Narzedzia Modelarza

Czyli rozmowy o wszystkim i niczym, techniki modelarskie i warsztat modelarski
zibi
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: zibi »

Romeks,wielkie dzięki.Jakby coś,służę informacjami i doświadczeniem.
pozdrawiam,
Zbyszek Strąk vel Zibi
zibi
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: stach5 »

Witam :)

poruszyliście bardzo ciekawy temat-narzędzia
w związku z tym chciałbym wtrącić swoje trzy grosze :)

Romeks masz oczywiście rację co do precyzyjnej regulacji takiego struga ale miałem kiedyś podobny kupiony w dawnej składnicy harcerskiej
ostrze w nim było chyba zrobione ze zwykłej blachy bo nijak nie dało się go naostrzyć a moim zdanie od tego zależy jakość strugania

po przykrych doświadczeniach z różnymi strugami typu "żyletkowce" postanowiłem zrobić sobie strugi samemu fot.

ten większy ma regulowaną grubość struganej listewki od 0-5mma ,a ten mniejszy po wyposażeniu go w przystawkę widoczną obok pozwala w łatwy sposób strugać listewki czworokątne na ośmiokątne które potem łatwiej szlifuje się na okrągło na przykład na maszty.

pozdrawiam

stach5

Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: krzysztof »

Panie ( Daszka ) i wszyscy Panowie zajrzyjcie na www.dick.biz. Jeśli chcę pomarzyć na jawie zachodzę na tę stronę. Mam ich katalog ( przysyłają ). Jakie strugi, jakie drewno, wszystko marzenie ! Pomarzyć warto.
Krzysztof
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: RomekS »

Bardzo fajne te strugi Stachu
Ten moj strug nie jest taki najgorszy bo jest z seri Basic (***). Noz ma chyba z dobrej stali narzedziowej.
Dzisiaj zakupilem nastepny dwa razy mniejszy, taki fajny lilipucik ... :laugh:: oraz komplet nozy i nozykow.
Teraz wiem jak sie czuja moje dziewczyny jak sobie kupuja jakis "ciuch" :lol:
......Tak samo jak ja po zakupie narzedzia, wszystko jedno jakiego ....
Wracajac do tematu to :
- czym ostrzyc noze nozyki itp ? i jak to robic. ?
Mysle ze odpowiedz na to pytanie przyda sie Wszystkim :lol:
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: stach5 »

Witam :)

ponieważ używam nożyków ze zmiennymi ostrzami to po stępieniu zakładam nowe ostrze :)
natomiast co do ostrzenia noży do strugów to zrobiłem sobie taki wózek jak na fot. a potem na gładkiej powierzchni rozkładam papier wodny o gradacji od 300 do1000 i cierpliwie ostrzę nóż aż z ostrza odpadnie taki bardzo cieńki drucik, niestety jest to bardzo żmudna i czasochłonna praca :(

pozdrawiam

stach5

Obrazek
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: RomekS »

:) witam :)
Na forum PWM (dzieki stach5) znalazlem link do sklepu modelarskiego i zamowilem to http://www.rexon.net/product/european/ss16a.htm
Jak tylko otrzymam to przetestuje i dam znac, bo cena wydaje sie dosc atrakcyjna.
Uchwyt jest uniwersalny na wszelkiego rodzaju brzeszczoty do wyrzynarek.
Adres sklepu to http://modelpartner.ig.pl/indeks.html
Obrazek

Najtrudniej bylo przekonac zone , ze nie jest to maszyna do szycia tylko przydatne urzadzenie modelarskie ;) :P :)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: jerry_bee »

RomekS napisał:
Najtrudniej bylo przekonac zone , ze nie jest to maszyna do szycia tylko przydatne urzadzenie modelarskie ;) :P :)

czeka mnie ten sam problem :) dlaczego trzeba żony przekonywać do tak oczywistych rzeczy? ;)
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: mirek »

Koledzy taką maszynkę to tylko brać i nie myśleć co powie żona :rolleyes: To jest urządzonko jak się patrzy ( tak wygląda na zdjeciu ) a cena to marzenie . Ja mam wyrzynarkę Proxxona i kurcze jak porownam ceny to :mad: :mad: :mad: Stachowi i Romkowi powinniście postawić duuuże piwo za informację :laugh:
Pozdrawiam Mirek Rybus
Awatar użytkownika
stach5
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: stach5 »

Witam :)
cieszę się bardzo że mój link komuś się przydał czekam z niecierpliwością na opinię jak się sprawuje bo mną aż ponosi że nie wiedzialem o niej wcześniej bo za taką samą cenę kupiłem Dedrę i tnie dobrze ale ma takie drgania że bez porządnego przykręcenie do naprawdę ciężkiego stołu musiał bym za nią ganiać po całym mieszkaniu :mad: no i opcja odsysania pyłu ja pracuję w kuchni i co mowi żona lepiej nie powtarzać ;)

pozdrawiam

------------------------------------

Stanisław Stokłosa
Awatar użytkownika
arthx
Posty: 156
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

O:Re: Narzedzia Modelarza

Post autor: arthx »

co sadzicie o iglaczkach, pilnikach i pozostalych narzedziach sciernych brytyjskiej firmy perma-grit ?

http://www.permagrit.com/

sa to , jesli sie nie myle, pilniczki z obsypem z weglikow wolframu , filma pisze ze scieraja w kazda strone , ze sa trwale itp.
Czy ktos z was ma i uzywa tych pilnikow iglakow i innych sciernych narzedzi od Perma-Grit ?
ODPOWIEDZ