Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Goto Predestinatsia 1701 1:50

Opisy budowy jednostek żaglowych

Re: Goto Predestinatsia 1701 1:50

Postprzez ryszardw » 11 Lut 2019, 20:04

Przepięknie .Widać ze masz spory park maszynowy .Proponowałbym Ci przykręcić model do podstawki długą śrubą do stępki .Ja tak robię i mam pewność ze przy chwytaniu podstawki model nie wypadnie .Byłem świadkiem kiedy na mistrzostwach próbowano model przestawić i się zsunął .Uległ uszkodzeniu .Szkoda by było żeby tak pięknie wykonany model się zniszczył.Gratuluję precyzji .R
Awatar użytkownika
ryszardw

Miejscowość: wrocław

Postprzez Mumin » 12 Lut 2019, 19:06

Daro_Buko napisał(a):Cześć, dziś kilka zdjęć z wykonania podstawki.

Model prześliczny, ale od tego napisu oczy pękają. Błagam, zrób oryginał (Гото Предестинация) albo polskie tłumaczenie (Predestynacja), w ostateczności fonetycznie po polsku (Goto Priedestinacja, chociaż też nie wygląda za ładnie)... Ta "nadsia" naprawdę boli
Awatar użytkownika
Mumin

Miejscowość: Knurów

Postprzez Daro_Buko » 15 Lut 2019, 19:34

Cześć.
Dziękuję za oceny i uwagi. Wybierając treść na podstawkę, oparłem się na nazwie okrętu, która widnieje na planach, które posiadam. Są to plany niemieckie.
Zapis "Goto Predestinatsia" jest zgodny z zasadami angielskiej transliteracji, rzeczywiście polskie reguły nakazywałyby zapisać to trochę inaczej.
Zastanawiam się, czy wykorzystanie nazwy w języku rosyjskim "Гото Предестинация" nie przysporzy więcej problemów, gdyż przynajmniej dla części osób taki zapis będzie niezrozumiały.
Będę nad tym myślał.
Pozdrawiam Darek.
Awatar użytkownika
Daro_Buko

Miejscowość: Łężany

Postprzez Dziecko » 15 Lut 2019, 19:39

Albo napisy wymienne, :) (dziurka na napis, od nastroju zmieniany)...
Jest to tylko moje subiektywne zdania, nikomu tego nie narzucam.
Awatar użytkownika
Dziecko

Miejscowość: starogard gdański

Postprzez Leon27 » 16 Lut 2019, 05:58

Skąd się bierze takie ładne hebelki ? Piękne są. Ja z takimi to bym chyba spał :-)
Awatar użytkownika
Leon27

Miejscowość: Poznań

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Żaglowce

Użytkownicy On-line