Pianka pliuretanowa

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hadżi
Posty: 448
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska k\/Olkusza","desc":"","lat":"","lng":""}

Pianka pliuretanowa

Post autor: Hadżi »

Witam!

Pianki poliuretanowe są różne, o różnych właściwościach i przeróżnych firm. Chcę przedstawić jedną z nich. Kiedy fachowcy wymieniali okna w bloku u syna po ich umocowaniu je opiankowywali. Nic w tym dziwnego. Ale po około pół godzinie zaczęli ją obrabiać. I to mnie zdziwiło. Zacząłem ich wypytywać co to za pianka, czy to jest niskoprężna i co zastosowali, że tak szybko stężała i jakiej to firmy. Potwierdzili, że niskoprężna, a firmy holenderskiej. Nic oprócz wody nie zastosowali. Powiedzieli, że innych nie stosują, bo ta ma najkrótszy czas twardnienia. Nie dowierzałem i podszedłem sprawdzić czy się nie klei. Była mało porowata i utwardzona. Poprosiłem o puste opakowanie i je otrzymałem. Cyknąłem dwie fotki aby mieć obraz jak wygląda i przedstawić też Kogowiczom. Może też są i inne, innych firm. Jeżeli ktoś takie zna, to niech je też przedstawi. Fotki poniżej:

holen, pianka PU  illbruck FM 370_02a.jpg


holen, pianka PU  illbruck FM 370_01a.jpg


Pozdrawiam
"Hadżi"

P.S. Bywa też na wężyk.
Na pochylni strajk zakończony: ok. podwod. SIEWIERJANKA, budowa wznowiona.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są trudne lub b.trudne.
Myślenie nie boli. Gdyby głupota bolała to nie jeden z bólu by wył.
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Pianka pliuretanowa

Post autor: futaba »

Ja stosuję tę piankę. Jest dwuskładnikowa, niskoprężna i po 30 minutach gotowa do obrabiania. Wady są takie, że po aktywacji mamy 6-7 minut na opróżnienie całego zbiornika no i jest ponad dwukrotnie droższa od zwykłej pianki jednoskładnikowej. Ale jak często się ją stosuje - "raz na ruski rok" więc chyba za wygodę warto przepłacić :mrgreen:

pianka.jpg
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
ODPOWIEDZ