HMS Bounty

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Leon, ja nie buduje Bounty z Anatomy of the Ship - HMS Bounty. Buduje na podstawia planów , na których Bounty wydawał mi się najładniejszy a tam podpory wantowe są u góry i nie będę tego zmieniał. Mam parą planów Bounty i na każdym Bounty wygląda inaczej, ale ja korzystam z rysunków poniżej i tego będę się trzymał.

Bounty (2).jpg

Bounty.jpg



Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS Bounty

Post autor: Leon27 »

To zdaje się mamy różne te książki bo w mojej jest tak. Wiem, że to już po truskawkach ale niech zostanie dla potomnych. Tak to twoja praca jest perfekcyjna. Zwróć uwagę że na planie jaki załączyłeś kołkownice - naglownice czy jak to się tam nazywa jest zupełnie bez sensu a to podważa wartość merytoryczną tych planów a już nie wspomnę że liny podciągające i blokujące armaty ktoś dał obok belki będącej zapewne przedłużeniem wręgi tylko widać że poszło to przez poszycie. Się nasi wschodni bracia z tymi planami nie postarali wiec ja bym uważał. Twój model będzie miał 1,5 a sam zobaczysz, że potem każda skucha będzie Cię truła i truła.
Załączniki
DSC_6509.jpg
DSC_6512.jpg
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Bukszpryt w stanie surowym.

bukszpryt 1.jpg

bukszpryt 2.jpg

bukszpryt 3.jpg

bukszpryt 4.jpg

bukszpryt 5.jpg

bukszpryt 6.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
ralfee3
Posty: 152
Rejestracja: 25 wrz 2017, 22:52

Re: HMS Bounty

Post autor: ralfee3 »

Frezareczka poszła w ruch :-) widać, że egzemplarz trafił w bardzo dobre ręce :-)

pozdrawiam,
Rafał
pozdrawiam,
Rafał
--------------------------------------------
w porcie: K&M
w stoczni: HMS Enterprize 1774
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Frezarka fajna sprawa :) . Bukszprytu ciąg dalszy.

bukszpryt 7.jpg

bukszpryt 8.jpg

bukszpryt 9.jpg

bukszpryt10.jpg

bukszpryt11.jpg

bukszpryt12.jpg

bukszpryt13.jpg

bukszpryt14.jpg

bukszpryt15.jpg

bukszpryt16.jpg

bukszpryt17.jpg

bukszpryt18.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: oksal »

Piotrek super robota, ale jedno bym podpowiedział. Przy tej skali co robisz to będzie widać. Otóż wszystkie drzewca (stengi, bramstengi) wchodzące w otwór jarzma dyb aby się nie przecierały w czasie pracy na fali były izolowane wyściółką od drewna jarzma. Tą wyściółką był wyłożony otwór w jarzmie.

Zerknij do mojej relacji (pod tymi linkami to znajdziesz)

viewtopic.php?f=7&t=7721&start=140 (w tym na końcu podstrony po przewinięciu)

Ja błędnie zinterpretowałem rodzaj materiału, ale nieoceniona pomoc Tomka Aleksińskiego sprostowała to

viewtopic.php?f=7&t=7721&start=150 (w tym gdzieś z początku)
Awatar użytkownika
Leon27
Posty: 543
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Pozna\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: HMS Bounty

Post autor: Leon27 »

Jarzmo do liny rei zawieszonej na bukszprycie powinno mieć raczaj rowek niż być zwykłym ogranicznikiem. Ten model ze zdjec jest 1:32 Widać że ktoś go kończył już na okrągło bo brakuje rolki w górnej cześci bukszprytu a miejsce na rolkę jest.Widać też opracowany przepust w jarzmie bukszprytu aby uniknąć przecierania
Załączniki
dEL4A5935.jpg
dEL4A5921.jpg
Awatar użytkownika
dali
Posty: 84
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: dali »

Adam, dzięki za podpowiedź, przyznam się, że ja to rozwiązanie znam i miałem tak zrobić, ale że buduje z planów które zobaczysz poniżej a tam nie ma tego „sznurka” w jarzmach, ktoś nie narysował a ja po prostu zapomniałem i z rozpędu zrobiłem tak jak na projekcie.Po nieprzespanej nocy :D i rozważeniu za i przeciw postanowiłem nie zmieniać jarzma.
Jarzmo do liny rei również zrobiłem zgodnie z moim projektem a ten rowek, który widoczny jest na zdjęciu zamieszczonym przez Leona, zaskoczył mnie, pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem.

bukszpryt19.jpg

bukszpryt20.jpg

bukszpryt21.jpg

bukszpryt22.jpg

bukszpryt23.jpg

bukszpryt24.jpg

bukszpryt25.jpg

bukszpryt26.jpg

bukszpryt27.jpg

bukszpryt28.jpg

bukszpryt29.jpg


Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: HMS Bounty

Post autor: oksal »

Piotrek, własnie w Tobie nadzieja:), nie rób olinowania takiego jak masz w tych planach. Bo jest be. Owszem sędziowie się zgodzą z tym ze tak jest w planach to ok, ale zarzucą że deski się rozszczelniają. Bzdura, okręt pływał i w bardzo suchych warunkach. Co miało wpływ i na to że się ćwierćpokłady rozszczelniały, a do szlup wody lano. Ale nie o tym.
Ja jak zdobyłem plany E, to robiłem już całe olinowanie zgodnie ze sztuką. Masz ode mnie materiały. Tam
na tych płytkach wszystko jest. Każdy model można podrasować.
Wrócę do E. Nie mam tylko 3 lin i mam jeden błąd na bukszprycie. Czego nie ma Marian z Tczewa. Marian zrobił to poprawnie. Popraw póki możesz.
Będę Twoim Borkiem, co prześladuje że ster nie ma "zębów". Piotrek (Borek) nie gniewaj się, że Cię przytoczyłem na straszaka. Ale jesteś doskonałym dopingiem:)
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: HMS Bounty

Post autor: TomekA »

Wg. ksiazeczki o HMS Bounty z 'Anatomy of the Ship', kolega Dali zrobil ten detal prawidlowo. Jako podporka rei podbukszprytowej (spritsail yard) uzyto tam tego "ogranicznika" (fachowo to sie nazywalo saddle) a nie rowka nacietego w tym drewnianym polpierscieniu - jak na zdjeciu w/w modelu. Z tym, ze wg. pana Mc Kay'a - autora tej monografii, dano tam tez taki metalowy polpierscien z blachy olowianej bezposrednio przed owym saddle (siodlo - doslownie tlumaczac), najpewniej dla ochrony scierajacych sie tam liny i drewna bukszprytu. Po wytarciu owej olowianej wysciolki, latwo bylo potem ja zwyczajnie wymienic na nowa, raczej niz wymieniac caly bukszpryt...
Na marginesie, uwazam, ze te ksiazeczki z AoS sa z reguly napisane dosc rzetelnie i - jesli mialbym sie na czyms opierac w budowie swego modelu, to z braku czegos lepszego, wybralbym te wlasnie ksiazeczki.
To takie moje trzy grosze...

PS: Aha, po blizszym przeanalizowaniu zdjec od kol. Dali (Piotrek), widze tam wlasnie taka metalowa wysciolke na bukszprycie w postaci owego szerokiego polpierscienia metalowego tuz przed owym drewnianym siodlem (w swietle lampy od aparatu widac ze to sie tam nieco blyszczy). Brawo!!!
ODPOWIEDZ