowość: Nowa Cerekwia

Postprzez Witek... » 18 Sty 2020, 19:29

Prezentuje się pięknie. Lepsze jak spod lasera.
Awatar użytkownika
Witek...

Miejscowość: Zbąszyń

Postprzez Slawek Kromer » 18 Sty 2020, 20:07

Tabliczka wyszła super
Awatar użytkownika
Slawek Kromer

Miejscowość: Pabianice

Poprzednia

Wróć do Stępka - czyli forum dla początkujących

Użytkownicy On-line