Chwalimy się

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Siberian
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:58

Re: Chwalimy się

Post autor: Siberian »

Model bardzo piękny, choć bez żagla. ;) Ale tak na marginesie, czy to brudzenie miało sens? Taki statek porusza się w przestrzeni kosmicznej, gdzie "ziemskiego" brudu raczej jest niewiele.
Pozdrawiam, Wojtek.
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Chwalimy się

Post autor: sotter »

Siberian pisze: Ale tak na marginesie, czy to brudzenie miało sens? Taki statek porusza się w przestrzeni kosmicznej, gdzie "ziemskiego" brudu raczej jest niewiele.


Eee, no wszyscy wiemy, że pokonał trasę na Kessel w mniej niż dwanaście parseków a w kosmosie nie słychać byłoby tych wystrzałów laserowych, wybuchów ale jakie bez tego wszystkiego byłyby Star Warsy.
„Prawdziwy” Sokół Milenium musi być zużyty!
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Chwalimy się

Post autor: futaba »

sotter pisze:Eee, no wszyscy wiemy, że pokonał trasę na Kessel w mniej niż dwanaście parseków ...


Koloryzowane przez Solo, wszyscy wiedzą, że to było 14 parseków :D

A model fantastyczny. Sam się przybieram powoli do jakieś małej serii pojazdów z Gwiezdnych Wojen, jednak plastikowe, sporo tego w plastiku wyszło.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Andrzej1 »

Dziędobry

Aż takim znawcą Wojen Gwiezdnych to ja nie jestem.
I wcale nie, żebym się czepiał, ale parsek to nie jest miara czasu, chyba, że w Wojnach jest.
Parsek to miara odległości, a przynajmniej tak było do niedawna (moim zdaniem).
Jest to taka odległość, z jakiej widać dłuższą oś elipsy, po której Ziemia obiega Słońce,
pod kątem 1 sekundy. Circa 3,3 roku świetlnego. Nazwa pochodzi od paralaksy i sekundy.
A modelik śliczny. Sam bym polatał.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
Awatar użytkownika
sotter
Posty: 54
Rejestracja: 07 lut 2014, 18:35

Re: Chwalimy się

Post autor: sotter »

Andrzej1 pisze:Dziędobry

Aż takim znawcą Wojen Gwiezdnych to ja nie jestem.
I wcale nie, żebym się czepiał, ale parsek to nie jest miara czasu, chyba, że w Wojnach jest.
Parsek to miara odległości, a przynajmniej tak było do niedawna (moim zdaniem).
Jest to taka odległość, z jakiej widać dłuższą oś elipsy, po której Ziemia obiega Słońce,
pod kątem 1 sekundy. Circa 3,3 roku świetlnego. Nazwa pochodzi od paralaksy i sekundy.
A modelik śliczny. Sam bym polatał.

Z ukłonami
Andrzej Korycki


Hihi, szanowny Pan ma świętą rację. Lucas jakoś się szalenie do nauki nie przywiązywał tworząc SW. Ten błąd jest z dawien dawna wytykany. Po latach George Lucas w komentarzu do odrestaurowanego (lub jak wolą niektórzy fani - zepsutego) wydania oryginalnej trylogii zaserwował następujące tłumaczenie. „Han Solo (autor tej kanonicznej kwestii) to bufon, który chciał się popisać i brzmieć mądrze. Nie wiedział za bardzo, o czym mówi.” :lol:
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: Chwalimy się

Post autor: sferoida »

Od dłuższego czasu wzdychałem do piłki Knew Concepts

Skończyło się na ryżowym klonie
IMG_20200827_102359.jpg

z
https://pl.aliexpress.com/item/33002931 ... 5c0fFBshPk

Wygląda na sztywną, a za taką cenę myślę, że będę zadowolony.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: dali »

Drogie to jest, ale kupiłem, nie ma w tym żadnej filozofii i pewnie można to zrobić samemu, ale trzeba się na tym znać. Mimo ceny jestem zadowolony, jest ładne, zgrabne, dobrze zrobione z dobrych materiałów i najważniejsze spełnia swoje zadanie.

https://www.ebay.de/itm/164086042897?fbclid=IwAR35O5R0y9f0eCbQ19GbPhMmrcuiLGfoSXxG1rehb2L6xzvBX_uhtZYNQCQ

4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Darek05
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Chwalimy się

Post autor: Darek05 »

Gdyby nie marka PROXXON zapewne kosztowało by to dużo mniej np.

Oświetlacz.jpg


Zresztą niektóre części zamienne Proxxona są przesadnie drogie, mój Brat ma trochę sprzętu tej firmy, i na przykład pasek klinowy do piły tarczowej pod w/w marką kosztował 5 dych, znalazł odpowiednik który kosztował go 5 zł
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Chwalimy się

Post autor: oksal »

Też się mogę czymś pochwalić. Dziś z Chin przyszły długo oczekiwane frezy rzeźbiarskie do drewna. Mi najbardziej zależy na najmniejszych. Nie wiem czy są mniejsze. W dotyku są ostre

frezy-rzezbiarskie-do-drewna.jpg


Już testowałem. Dobrze zbierają, ale trzeba przy drobnicy uważać- ja muszę, ręce mi się trzęsą, a osadzam je w ręcznej miniszlifierce proxxona. Na pewno duże rzeźby da się tym strugać. Drobnica wymaga treningu:)
Awatar użytkownika
Andrzej1
Posty: 1568
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Szczecin","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Chwalimy się

Post autor: Andrzej1 »

Dobry wieczór

Adamie, a próbowałeś dentystyczne ? Myślę, że tak. Są i takie płomieniowe i takie jak sakiewka
i różne różniste.

Z ukłonami
Andrzej Korycki
ODPOWIEDZ