pancernik HMS Rodney

Czyli forum RC.
Awatar użytkownika
tom234
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2017, 13:00

pancernik HMS Rodney

Post autor: tom234 »

Witam zaczołem pracę nad pancernikiem Rodney z Małego Modelarza 2x powiększony dł 142cm .
Kadłub będzie z blachy 0,38 mm a nadbudówki z kartonu 0,5 mm .Ma być zdalnie kierowany
Załączniki
222.jpg
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2020, 06:10 przez tom234, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz_D
Posty: 558
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: Tomasz_D »

RC ?, woda ?, tektura ?
Awatar użytkownika
ArturN
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2011, 07:11
Lokalizacja: {"name":"Polska Opole","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: ArturN »

Oj niewierny Tomaszu :) wszak kadłub będzie stalowy :).
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: Jarek »

Proponuje zamienić karton na sklejkę, lub polistyren. Trwałość kartonu w połączeniu z wodą ??? Czarno to widzę :(
Grodzie budujesz jak w Titanicu.
Staraj się raczej budować kadłub pusty w środku, abyś miał nieutrudniony dostęp do wszystkich jego zakamarków.
Awatar użytkownika
MODELARSTWO OKRĘTOWE
Posty: 193
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: MODELARSTWO OKRĘTOWE »

Od dawna wiadomo, że HMS RODNEY z Małego Modelarza to "coś", co bardzo luźno i lekko przypomina słynny oryginał. Ilość kominów i wież artylerii głównej się zgadza i to by było na tyle. Od tego czasu pojawił się bardzo dobry model kartonowy w skali 1/200 z Domu Bumagi, w tej samej skali świetny plastikowy z Trumpetera, o znakomitych planach modelarskich z MODELARSTWA OKRĘTOWEGO nie wspominając ;-)
Ale pomimo to bierzesz się za taki relikt z minionej epoki...
Nie żal czasu i pracy włożonej w "coś" takiego?
Awatar użytkownika
tom234
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2017, 13:00

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: tom234 »

Witam wszystkich
Ktoś doradzi jakie silniki elektryczne mają być dwa jaki regulator napięcia jakie zasilanie wybrać
z czego najlepiej wykonać wały napędowe .
Aparatura moja to Fly Skay FS-i6X 10 kanałów
Model pancernika Rodney dł 142cm szer 20cm wys 11cm
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: rekmak »

Duży model - duży problem z napędem. Jedni polecą 600 z przekładnią a np. ja, silnik od jakiegoś pojazdu typu samochodzik dziecięcy, hulajnoga, skuterek, wiertarko-wkrętarka. Wał kupny.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 536
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: Jarek »

Napęd :
Proponuję kompletny napęd wkrętarki 12 V x 2
Regulator:
Hobbywing Quicrun 860 brushed (drogi, ale wart tych pieniędzy)
Wały napędowe:
Proste najlepiej szlifowane pręty stali nierdzewnej Fi5mm. Osadzone w rurce mosiężnej np. 10mm na panewkach ślizgowych. Konieczna pomoc tokarza.
Źródło prądu:
Akumulatory żelowe 12V. Kadłub masz duży to sobie możesz pozwolic na kilka akumulatorów połączonych równolegle. Większa pojemność = dłuższe pływanie na jednym ładowaniu.
Pamiętaj, że przekładnię silnika dobiera się do śrub napędowych (nic o nich nie piszesz). Mam jednak nadzieję, że napęd wkrętaki powinien sobie poradzić.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: futaba »

A ja się nie zgodzę z kolegami powyżej :D
Rodney w tej skali ma całkiem nieduże śruby, więc napęd od wiertarki 12V z przekładnią będzie się kręcił za wolno i zajmował od groma miejsca w kadłubie. W moim USS Missouri (1/200, 135 cm długości kadłuba) mam 4 x MIG400 3LiXX połączone bezpośrednio z wałami, ale ja mam 4 malutkie śruby, Rodney ma tylko 2 i są trochę większe, więc polecam silniki klasy 500 12V połączone bezpośrednio bez żadnej przekładni, będzie Pan zadowolony. Regulatory polecam taniutkie i rewelacyjne do takich zastosowań Hobbywing Quicrun 1060 Brushed, w tej cenie nie ma nic lepszego na rynku i może to potwierdzić każdy zawodnik startujący w klasach NS, który miał styczność z tym regulatorem. Wał fi5 to lekka przesada do tej skali, w Missouri mam fi 2,5 mm zrobione ze zwykłej sklepowej nierdzewki, tulejki do dławic dorobił mi kolega, a całość polutowałem sam. Po wypchaniu dławic smarem silikonowym zero przeciekania :) A do zasilnia polecam akumulatory LiPo, bo najłatwiej dbać i kontrolować ich kondycję, natomiast żelowe zdecydowanie odradzam w dzisiejszych czasach.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
tom234
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2017, 13:00

Re: pancernik HMS Rodney

Post autor: tom234 »

Witam wszystkich
Taki regulator prądu z allegro będzie chyba dobry CAR 320A 7,2V-16V 2-silniki RC cena 105zł
napęd 2 silniki 400 6V12V 15000 RPM - REDOX ŁÓDZ 23zł/szt
zasilanie akumulator żelowy 12V 5Ah z ładowarką 53zł
jak długo da się popływać przy średnich prędkościach ?
ODPOWIEDZ