Na początek witam

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emerjan
Posty: 138
Rejestracja: 13 wrz 2019, 09:03

Na początek witam

Post autor: Emerjan »

W latach 90-tych szlajając się w ciepły letni dzień po Wenecji w bocznej uliczce w otwartych drzwiach sutereny z oknem wystawowym ( pewnie po dawnym sklepiku) spotkałem starszego pana, pewnie bliżej mu było do 80-ki, który zaprosił mnie do środka swojego królestwa. Zobaczyłem tam ok.10 drewnianych modeli żaglowców od szalupy poprzez galerę, szebekę, galeon aż po jachty z ubiegłego stulecia. Sam uprawiałem wcześniej żeglarstwo ( przepływane ok. 2500 MM) więc galeria tego gościa zainteresowała mnie. On nie znał polskiego, ja nie znałem włoskiego ale zobaczyłem szczęśliwego człowieka prezentującego swoją pracę. Pomyślałem wtedy że to dobra recepta na emeryturę. Dzisiaj jestem na emeryturze i idę w ślady tamtego gościa od listopada 2019 buduję modele. Zgodnie z Waszymi radami postanowiłem zbudować trzy modele z zestawów fabrycznych a potem coś z własnego materiału. Na dziś gotowe są La Cancalaise z duńskiego BB i San Francisco z hiszpańskiej Artesiany. Jest też nowy nabytek FLY z Amati jeszcze nie ruszony oraz rozpoczęty galeas Karl und Marie z Kogi. Zdjęcia prześlę po opanowaniu technicznej strony ich prezentacji. Jeśli ktoś wskazałby mi gdzie jest to najprościej opisane jak to się robi to już serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Na początek witam

Post autor: ataman »

No witamy Janku! Ale zastanawia mnie jedno, czy Ty żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości ? Bo ja dopiero się zastanawiam, co będę robił w listopadzie 2019 ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Emerjan
Posty: 138
Rejestracja: 13 wrz 2019, 09:03

Re: Na początek witam

Post autor: Emerjan »

Ta rzeczywistość jest aż za bardzo dzisiejsza bo mamy rok 2019 a w poście winno być listopad 2018. Fajnie że ktoś czuwa. Dzięki.
Janek
Awatar użytkownika
Emerjan
Posty: 138
Rejestracja: 13 wrz 2019, 09:03

Re: Na początek witam

Post autor: Emerjan »

Obiecane w pierwszym poście modele
Załączniki
P9014347.JPG
P2174325.JPG
ODPOWIEDZ