Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Forum modelarzy szkutniczych Stocznia - Żaglowce Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Opisy budowy jednostek żaglowych

Re: Galeon-budowa wnętrza(Wodnik,Roter Loewe)

Postprzez TomekA » 18 Lis 2019, 21:54

Nie wydaje mi sie, by te boksy byly kajutami dla zalogi. Zaloga na okretach wojennych typowo miala swe miejsca do spania w postaci podwieszanych hamakow miedzy dzialami na dolnym pokladzie. Tylko kapitan i oficerowie mieli osobne kajuty na rufie.
Te drewniane boksy moga byc pomieszczeniami na wyposazenie okretu, czy to na sklad olinowania, prochownia czy magazyn kul do dzial, zywnosc, etc...
Nie znam blizej jednostki, wiec moge sie mylic... A jak jest podane w planach?
Awatar użytkownika
TomekA

Miejscowość: dziupla w baobabie

Postprzez Dziecko » 18 Lis 2019, 22:01

Gratulacje.
Awatar użytkownika
Dziecko

Miejscowość: starogard gdański

Postprzez Zdzisław » 25 Lis 2019, 20:57

Witam
Kaziu przyjmij też moje gratulacje. Ostatnio byłem mocno zajęty i przegapiłem finał Twojej relacji. Piękny model. Bardzo rzadko można zobaczyć jak wyglądało "wnętrze" okrętu. Twój model to wspaniała lekcja poglądowa. Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam. Zdzisław
Awatar użytkownika
Zdzisław

Miejscowość: Nowa Cerekwia

Postprzez oksal » 25 Lis 2019, 23:45

Gratuluję. Dobra robota. Nie ma co się przejmować , że to wizja. Zazdroszczę nowego duchowego stanu wyboru kolejnej jednostki... Siadaj do ości
Awatar użytkownika
oksal

Miejscowość: Zbylitowska Góra |wieś:) pod Tarnowem

Postprzez kagra » 07 Gru 2019, 14:16

Witam wszystkich
oksal napisał(a):Zazdroszczę nowego duchowego stanu wyboru kolejnej jednostki... Siadaj do ości

Adam to wydanie jest Ci znajome bo pochodzi z Twojej kolekcji. :) Jak widać doczekało się realizacji. :)
Ości będą sklejkowe grubość sklejki 8 mm. tak jak grubość na planie.Nic tylko kopiować i wycinać.
Dlaczego sklejka?Poszywany będzie cały kadłub bez widocznych żeber a ten materiał jest najtańszy i łatwy w obróbce.Model jest trudny.Narazie nastawiam się na zbudowanie szkieletu a potem czas pokaże.
To będą lata dłubaniny i czasem zniechęcenia.No,ale zobaczymy.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za gratulacje i pozdrawiam.Kazimierz
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Awatar użytkownika
kagra

Miejscowość: Ozimek

Postprzez Borek » 07 Gru 2019, 17:05

Kaziu jaki sens wykonywać ości ze sklejki i je zakrywać w całości ? Jeżeli wkładasz mnóstwo pracy w wykonanie wręg to szkoda moim zdaniem je zakrywać.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kagra » 07 Gru 2019, 18:22

Piotrek,wbrew pozorom o wiele łatwiej będzie mi bazować na planach i skopiować każdą wręgę na sklejkę niż wymyślać nową koncepcję budowy.Będę się trzymał tych planów.Tu jest ponad 60 wręg i chodzi o ciężar.W zamyśle model ma być z omasztowaniem a nie tylko kadłub z częścią anatomiczną.Tak jak pisałem grubość tej sklejki to szerokość wręgi na planie czyli nic nie muszę kombinować.Nawet jak wyjdą jakieś nierówności na skorupie to szpachla pokryje i całość poszycie zakryje :) Pozdrawiam.Kazimierz.
Awatar użytkownika
kagra

Postprzez Borek » 07 Gru 2019, 18:34

Kaziu, wszystko jasne. Nie chodziło mi tyle o wymyślanie nowej konstrukcji tylko o to, że jak już robisz te wręgi to zostaw parę na widoku. Może pare wręg na śródokręciu nie poszytych? Szkoda zakrywać taki nakład pracy
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kagra » 07 Gru 2019, 19:04

Piotrek,jakbym trzymał się ściśle książki to wręgi by były z pełnego drewna grusza,olcha.Wtedy wręgi byłyby na widoku.Ale przyznaj,że pełny model z kilkoma odsłoniętymi żebrami ze sklejki byłby nienaturalny :D
Awatar użytkownika
kagra

Postprzez TomekA » 08 Gru 2019, 00:57

Przylaczam sie do zdania Kolegow, ze sklejka na ten cel to niezbyt dobry material - lepsze byloby jakies drewno owocowe, czy chocby brzoza lub olcha, no ale byc moze taki akurat miales material do swego modelu i jesli zamierzasz potem Twe wregi pokryc plankami, to bedzie OK.
Moznaby ewentualnie odslonic pewien fragment burty nie poszywajac ja i tam wstawic odpowiednie fragmenty wreg z litego drewna, no ale... to Twoj model, zrobisz wiec jak zadecydujesz... :)
Awatar użytkownika
TomekA

Miejscowość: dziupla w baobabie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stocznia - Żaglowce

Użytkownicy On-line