Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

HMS Royal William 1719

Opisy budowy jednostek żaglowych

Re: HMS Royal William 1719

Postprzez ryszardw » 20 Sie 2019, 19:34

Ja ciągle coś gubię a w tym bałaganie trudno znaleźć nawet duże detale .Też muszę pomyśleć o tych śrubach .Powinna być podkładka i 6 kątna nakrętka tylko jak to zrobić .Prosto i duzo .Niezły temat do rozmyślań .Uruchommy burzę mózgów .Pozdr.R
Awatar użytkownika
ryszardw

Miejscowość: wrocław

Postprzez oksal » 21 Sie 2019, 23:05

ryszardw napisał(a):...Powinna być podkładka i 6 kątna nakrętka tylko jak to zrobić .Prosto i duzo .Niezły temat do rozmyślań .Uruchommy burzę mózgów .Pozdr.R

Kurcze, Rysiek w moim przypadku już jest za późno. Ale widziałem u Kazka inne rozwiązanie. Pręt był czterokątny. Była podkładka, a ten kawałek co wystawał miał otwór, w którym wbijany był skobel. Rozwiązanie przypominające zabezpieczenia na współczesnych jachtach- otwór plus zawleczka.

Moja burza mózgu na nakrętki wygląda tak- ale to jest wydumane i pewnie ma wady

RW624.jpg

Żeby nie był tylko teoretycznie wrzucę bieżącą robociznę. Brakuje okien, ozdobnych kolumien przy oknach i złocenia

RW625.jpg

Przymiarka

RW626.jpg
Awatar użytkownika
oksal

Miejscowość: Zbylitowska Góra |wieś:) pod Tarnowem

Postprzez oksal » 05 Paź 2019, 21:59

Przemogłem lenia i jednocześnie zmieniam koncepcję wykonania kingstonów na galerii drugiego pokładu. Na okna wykorzystałem patent Jarka (Jarcio), który to swego czasu przysłał mi próbki preszpanu. Fajny materiał. Z preszpanu 0,4 mm robię ramy okien. Przy skali 1:64 to akurat grubość deski jednocalowej. Ramy będą złocone, a dól będzie oklejony cienko ciętą olchą

RW627.jpg

RW628.jpg
Awatar użytkownika
oksal

Postprzez oksal » 13 Paź 2019, 16:33

Powoli kończę żywiczne odlewy ozdobnych listew. Odlewam z niewielkim naddatkiem na obu końcach listew, tak aby dopasować do każdej ramy okna. Kopyta listew wystrugałem z jabłoni, a forma to silikon- Gumosil B. Odlewy będą w całości złocone
RW629.jpg

RW630.jpg
Awatar użytkownika
oksal

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Żaglowce

Użytkownicy On-line