Żółty Lew

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Święta się skończyły, sanepid już nie powinien nalotów robić, więc można było wrócić do bałaganienia :D .
Dzisiaj pogłaskałem troszkę odlane lufy dział i poczerniłem troszeczkę.
IMGP2214a.jpg

IMGP2216b.jpg


I na specjalne życzenie Siberiana i Kazka: z banknocikiem dla porównania wielkości
IMGP2217c.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

A teraz widoczek z dwóch stron mojego dzisiejszego warsztaciku. Na tapecie lawety i budka dla tego co rumpel trzyma :D
Załączniki
stolik1.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Kadłub prawie gotowy, czas na duperele. Ostatnio kombinowałem z jufersami. Wyszło jak wyszło, nie jestem pewien, czy to będzie wersja ostateczna.
Załączniki
IMGP2228a.jpg
IMGP2223a.jpg
IMGP2220a.jpg
IMGP2219a.jpg
IMGP2219a.jpg (106.26 KiB) Przejrzano 5732 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Lufy osadzone w lawetach
Załączniki
IMGP3917a.jpg
IMGP3890a.jpg
IMGP3883a.jpg
IMGP3880a.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Tak się złożyło, że różne inne sprawy spowodowały paromiesięczny przestój w stoczni. Ale nastał czas powrotu do dłubaniny. Jakiś czas temu dostałem od kolegi Gdas’a extra pierwszoklaśnie wyCeeNCowane zawiaski.
zawiasy.jpg


No to trza na furty one ponaklejać, a jako, że oko mam dobre jeszcze tylko do celowania z giwery, więc aby nie zrobić tego koślawo, wymyśliłem sobie taką „pomoc naukową”.
do-zawiasow.jpg


no i tak wyszło:
furty.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Od czasu do czasu wypada pokazać, co tam się podłubało :D
Dotarły (z małymi pocztowymi "dowcipami") bloczki od kolegów ze Szkutnika i zabrałem się za dokończenie zestawu odciągów do lawet ( na jedną burtę starczyło mi jeszcze 2 mm bloczków Mirkowych, na drugą musiałem zamówić). Pozwijałem słoneczka, pozostało jeszcze doczepić haki i montować.
A tak przy okazji: młodzież z domu się wyprowadziła czas jakiś temu... długo trwało, ale w końcu w zwolnionym pokoju zrobiłem sobie kącik dla siebie, z nieskromności wrzucam fotkę mojej gemyli
Załączniki
IMGP8175aa.jpg
IMGP8172bb.jpg
IMGP8171bb.jpg
IMGP8171bb.jpg (432.31 KiB) Przejrzano 3663 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Artyleryja zamontowana na pokładzie, można brać się za maszty
IMGP8246a.jpg

IMGP8248a.jpg

IMGP8242a.jpg

IMGP8242aa.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Powiązałem jufersiki. Tym razem wykorzystałem takie ustrojstwo, gdzieś tam w necie podpatrzone .
Załączniki
IMGP8258a.jpg
IMGP8255a.jpg
IMGP8255a.jpg (311.68 KiB) Przejrzano 3032 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

No to bawimy się w "szydełkowanie"
Załączniki
IMGP8306a.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Żółty Lew

Post autor: ataman »

Ostatnimi czasy otworzyłem zakład powroźniczy. No i ukręciłem sobie trochę linek różnej grubości (dla porównania grubości na dolnej fotce fragment szpilki)
liny.jpg
Do tej pory przy kręceniu linek zawsze miałem jakieś problemy, nie wychodziło jak powinno, namęczyłem się, aby ukręcić takie nadające się do powieszenia na modelu (pisałem zresztą o tych problemach w którejś poprzedniej relacji). Tym razem kręcenie było łatwe, szybkie i przyjemne. Myślę, że znalazłem rozwiązanie problemu. Moim zdaniem, w ropewalku najistotniejszą rzeczą jest krętlik!
Początkowo jako krętlik stosowałem łańcuszek z ruchomymi kulkami… efekt słaby, musiałem często inicjować skręcanie przez popychanie „samolocika” czy inne kombinacje.
IMGP8326aa.jpg
Potem dołożyłem mały krętlik wędkarski. Efekt lepszy, ale jeszcze niezadowalający
IMGP8325aa.jpg
W ostatnie wakacje urlop spędzałem w Heimacie, tam moja koleżanka z klasy prowadzi sklep wędkarski… no i kiedyś pogadałem sobie z nią o krętlikach i zaproponowała mi ponoć najlepszy, ponoć na łożyskach. Kupiłem, poleżał trochę i teraz założyłem. No i efekt kręcenia rewelacyjny.
IMGP8324aa.jpg
Poprzednich krętlików nie usuwałem, tak wygląda cały "uklad"
IMGP8327.JPG
Linki kręciłem z trzech rodzajów nici: z nici modelarskich kupionych onegdaj na stoisku na targach Hobby i z dwóch różnych rodzajów nici krawieckich. W każdym wypadku kręciło się bez problemów.
Jeśli będziecie mieli problemy z kręceniem na ropewalku, to polecam założyć dobry krętlik.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ