Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Nowa książka

Przegląd biblioteki szkutnika

Re: Nowa książka

Postprzez Mumin » 03 Sty 2019, 21:20

Pozostaje jedyna właściwa opcja: racjonalizacja. Na przykład "Tak naprawdę, to jest to jedno z tańszych hobby. Wypad do kina to wydatek rzędu 20-30zł za bilet plus benzyna, plus jakieś napoje/przekąski, robi się z tego jakieś 20zł/h. Wypad na strzelnicę - od kilkudziesięciu do kilkuset zł/h (a jak zaczynamy się bawić na poważnie, to członkostwo w klubie (kilkaset zł/rok), licencje i pozwolenia (kilkaset jednorazowo), starty w zawodach, szafa S1, kilka/kilkanaście sztuk żelastwa po parę tysięcy sztuka... plus kilkadziesiąt zł za amunicję przy każdym wypadzie). Picie w dobrym towarzystwie (np. do lustra) to kilkadziesiąt/kilkaset zł za butelkę która wystarczy na jeden/dwa wieczory. Astrofotografia? Znam ludzi, którzy wydali ponad ćwierć miliona na obserwatorium w ogrodzie...
W porównaniu z tym modelarstwo: Plany, monografie idą w setki dolarów/euro, materiały i narzędzia w tysiące zł, ale to się dzieli np. na osiem lat po godzince albo więcej dziennie. Wychodzi ile, 2? 5? 10? zł na godzinę zabawy. Grosze, nieprawdaż?" :)
Awatar użytkownika
Mumin

Miejscowość: Knurów

Postprzez Kapitansio » 03 Sty 2019, 21:33

No to nieźle sobie wykombinowałeś, ale teoretycznie masz rację. Jakby tak liczyć, to wszystko wyjdzie drogo. Ja też jestem na morzu przynajmniej 2x w roku, a to jakieś 2, 2,5 tys (czasami i więcej). Jak jedzie żona to wszystko x 2. Ale wtedy jest dobrze. Gorzej jak jadę sam, albo chcę kupić do "stoczni" jakąś maszynkę. Uuuuu...wtedy się zaczyna. No ale nie ma co narzekać. Życie nie jest proste. A modelarstwo niezwykle skomplikowane. Kobieta nie może zrozumieć jak dorosły facet może się tak p...ć i dłubać jakieś stateczki, samolociki i inne duperszwance nikomu niepotrzebne. Ja przynajmniej tą kwestię mam uregulowaną. Pani sweterek, a ja maszynkę. :)))
Pogodnie, z uśmiechem - byle do przodu.
Pozdrawiam
Kapitansio
Awatar użytkownika
Kapitansio

Miejscowość: Tarnów

Postprzez Mirek77 » 17 Paź 2019, 20:23

W lutym ma się ukazać :
Załączniki
43263342._SX318_.jpg
43263342._SX318_.jpg (21.89 KiB) Obejrzany 447 razy