San Juan Bautista

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Karol1
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2019, 10:49

San Juan Bautista

Post autor: Karol1 »

Witam,

Przedstawiam relację z budowy San Juan Bautista Deagostini. Mój poziom w modelarstwie- początkujący. Miałem szczęście zakupić komplet, który niegdyś kosztował 2500 zł za 500 zł od osoby prywatnej :) Zrobione niecałe 8 numerów. Doradźcie proszę jak najlepiej przykleić pokłady do pokładników (z całej siły dociskałem rękoma + kropelka i trzymałem tak kilka minut, ale nie dało rady). W instrukcji jest napisane ,aby podkład był przyklejony do wszystkich pokładników, nie wiem czy słusznie. Z góry dziękuję za podpowiedź
Załączniki
20190503_234708_Easy-Resize.com.jpg
Właśnie przy 2 i 3 wrędze od prawej pokład nie doklejony
Właśnie przy 2 i 3 wrędze od prawej pokład nie doklejony
20190503_235000_Easy-Resize.com.jpg
20190503_235040_Easy-Resize.com.jpg
20190503_235155_Easy-Resize.com.jpg
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: San Juan Bautista

Post autor: Dziecko »

Do drewna/sklejki/MDF/ forniru do kleje typu wikol-np pattex, rakoll czy titebond.o tym jak zamocować pokład już Ci pisałem. Napiszę po raz2 i mam nadzieję ostatni. Ściski,sciski.so do kupienia w marketach budowlanych za grosze, nawet w sieciowlach wielbionych przez nasz naród, tylko sezonowo. A jak nie ścianki to coś ciężkiego. Lub gwoździe,.które też w tej kolekcji są. Klejow typu CA unikaj do klejenia drewna.... Pozdrawiam
Karol1
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2019, 10:49

Re: San Juan Bautista

Post autor: Karol1 »

Dziecko dzięki za odpowiedź, ze ściskami się uda. Twoja poprzednia wiadomość została usunięta, więc nie mogłem odczytać.
Karol1
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2019, 10:49

Re: San Juan Bautista

Post autor: Karol1 »

Potrzebuję jednak porady co do zakupu ścisków, czy to nie powinny być sprężynowe? Chodzi o dociśnięcie pokładu do pokładnika. Czy takie będą ok?

https://www.modelnet.pl/narzedzia-model ... tina-27201

Jeśli ktoś ma foto jak dociskacie będę wdzięczny za podesłanie
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: San Juan Bautista

Post autor: Dziecko »

Nie masz marketu budowlanego w warszawie? :lol:
W samej warszawie z tego co wiem jest kilka sklepów modelarskich, na pewno są papiernicze (a tam uwaga, też są ściski, takie czarne motylki), to miasto jest ogromne, więc na pewno są tam budowla ne, a owe ściski właśnie w tych marketach są tanie, dobre, i mocno trzymają..... Nie widzę sensu kupowania tego z internetu.
Karol1
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2019, 10:49

Re: San Juan Bautista

Post autor: Karol1 »

Tylko chciałem wiedzieć czy coś na wzór tego co podałem będzie ok. Marketów mam mnóstwo zgadza się dzięki :)
Karol1
Posty: 0
Rejestracja: 02 maja 2019, 10:49

Re: San Juan Bautista

Post autor: Karol1 »

Hej czy polecacie jakoś inaczej niż ołówkiem rysować linie imitujące deski w pokładzie? Jak widać a moich zdjęciach nie rysowałem tych linii
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: San Juan Bautista

Post autor: ataman »

Była o tym mowa ostatnio, przejrzyj posty. Ponadto wielokrotnie już tu opisywano metody wykonania imitacji uszczelniania pokładu, np m. in. Emilius w relacji ST
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ