Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

Kaper-1

Relacje z budowy tych jednostek

Re: Kaper-1

Postprzez rychenko » 19 Mar 2016, 20:44

Witam
Pięknie zrobiłeś te tratwy i do tego jeszcze napisy na nich ! dużo masz tych łodzi ze chciało się Tobie robić kopyto i laminat?
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
rychenko

Miejscowość: Dębe

Postprzez lucky » 20 Mar 2016, 01:29

ryka1 napisał(a):Przeczytałem i obejrzałem na stronie.http://www.rcmodel.com.pl/porady/fototrawienie/ . Stosowałem się ściśle do zaleceń z tym że trawiłem w chlorku żelazowym. Blaszka mosiężna 0,2 mm.
I trawiłem w opakowaniu po lodach :D :D o pojemności 900 ml. Wytrzymuje zarówno chlorek żelazowy jak i sodę kaustyczną :!:

Jest mi bardzo miło że się opis przydał :) W razie jakiś pytań jestem do dyspozycji :)

Pozdrawiam Serdecznie

Lucky ( Roman K.)
Awatar użytkownika
lucky

Miejscowość: lodzkie

Postprzez ryka1 » 20 Mar 2016, 15:09

rychenko Staram się jak mogę ;) Dzięki za dobre słowo- jest dalsza motywacja do działania. Łódź jest jedna, ale chcę ją zrobić jak na zdjęciu, a nie chować pod " brezentem". Wykonanie kopyta nie było sprawą skomplikowaną. Forma z gumosilu i laminat to już drobiazg :) .

Image

lucky Gratuluję pomysłu z filmem. Na pewno pomoże jak mi, wielu zainteresowanym fototrawieniem.
PS. masz świetny warsztat do trawienia - pełna profeska !.

Mam przy okazji pytanie do forumowiczów. Z czego najlepiej wykonać osprzęt łodzi wykonany w oryginale z "kwasiaka" ?
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

Miejscowość: Legnica

Postprzez PiotrB » 21 Mar 2016, 00:22

Tu na fotce widać, że ukrywają na pokładzie 2 łódki pod brezentem 8-)
Załączniki
łodzie.jpg
Pozdrawiam - PiotrB
PiotrB

Miejscowość: Braniewo

Postprzez ryka1 » 18 Lut 2018, 19:41

Dawno mnie tu nie było, mimo braku czasu starałem się coś tam dłubać przy modelu. Zakończyłem temat łodzi roboczej.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jak zwykle sprawdził się sposób barwienia balsy kawa rozpuszczalną :D

cd nastapi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

Postprzez rychenko » 18 Lut 2018, 23:49

Witam
Szkoda ze tak rzadko coś pokazujesz , choć to rozumiem bo sam tez mam długie przestoje a łódka pierwsza klasa !!!!
Pozdrawiam Ryszard
Tu zaopatruję się w polistyren i inne materiały
http://www.swiatmodeli.eu/
Awatar użytkownika
rychenko

Miejscowość: Dębe

Postprzez ryka1 » 19 Lut 2018, 21:43

Myślę, że już nie będzie tak długich przerw w relacji z budowy modelu choć jak zwykle brakuje czasu na dłubaninę :) .Poprawiam też detale wcześniej wykonane ,tak było z wiatrochronami które wcześniej wykonałem z polistyrenu, ale nie trzymały kształtu. Wykonałem więc z blaszki mosiężnej i teraz jest ok.
Image
Image

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

Postprzez ryka1 » 28 Lut 2018, 21:17

Wykonałem pagaje, które będą po dwie sztuki umieszczone w łodzi roboczej oraz w pontonie nad którym pracuję. Wykonane z 4 części, materiał - listewki lipowe barwione tym razem herbatą :D
Image

Zamontowałem stery jak w oryginale 6 śrubami. Śrubki M1 mosiężne. Bez kropli kleju. Oczywiście będą zabezpieczone przed korozją farbą podwodnej części kadłuba.
Image
Image

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

Postprzez ryka1 » 13 Mar 2018, 14:57

Prace nad pontonem zacząłem jak przy łodzi roboczej od wykonania kopyta i formy z gumosilu,oraz wykonanie z laminatu kadłuba .
Image

Pływaki wykonałem z rurki winidurowej giętej na wyrafinowanym :D przyrządzie nad parą.Rurka w czasie gięcia wypełniona była kaszą manną :D :D która świetnie spełniła swoje zadanie.
Image
Image

Zakończenia stożkowe pływaków odlałem z distalu w formach z plasteliny.
Image
Image

Częściowo wyposażony
Image

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

Postprzez ryka1 » 28 Mar 2018, 19:52

Doszedł silnik, łopaty śruby napędowej wycięte z papieru nasączonego cyjanoakrylem.
Image
Image

Życzę wszystkim forumowiczom i sympatykom zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

cd nastąpi
Pozdrawiam Rysiek
Awatar użytkownika
ryka1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stocznia - Statki i Okręty

Użytkownicy On-line