[R] IJN Fuso 1:200

Dział poświęcony modelarstwu kartonowemu i kartonowo-fornirowemu plus inne techniki pokrewne
ira
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2015, 11:19

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: ira »

Ok .dzięki
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Witam.
Trwają prace nad wklejaniem wzmocnienia pod poszycie. Jako, że jest to praca żmudna, to wykonałem w ramach ćwiczeń barbety pod działa. Wykonałem również szkielet pokładu kazamatowego. Pokłady przymierzone na kadłub na sucho - wkleję je po wykonaniu wzmocnień.
Prace związane z kadłubem będą szły równolegle ze sklejaniem nadbudówek. Możliwe, ze kadłub zostawię na koniec - ze względu na rozmiar modelu jego przechowywanie do końca budowy może być problemowe - nie mam jeszcze gabloty.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Witam.
Na rozruszanie palców bo długim niebycie w materii kartonowej zabrałem się za rufową nadbudówkę. Skleiłem szkielet, główną oklejkę wyciąłem, podziurkowałem i rozciąłem na mniejsze elementy - łatwiej mi się tak skleja. Bulaje wybiłem igłą lekarską, przeszklenie z folii pomalowanej na czarno. Obramówki bulajów pomalowane złotą farbą aby imitowało mosiężne okucia. Mistrzostwo świata to nie jest ale coś do przodu i mam nadzieję coraz lepiej.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Jarcio
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:43

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Jarcio »

Piotrek. Spróbuj przed zaginaniem krawędzi wycinać delikatny rowek w kształcie litery "V" po wewnętrznej stronie oklejki i nasączać go niewielką ilością BCG. To spowoduje, że karton będzie cieńszy, bardziej elastyczny i nie będzie tak się łamać podczas zaginania. Dodatkowo klej BCG usztywni krawędzie od wewnątrz i wzmocni strukturę elementu. Jak mnie kusi, aby rozgrzebać jakiegoś japońca :D
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Dzięki za radę. Krawędzie nacinam od wewnętrznej strony, jednak robiłem pojedyncze nacięcie i nie użyłem BCG. Mam nadzieję, że ta mała niedoróbka "zginie w tłoku".
Pozdrawiam serdecznie Piotr
ira
Posty: 0
Rejestracja: 29 gru 2015, 11:19

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: ira »

Fajnie jakby kadłub i nadbudówki zostały podswietlone diodami .Wieczorem setka oswietlonych okienek robiłaby niesamowite wrażenie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Witam.
Nadbudówka oklejona:
Załącznik 2.jpg nie jest już dostępny

Załącznik 3.jpg nie jest już dostępny

3.jpg
3.jpg (58.49 KiB) Przejrzano 7091 razy
Załączniki
1.jpg
1.jpg (57.57 KiB) Przejrzano 7088 razy
2.jpg
2.jpg (56.4 KiB) Przejrzano 7088 razy
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Witam.
Prace powoli posuwają się do przodu. Uzbrajam nadbudówkę we wszelkie druty, które mocno dają w kość. Poniżej efekt tych zmagań:
IMG_1141.jpg

IMG_1142.jpg

IMG_1144.jpg

IMG_1242 (Copy).jpg

IMG_1243.jpg

IMG_1244.jpg


Druty wykonuję z drutu mosiężnego 0,2 mm.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Borek »

Witam.
Powoli prace posuwają się do przodu, chociaż skomplikowane elementy dają w kość. Powoli nadbudówka pnie się w górę. Doszedł kolejny poziom wraz z podporami, drutami itp.
Poniżej moje wypociny :
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


Na ile pozwalają mi umiejętności dodaję trochę elementów od siebie - druty na nadbudówce, przewody biegnące po podporach i zawiasy w drzwiach:
5.jpg


Powstał również kolejny poziom, oczywiście niekompletny. Postanowiłem dodać od siebie otwarte drzwi:
6.jpg

7.JPG


I ogólny widok na całość:
8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg


Zbliżenia na zdjęciach są bezlitosne...
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Dziecko
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2017, 10:33
Lokalizacja: {"name":"Polska starogard gda\u0144ski","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: [R] IJN Fuso 1:200

Post autor: Dziecko »

Fajny patent z tymi otwartymi drzwiami, działa na wyobraźnie, a jak się ma plany z wnętrzem to już w ogóle :)
ODPOWIEDZ