Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Strona główna Forum Inne Hyde Park Pianka pliuretanowa

Pianka pliuretanowa

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów

Pianka pliuretanowa

Postprzez Hadżi » 07 Gru 2019, 00:39

Witam!

Pianki poliuretanowe są różne, o różnych właściwościach i przeróżnych firm. Chcę przedstawić jedną z nich. Kiedy fachowcy wymieniali okna w bloku u syna po ich umocowaniu je opiankowywali. Nic w tym dziwnego. Ale po około pół godzinie zaczęli ją obrabiać. I to mnie zdziwiło. Zacząłem ich wypytywać co to za pianka, czy to jest niskoprężna i co zastosowali, że tak szybko stężała i jakiej to firmy. Potwierdzili, że niskoprężna, a firmy holenderskiej. Nic oprócz wody nie zastosowali. Powiedzieli, że innych nie stosują, bo ta ma najkrótszy czas twardnienia. Nie dowierzałem i podszedłem sprawdzić czy się nie klei. Była mało porowata i utwardzona. Poprosiłem o puste opakowanie i je otrzymałem. Cyknąłem dwie fotki aby mieć obraz jak wygląda i przedstawić też Kogowiczom. Może też są i inne, innych firm. Jeżeli ktoś takie zna, to niech je też przedstawi. Fotki poniżej:

holen, pianka PU  illbruck FM 370_02a.jpg


holen, pianka PU  illbruck FM 370_01a.jpg


Pozdrawiam
"Hadżi"

P.S. Bywa też na wężyk.
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=48069
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Głupota gdyby bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
Hadżi
 
Posty: 512
Rejestracja: 04 Gru 2010, 22:55
Miejscowość: k/Olkusza

 

Re: Pianka pliuretanowa

Postprzez futaba » 07 Gru 2019, 17:01

Ja stosuję tę piankę. Jest dwuskładnikowa, niskoprężna i po 30 minutach gotowa do obrabiania. Wady są takie, że po aktywacji mamy 6-7 minut na opróżnienie całego zbiornika no i jest ponad dwukrotnie droższa od zwykłej pianki jednoskładnikowej. Ale jak często się ją stosuje - "raz na ruski rok" więc chyba za wygodę warto przepłacić :mrgreen:

pianka.jpg
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
futaba
 
Posty: 428
Rejestracja: 04 Gru 2010, 22:56
Miejscowość: Warszawa/Białystok

 


Wróć do Hyde Park

Użytkownicy On-line

0 użytkowników i 558 gości online