Zdzisław HMS Enterprize

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
Awatar użytkownika
Witek...
Posty: 92
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:07
Lokalizacja: {"name":"Polska Zb\u0105szy\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Witek... »

Pięknie się prezentuje. Ogrom włożonej pracy wynagrodzony w postaci super efektu. Gratuluje Witek
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam.
Dziękuję koledzy za gratulacje i z miłe słowa.
Co do oświetlenia to chciałem tylko pokazać jakie mam możliwości oświetlenia modelu. Mam do wyboru 36 odcieni wszystkich kolorów, mogę przyciemniać lub zwiększać intensywność światła, mam też światło białe i to zarówno ciepłe jak i zimne. Mogę też wyłączyć część ledów. A model rzeczywiście najlepiej prezentuje się w półmroku podświetlony od dołu słabym ciepłym światłem.
Kapitansio ja mieszkam na wsi więc odrobina „wsiowego” klimatu mi nie zaszkodzi.
A tak na poważnie Kapitansio to ja przed kilku laty też poważnie zachorowałem i właśnie praca przy modelu pozwoliła mi szybciej wrócić do świata żywych. A więc życzę Ci dużo, dużo zdrowia i nie myśl za dużo o chorobie tylko bierz się za modelowanie, wszak masz jeszcze parę modeli do wykonania w „tym życiu”.
Piotrek co do następnego modelu to już go buduję – jest to Bellona. Po niedzieli rozpoczynam relację na Kodze.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Andrzej63 »

Witam.
No to Zdzisiu żeś pojechał po całości . Rozj..s system .
Piękne uwiecznienie swoich marzeń.
No ale cóż , wielcy ludzie budują tylko wielkie dzieła.
Gratuluję .
Awatar użytkownika
Kapitansio
Posty: 69
Rejestracja: 19 mar 2011, 18:24

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Kapitansio »

Jeszcze jestem w domu więc odpiszę.
Zdzisław. Ja nie miałem zamiaru nikomu ubliżyć, czy też porównać do "wsiowych". Czasami na wsi są lepsi ludzie niż w mieście. Używając tego określenia miałem na myśli nie ludzi, nie twórców i budowniczych a jedynie sam wygląd "disco polo". który dla jednych będzie pase a dla innych OK. Tak więc "...de gustibus non est disputandum..."
To była moja pierwsza reakcja. Co do modelu jest podobnie. Ja będę mlaskał zachwycał się, a przyjdzie inny i do wszystkiego się przy..i. Mnie się wszystko w nim podoba. Zaraz...O nie! Nie wszystko.
Wiadomo, że na olinowanie ruchome używa się jasnych lin. Ja też to stosuję, ale z małą korektą. Uważam. że te jasne liny, podczas eksploatacji okrętu z czasem się przybrudzą i już nie będą takie białe. Montując je staram się je "brudzić " tam gdzie powinny być brudne. Posuwam się dalej i pokłady również są "postarzane", szczególnie tam, gdzie załoga biega z brasami, gejtawami oraz wokół lawet dział. Zacząłem Pandorę. Kadłub już stoi a skala 1:30 przypomina twoją. Sam kreślę rysunki. Trochę zdjęć dostałem od Mistrza świata 2018 w Rumuni. Mam też dużo od Czecha. Niestety wszystko staje. Nie wiem co będzie dalej. Najbardziej mi żal modelarni. Mam tyle unikatowych narzędzi, tyle maszyn nie do zdobycia dzisiaj. Jest tak świetnie wyposażona, że jak tak nie będę się mógł zająć dłubaniem, to chyba się potnę. Ponad 40 lat zbierania różnych szpejów.
Zdzisek, chciałbym ale to nie jest łatwo zapomnieć o chorobie.
Życzę powodzenia przy Belonie. Dasz sobie radę, to widać.
Pozdrawiam wszystkich na Kodze
Kapitansio.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Muszę Ci odpowiedzieć Kapitansio.
Przecież wiem, że żartowałeś. Znam się na żartach i nawet mi to przez myśl nie przeszło , że chciałeś mnie obrazić. Jeszcze raz z całego serca życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: ryszardw »

Co mogę powiedzieć .Sukces wieńczy dzieło .Gratuluję .Czy Bellona będzie również tak duża i czy masz wystarczająco dużo miejsca.Najwyżej rozbudujesz dom .R
Awatar użytkownika
Cziken
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:13

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Cziken »

Choć jest Cerkwia nie nad morzem
woda z kranu tylko tryska
każdy żeglarz na nią patrzy
gdy pracuje stocznia Zdziska...


Serdecznie gratuluję ukończenia wspaniałego modelu :D
Z przyjemnością śledziłem wybornie przeprowadzoną relację, zapał do pracy godny podziwu...
Panie Zdzisławie, czy model będzie można zobaczyć w czerwcu na wystawie?
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: dali »

No Paweł, za to rymowanie masz u mnie piwo w czerwcu na wystawie. :D
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: marek1 »

Witam,wielki,piękny ,pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Cziken
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:13

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Cziken »

Dali,
dzięki za propozycję, to obiecane piwo sprawia że poważnie rozważam możliwość przyjazdu :D. O ile do Tczewa jest mi jakoś zawsze nie po drodze w terminie sierpniowym to do Nowej Cerkwi mam niewiele ponad 2 godziny jazdy. Zmotywowany złożoną na forum przez Pana Zdzisława propozycją wystawy, odkurzyłem rozpoczętą 6 lat temu HMS Surprise z zestawu AL i kontynuuję budowę kadłuba który chciałbym wykończyć na czerwiec. Jeżeli WHO do tego czasu nie zabroni całkowicie organizowania imprez masowych to postaram się z nim dotrzeć :D
ODPOWIEDZ