[zapowiedź] 6 numer "MODELARSTWA OKRĘTOWEGO'

Tu mozna narzekać i pisać o sprawach nie związanych z tematami forów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer "MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: jerry_bee »

Ataman napisał:
.. jeśli to miałby być projekt opracowany przez ludzi z "Kogi"..

nie ma lekko - to mają być plany dla wszystkich czytelników MO, nie tylko dla Kogowiczów ;) i do tego raczej nikt z nas tego nie będzie rysował (chyba). po prostu, w trakcie luźnej rozmowy między kilkoma osobnikami padła propozycja, żebyśmy na Kodze przedyskutowali sprawę wyboru planów do publikacji.


.. powinnismy (przynajmniej na początek.. bo może współpraca w tej dziedzinie sie rozwinie) zaproponować coś co właśnie charakteryzowałoby 'Koge" a więc coś z żaglami i najlepiej drewniane...

pomyślmy może nie o tym, co nas charakteryzuje, ale o tym jakie plany chcielibyśmy zobaczyć.


Co do pływadełek współczesnych, bez płachty na drągu.. miałbym jednak negatywne odczucia.. Po pierwsze.. tego w MO już jest róznej maści dośc.. i nasz projekt nie byłby czymś innym.. Po drugie.. a związane z pierwszym.. pomimo, że "Koga" poewaluowała na szeroko pojęte modelarstwo szkutnicze.. to jednak zaczynała.. i nadal tu dominuje... żeglarstwo.. No i nasze wcześniejsze uwagi do MO dotyczyły właśnie małej ilości żagli w tym piśmie..

jedno nie wyklucza drugiego - dziś żaglowiec, za pół roku holownik. i niech mi ktoś powie, że nie ogląda z przyjemnością holowników naszych Kolegów :P


Dziadek napisał:
od początku potrzegałem KOGE jako portal tych co kochają szkutnictwo i żeglarstwo. Przy czym szkutnictwo rozumiane jako sztuka budowy jednostek pływających drewnianych - najczęściej z żagielkami - wieloma lub jednym. Ewoluowanie w stronę szeroko pojętego modelarstwa okrętowego, poszerza zakres zainteresowań, ale jednocześnie jakby powoduje "odejście" od jednostek z zaglami i budowanych z drewna.

ale za to jak to rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty ;)



PODSUMOWUJĄC:
na dziś mamy takie propozycje (kolejność absolutnie przypadkowa):
1/ Lwów
2/ Hunter
3/ drakkar/knar
4/ kef niderlandzki
5/ coś z floty rzecznej (konkret proszę!)
6/ Zawisza
7/ Chopin
8/ Oceania
9/ rzymska/kartagińska galera wojenna
10/ łódź polinezyjska
11/ hiszpański liniowiec (jaki??)
12/ coś helsko-mierzejskiego

myślę, że dobrze by było do weekendu zamknąć listę.
aha, ja osobiście to chętnie też bym zobaczył turecką karakę ;)
ostatecznie może być nawet jakaś szebeka.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 972
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: krzysztof »

ja się upieram by to było coś helsko-mierzejskiego - to co pokazywał Mirek11
pozdrawiam Krzysztof

krzysztof.t.wasilewski@wp.pl
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 922
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: jerry_bee »

dopisałem do listy coś helsko-mierzejskiego.
--------------------------
pozdrawiam, jerry_bee
zimon
Posty: 101
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: zimon »

Narodzila sie prawdziwa burza pomyslow :D nielada problem, chyba tylko demokratyczne ;) wybory wskarza rozwiazanie tej debaty. Czy Lwów o ktorym mowa to ten:??

Ja popieram Lwów, lub Santissima Trinidad.
pozdrawiam


Obrazek
"Ogłada przychodzi z miast, mądrość z pustyni"
zimoni@wp.pl
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: Piotrek 21 »

Ja popieram pozycje numer 11 hispanski liniowiec pewnie Santissima Trinidad - żeby można było dioramę zrobić z bitwy pod Trafalgarem obok Victory, a jeśli nie to to pozycja numer 8 - Oceania
Pozdrawiam Piotrek
Aqarius
Posty: 47
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: Aqarius »

Jeśli mogę dodać trzy grosze to z chęcią zobaczyłbym plany polskich trałowców i tych Bałtyckich i dalekomorskich. To wbrew pozorom również kawał polskiej historii, choć niestety mało popularnej :( .
Jeśli nie to, to obstawiam za hiszpańskim liniowcem Santissima Trinidad. Pomysł James`a jak dla mnie jest świetny.

aqa
Awatar użytkownika
stefan
Posty: 1155
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: stefan »

james1986 napisal
a jeśli nie to to pozycja numer 8 - Oceania


No nie, tylko nie ten koszmarek, fuj:woohoo: :woohoo: :woohoo:
Awatar użytkownika
Piotrek 21
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer \"MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: Piotrek 21 »

Wiesz Stefan ja niewiem czy ta Oceania to koszmarek czy nie bo nie widzialem - tylko na zdjęciach ale jakoś mi sie spodobał,nie wiem czemu; ale jesli nie to Santissima..
Pozdrawiam Piotrek
Dziadek
Posty: 339
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer "MODELARSTWA OKRĘTOWE

Post autor: Dziadek »

Nie bardzo chyba rozumiem jakie kryteria przyjmujemy: czy mają to byc plany okrętu czy plany do budowy modelu. W tym drugiw wypadku faktycznie sporządzenie dokumentacji trwać będzie jakby nie liczyc któryś miesiąc od zrobienia planów których publikacja i wykonanie a może odwrotnie też któryś miesiąc potrwa.Zrobienie planów to nie posmarowanie bułeczki. A znalezienie wykonawcy? Jak to bedzie na drugi rok pod choinke to bedzie całkiem realne. A my i nie tylko my, kochamy się w większości we wszystkim co ma armaty, a juz najlepiej jeśli angielskiej proweniencji - nie wiem skąd ta moda, Jeśli tak to skoro James napisał "Ja popieram pozycje numer 11 hispanski liniowiec pewnie Santissima Trinidad - żeby można było dioramę zrobić z bitwy pod Trafalgarem obok Victory" - zająć sie może bitwą pod Oliwą zwaną bitwą u Wisłoujścia - łódek do zrobienia ho ho ho , albo jeszcze więcej. Życia nie starczy. Chociaż gdyby wszystke okręty z bitwy u przylądka Trafalgar to też spora kolekcja , zajmująca baaaardzo dużo miejsca by była. dlatego pozostawiam swoją propozycję przy LWOWIE. A w werski "pokojowej" np łodzie biorące udział w "America Cup" jakies kolejne "Pen Ducki" czy podobne . A czy z publikacji MOj kto skorzysta czy nie to osobna para butów. Tak jest zawsze. Ilu zainteresowanych tyle propozycji. I zawsze zostanie jakiś niezadowolony i sfrustrowany. A MO musi "obsłużyć" wszystkich modelarzy okrętowych. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Odp:[zapowiedź] 6 numer

Post autor: ataman »

Może nie wszystko, nie do końca kapnąłem jak toto wwszystko ma wygladac, ale..:

jerry_bee napisał:

nie ma lekko - to mają być plany dla wszystkich czytelników MO, nie tylko dla Kogowiczów ;)


Zgadzam się, ale.. do tej pory MO było przede wszystkim nastawione na "blache i spaliny", i na forum Kogi podnosiliśmy to.. wiec logiczne byłoby, abyśmy teraz ciągneli tą linie (nie mam nic porzeciwko rozszerzaniu Kogi) bo jednak u nas ciagle żagle dominują, inne jednostki maja plany w MO, żagle dotychczas nie miały..

pomyślmy może nie o tym, co nas charakteryzuje, ale o tym jakie plany chcielibyśmy zobaczyć.


Tu się nie zgadzam.. jw. MO ma ciekawe plany blaszanek z dieslem, nie miało jeszcze takich z drągiem i płachtami .. , wczesniej domagalismy sie wręcz w MO płacht..a teraz zmieniamy poglady? no i dlatego, że ciągle najwięcej tu "wiatrowych" stad logiczne chcieć zobaczyć to co nas charakteryzuje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ