Otwórzcie sobie mózgi

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: Zdzisław »

Panowie skończmy ten głupi temat.
Leon czy Ty nie widzisz, że te "sensacje" udostępniane są w dziale mity i legendy? Czy nie widzisz ile one mają subskrypcji i wyświetleń w niedługim w sumie czasie? Wniosek jest prosty- ktoś na ludzkiej naiwności trzepie niezły szmal. W sumie świat jest pełen tajemnic i tego typu sensacje będą się w internecie ciągle pojawiały.
Wierz mi szkoda na to życia bo za szybko Upływa. Nie zachowuj się jak świadek Jehowy i nie narzucaj nikomu swoich poglądów. Wieszczysz jak "ona Pytia z Delfickich trójnogów " i tworzysz jakieś teorie spiskowe. Być może to jest dla Ciebie święta prawda, dla innych może to jest tyz prowda, ale dla mnie i dla większości ludzi trzeźwo myślących jest to g. prawda. Jak pisze Kaziu Kagra idzie wiosna, więc rozchmurz się i ciesz się każdym dniem, bo życie za szybko upływa. Porzuć te teorie spiskowe bo wpadniesz w obłęd i skończysz jak córka Priama Kasandra. A więc głowa do góry Leon, porzuć pesymizm i uśmiechnij się bo życie jest cudowne a świat jest piękny na wiosnę.
Pozdrawiam Zdzisław
Awatar użytkownika
Andrzej63
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2017, 19:48

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: Andrzej63 »

Zdzisiu , a bez pis-u będzie jeszcze piękniejszy , czego sobie i Wam życzę w niedługiej przyszłości . Miłego dnia Panowie i do modeli marsz !:)
Awatar użytkownika
witro
Posty: 0
Rejestracja: 19 cze 2016, 13:26

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: witro »

Aaaaaaameeeeeeennn :roll: :? :D
pozdrawiam
Witold

W stoczni:
W porcie: Bismarck 1:350 Revell, Żółty Lew 1:40 Bojer, Santa Maria 1:65 Artesania Latina
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: Leon27 »

Po pierwsze Pan który prowadzi kanał Tajemity to bardzo bogaty człowiek i w dupie ma te groszki od Youtube. Robi to bo lubi i bardzo się do tego przykłada. Miał ochotę zrobić ostatni mateiał o szafranie i Krokusach bo jest wiosenna pora to zrobił. Przytoczył tam temat leczniczej mocy szafranu na depresję itd, O czym nie wiedziałem. Co materiał to się człowiek coś dowie wiec niech mu się tam nabijają te liczniki wejść. Zasłużył. Każdy może być Youtuberem. Pytanie czy ktoś będzie go oglądał. Po drugie inne materiały są dr Zalelewskiego, który jest doktorem geologi też matematykiem, historykiem, astronomem itd i na wszystko ma dyplomy gdzie nauką zajmuje się bo lubi i nic nie daje to, że jego koledzy mówią, że na jego miejscu i z jego pozycją powinien zająć się trzepaniem hajsu. Ma misję pokazywania tego jak on to mówi dosadnie :" Nie zobaczysz słonia jak jesteś w jego dupie , trzeba najpierw z niej wyjść " co jest a co starają się niektórzy nie widzieć. Dziś nauka opiera się na trzepaniu kasy i grantach. Nie ma grantu nie ma tematu. Na piramidach dr Zalewski zrobił doktorat i obronił się z takich Tez, że nawet Egipcjanie gały robili, że przyjechał polaczek i więcej zobaczył niż oni badając piramidę przez 200 lat.Zorganizował wyprawę badawcza wraz z 7 innymi ważnymi nazwiskami. Wszystko udokumentował badaniami. Wiedział, że piramidy nie da się prześwietlić pomimo tego, że w projekt byli zaangażowani amerykanie i japońcy z najnowszym sprzętem. Dlaczego?? Dlatego, że w zaprawie ( której rzekomo nie ma bo każdy powiela błąd że kamienie są tak spasowane ze noża się nie wsadzi - a jak ma się wsadzić w zaprawę ) są ślady żelaza z tytanem jakby już wtedy wiedzieli, że dojdziemy do etapu, że będziemy chcieli piramidę prześwietlać na milion sposobów. Wszechobecne cząstki tytanu i żelaza skutecznie to uniemożlwiają. O Deninkenie też mówili, że wariat. Tylko dlaczego w takim nakładzie sprzedały się jego książki ? Zawsze znajdą się sceptycy.

Poza tym kto z Was słyszał o odkryciu obok piramid takiego czegoś ze zdjęcia poniżej
https://img.joemonster.org/images/vad/img_43480/0c092f8f4c25b8ae50dcd4afff6c662e.jpg
Wcześniej traktowano to jako Legendę a wszystko co było napisane o zalanym sarkofagu na cześć Boga Ozyrysa w niedalekiej odległości od Piramid okazało się prawdą. Tak więc Legendy to nie mity. Nikt o tym odkryciu nigdzie nie trąbił. Na płaskowyżu Giza byłem 3 razy dając sobie tam sporo czasu i mieszkając w Hotelu tak blisko piramid, że z okna widziałem nocną iluminację. Doskonale wiem o czym Pan dr Zalewski mówi piszę i referuje. Podaję link do materiału o odkryciu https://joemonster.org/art/42372 Większość co tutaj to czyta a się nie odzywa może i lubi takie tematy. Panowie w 4 dni mój Topik ma prawie 2 000 wejść !!! Więcej niż niejedna relacja z budowy modelu. A kto się odezwał ? Może 3 - 4 osoby :-) Więc ja będę sobie pisał dalej :-) Póki ktoś to będzie czytał. Tak więc kontynuując..... Materiał jednego z zapalonych Yotuberów to już nie mit ani legenda a fakt : https://www.youtube.com/watch?v=im8m9YkzFTY
Nie wszyscy są świadomi, że cały płaskowyż Giza odgrodzili betonowym murem na 3 metry i jeszcze 2 mety siatki nad tym. Brakuje drutu kolczastego . Po co ?
PS. Do Drogiego Zdzisława.STOP. Wszystko u mnie dobrze. STOP. Pesymista nigdy nie byłem.STOP

Historia to uzgodniony zestaw kłamstw.
Napoléon Bonaparte

Obrazek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: oksal »

Zalewskiego kilka filmów widziałem. Niektóre informacje, które podaje są bardzo ciekawe. Owszem, do większości podchodzę sceptycznie. Leon, nie przejmuj się krytyką. Poglądy jak i gust, to każdego prywatna sprawa.
A mnie co innego intryguje. Polecam książkę tego człowieka https://polskie-runy.pl/. Bardzo ciekawe tematy. W piękny i prosty sposób wyjaśnia niemoc zachodnich języków w odczycie wielu znaków runicznych. Ba nawet, pochodzących z etruskich hełmów.
Wrócę jeszcze do podanego linku. Jak ktoś nie ma czasu na cały film, to polecam od minuty 12:20 lub 14:00. Ogólnie bardzo fascynujący temat, jak i temat haplogrup czy bitwa pod Dołężą itd.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: Leon27 »

Oksal jak Cie intrygują runy to mam zupełnie zbieżny temat. Może nie do końca runy ale temat traktuje o Rekopisie Vojnicha. https://www.youtube.com/watch?v=ioUSNBfkXmM . Są rebusy wydaje się nie do złamania. Co do samych run temat też lekko liznałem :-) Powiem tak. Mogą robić swoje :-) Jak już masz Talizman to wzmacnia go siła Twojej wiary w jego moc :-) To coś w rodzaju afirmacji tylko nie wizualnej.

Z innej beczki - tak mi się przypomniało Polecam materiał o otwarciu tunelu Gotharda - raczej o przedstawieniu jakie się tam odbyło https://www.youtube.com/watch?v=3LmMJTFFqug . Trzeba pamiętać, że to oglądali dygnitarze Państw którzy siedzieli na trybunach.Co się tam działo ? Kto po co i dla kogo to wyreżyserował ? Jaki był tego przekaz. Niepokojące ale popatrzcie. To się działo w Szwajcarii. Zupełnie niedaleko. Można znaleźć też na YT pełny materiał z Polskim komentarzem omawiającym każdą ze scen.
ira
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2015, 11:19

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: ira »

Hej Leon ,na pewno sporo osób interesuje sie takimi tematami ,ja na przykład bardzo ,obejrzałem wszystkie filmy na YT kosmiczne opowieści ,starozytni astronauci Von Danikena , Igora Witkowskiego i wiele innych kanałów i filmów łacznie z ukrytą archeologią .Lubie takie klimaty a czy wierzę ? no cóż ,moze nie we wszystko ale jednak sa na swiecie żeczy o których sie filozofom nie śniło.Przez setki lat ludzie zyli w niewiedzy ale teraz w duzej mieże dzieki internetowi ludzie sa bardziej swadomi tego co sie dzieje i co sie ukrywa i ukrywało,no i maja odwage to głosić,sredniowiecze sie skończyło ,nikogo na stosie nie spalą za głoszenie prawdy .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: RomekS »

Nigdy nie lubiłem historii.
Jest kształtowana i kłamliwa.
........
Nie wiadomo co jest faktem a co prawdą.
Ale historię sprzed 50 lat pamiętam. Wszak już skończyłem "kopę".
A historia ta jest przeinaczona przez "pseudobo"ch"aterów".
Jacy to wszyscy byli odważni i ile zdziałali... srając w gacie.

A już historia w miarę nowa, maciorkiewicza z jego komisją bije wszystko.
Banda profesorów i innych ciemnych popleczników za kasę zrobi historię, nawet gównianą.
O innych rządzących się nie wypowiadam. Dno sięgnęło dna.
Nie potrafią sklecić normalnego prostego zdania złożonego, o dyskusji nie wspominając.
Gdzie my żyjemy. .... WENEZUELA. Tylko ropy nie mamy.

Dlatego to wszystko to "GÓWNOPRAWDA".
Dajmy sobie spokój z tym szambem.
Jest tyle ciekawszych tematów i zajęć.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Otwórzcie sobie mózgi

Post autor: Leon27 »

Dlatego właśnie historia z innych źródeł niż te o które Romku pisałeś jest ciekawsza i jest szansa że bardziej prawdziwa :-)
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, 12:56

Re: Otwórzcie dobie mózgi

Post autor: Mumin »

futaba pisze:i Ziemia jest płaska


To akurat bardzo łatwo obalić. Otóż gdyby Ziemia była płaska, to byłaby również pusta. Bo koty by wszystko zrzuciły poza krawędź.
ODPOWIEDZ