Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

"Ulises" wg OcCre

Czyli forum RC.

Re: "Ulises" wg OcCre

Postprzez ryszardw » 30 Sie 2020, 15:02

Te stare parowce mają nieodparty urok .Pięknie wykonany model .Ale na wodzie nie poszalejesz bo to tylko holownik .Gratuluję R
Awatar użytkownika
ryszardw

Miejscowość: wrocław

Postprzez woj195 » 30 Sie 2020, 18:43

Dziękuję z dobre słowo.
Rzeczywiście szaleństwa nie ma, bo nie może być; jednak całkiem dziarsko sobie radzi, także przy skrętach. Jednak przełączenie na bieg wsteczny wymaga chwilowego odczekania, a po niej płynie, lecz z mniejszą prędkością. Chyba tak pracują regulatory od samochodzików.

P. S. d
Do budowy kadłuba użyłem płyty PVC ciętej na paski. Uważam, że to dużo łatwiejsze niż listewkowanie. Został mi więc cały pęczek balsowych listewek i kilka paczek mosiężnych gwoździków. Może komuś się przydadzą...

Pozdrawiam
Wojciech Łączyński
Awatar użytkownika
woj195

Miejscowość: Włocławek

Postprzez rekmak » 31 Sie 2020, 08:27

Podobny model holownika Hercules z tamtego okresu. Zbudowałem zimą 2019. Pochwalę się filmem https://www.youtube.com/watch?v=7TpMspTqDL8
rekmak

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Jakub_RC » 19 Wrz 2020, 21:06

woj195 napisał(a):Film z pływania będzie (jak się nauczę go wstawiać). A wytwornica wymaga zmiany aparatury, a tego na razie nie planuję.
pozdrawiam wszystkich
Wojciech Łączyński

Bardzo fajnie ten model wyszedł i także chętnie obejrzałbym film z pływania. :)

Możesz powiedzieć jaki masz problem wytwornica - aparatura? Tylko dwa kanały?
Awatar użytkownika
Jakub_RC

Miejscowość: Warszawa

Postprzez rekmak » 20 Wrz 2020, 10:10

Wytwornica dymu. Są różne rozwiązania i jedno z nich wypatrzyłem w internecie. Jako grzałka rezystor ceramiczny 5 ohm 10 W. Były dwa, zastosowałem jeden. Końce zaokrąglone, skręcone są razem z końcówkami przewodów wkrętami i przez pokrywę pudełka z tulejkami izolującymi. Pudełko typu pasta do butów ale większe znalazłem w rupieciach. W pokrywie po wycięciu otworów przykręciłem mały wiatraczek komputerowy. Przylutowałem także rurkę około fi 10 mm . Najpierw była krótka ale dym się rozpraszał w grubym kominie więc wydłużyłem prawie do samego wylotu komina. Rezystor owinąłem knotem do lamp naftowych i szczepiłem drutem. Koniec zanurzony w płynie. Płyn można kupić (trochę drogi), można kombinować różne mieszanki, ropa, gliceryna. Zasilanie. Zastosowałem li-on 4 sztuki aby było wyższe napięcie. Złącze typu DEAN, załączam na brzegu i jak się nagrzeje wytwornica, stawiam model na wodę.
IS_IMG_20190228_191909.jpg

Inaczej zbudował Jadar do Atlasa 2 na Polskim Forum Modelarskim.
rekmak

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez woj195 » 30 Wrz 2020, 09:34

Witam kolegów.
Oto obiecana relacja z pływania:
https://youtu.be/WEeojxZUQFw
Pozdrawiam
Wojciech Łączyński

P.S.
O dodaniu dymu z komina jeszcze będę myślał.
Awatar użytkownika
woj195

Postprzez marek1 » 01 Paź 2020, 11:03

Witam, bardzo lubię tego typu jednostki ,gratuluję wykonania i opływania, pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
marek1

Miejscowość: Bełchatów

Postprzez woj195 » 01 Paź 2020, 12:47

Czołem.
Na prawdę, pływanie nawet takim małym, to frajda.
Dla większej zabawy popływałem oboma moimi pływadełkami jednocześnie, z jednej aparatury. Odbiorniki w obu łódkach są sparowane z tym samym nadajnikiem. Jak się łatwo domyśleć, nie pływały równolegle. Różne charakterystyki napędów, regulatorów, serw, długości kadłubów, różne masy, i. t.d. uniemożliwiły synchronizację ruchów. Ale zabawa była...
Pozdrawiam
Wojciech Łączyński
Awatar użytkownika
woj195

Poprzednia

Wróć do Radio Cuda

Użytkownicy On-line