HMS Bounty

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sferoida
Posty: 142
Rejestracja: 13 lut 2018, 20:27

Re: HMS Bounty

Post autor: sferoida »

Serce się kraje jak widzę takie zastosowanie podziałki transwersalnej, ale ... takie czasy. Pozdrawiam kolegę po fachu.
A na poważnie to perfekcja.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Witam kolegę po fachu i z fanklubu Bounty :) To prawda podziałki transwersalnej to chyba już tylko ja używam i przyznaje, że jest to moje jedno z podstawowych narzędzi jak widać nie tylko do skalowania :D , a nanośnik jest niezastąpiony.

podziałka.jpg


Rafał, dziękuję za uznanie. Rzeczywiście Koga to takie miejsce, które mobilizuje, ja czasem też mam takiego lenia, ale jak się człowiek weźmie do modelowania to do upadłego. Podziękowania należą się wszystkim, wszystko, czego się nauczyłem i uczę zawdzięczam starszym, młodszym i mądrzejszym kolegom a i z Twoich relacji korzystam, bo wiele można się z nich nauczyć. Myślę, że jak się korzysta, uczy z cudzych relacji to później trzeba to oddać w swoich relacjach.

Parę słów na temat farb, jakie używam.

Jak trzeba coś prysnąć sprayem to używam te, które widać na zdjęciu, są drogie, ale warto je mieć, polecam.

farba1.jpg


Lampy prysnąłem na próbę nowo zakupionym sprayem, tanim i nie polecam. Jak prysnąłem raz, pierwszą warstwę (na zdjęciu po lewej) to było ok., ale jak poprawiłem, dałem druga warstwę to kratki po prawej nie były już matowe zaczęły się błyszczeć.

farba2.jpg

lampa.jpg


Do malowania masztów używam farbę LuxDecor. Maluję pędzlem jak widać nie ma zacieków i przede wszystkim nie śmierdzi tak jak farby w sprayu.

i-emalia-luxdecor-mat-0-4l-absolutna-czern.jpg


Podobna do LuxDecor jest farba Beckers, obie można kupić w castoramie, polecam.

BECKERS-DESIGNER-UNIVERSAL-BLACK-0-5l.jpg
BECKERS-DESIGNER-UNIVERSAL-BLACK-0-5l.jpg (18.82 KiB) Przejrzano 5395 razy


Maszt jeszcze nie skończyłem, ale byłem ciekawy jak mi wyszło i poskładałem na sucho.

MASZT38.jpg

MASZT39.jpg

MASZT40.jpg

MASZT41.jpg

MASZT42.jpg

MASZT43.jpg

MASZT44.jpg

MASZT45.jpg

MASZT46.jpg

MASZT47.jpg

MASZT48.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Przywiązałem parę bloczków.

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS Bounty

Post autor: TomekA »

Cudo!
Awatar użytkownika
piter56
Posty: 4
Rejestracja: 11 mar 2013, 13:22

Re: HMS Bounty

Post autor: piter56 »

Doskonała praca, wrażenie, że jest to model wirtualny :D
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: HMS Bounty

Post autor: Kazek »

znakomita robota a detale rewelacja tylko patrzeć i podziwiać gratuluję umiejętności
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
goral_44
Posty: 0
Rejestracja: 08 lut 2018, 13:31

Re: HMS Bounty

Post autor: goral_44 »

Dali mam takie pytanie, gdzie załatwiłeś sobie tak śliczne bloczki, czy ew robiłeś je sam ?

Pozdrawiam,

Goral
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: ataman »

goral_44 pisze:Dali mam takie pytanie, gdzie załatwiłeś sobie tak śliczne bloczki, czy ew robiłeś je sam ?

Pozdrawiam,

Goral

Szanowny Kolego, jako odpowiedzialny za ordnung na Kodze muszę zwrócić Ci uwagę, że zgodnie z regulaminem pierwszy post powinien znaleźć się w dziale "Przywitalnia".

A co do bloczków, to widzę, że chyba nie miałeś czasu pooglądać różnych relacji tu prezentowanych, wszak temat najlepszych na świecie bloczków przewija się co chwila w różnych miejscach. A nawet nie wgłębiłeś się w relację Piotra o budowie Bounty, było niebyło - on w którymś miejscu pisze skąd ma bloczki...
A najlepsze bloczki na świecie produkuje nasz forumowy kolega viewtopic.php?f=16&t=21914&hilit=bloczki&start=10
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Chciałem odpowiedzieć jak będę miał coś do pokazania, ale z uwagi, że moja praca podoba się za granicą, wręcz za oceanem to trudno nie podziękować teraz, jak najszybciej, a jak już pochwalił mnie niekwestionowany mistrz szkutnictwa Kazimierz, to nie ma lipy, trzeba się jeszcze bardziej starać i trzymać poziom a to nie będzie łatwe, bo trochę boję się olinowania. W Anatomy of the Ship - HMS Bounty bardzo słabo pokazany jest takielunek a plany, z których korzystam też są bardzo uproszczone, dlatego będę korzystał z książek a szczególnie ”zrigging period ship model” oraz z Anatomy of the Ship – Endeavour.

Fok maszt skończyłem, ale pokarzę dwa zdjęcia z pracy nad grotem.Dziękuję i pozdrawiam.

Grot1.jpg

Grot2.jpg
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Udało mi się skończyć i pokazać w starym roku kolumnę grot masztu.

Grot3.jpg

Grot4.jpg

Grot5.jpg

Grot6.jpg

Grot7.jpg

Grot8.jpg

Grot9.jpg


Przepraszam, że zmuszeni jesteście przy okazji oglądać część mojego salonu, ale Bounty nie mieści mi się w stoczni. Jakość zdjęć kiepska, ale postaram się w przyszłości poprawić.

Grot10.jpg

Grot11.jpg


Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam Piotrek
ODPOWIEDZ