Santa Leocadia

Opisy budowy jednostek żaglowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia

Post autor: Killim »

Witam, tym razem padło na knagi :? nie miałem natchnienia żeby się za nie zabrać ale się przemogłem :D
Sposób jest prawie taki sam jak opisał Siberian tylko ja nie posiadam (jeszcze :D ) frezarki i tą prace musiałem wykonać iglakami. Materiał to grusza potraktowana pokostem.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia

Post autor: Killim »

Zebrałem się i w końcu zrobiłem zdjęcia całego modelu olinowanie stałe zakończone :D Brakuje kilka drobiazgów w wyposażeniu ale to zostawię sobie jako przerywnik od wiązania sznurków.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia

Post autor: Killim »

Witam, trochę to trwało ale wykonałem wszystkie reje do mojej Leokadii. Posłużyłem się w tym celu tokarką Proxxona 250. Największa reja ma długość 40cm. co znacznie przekracza możliwości tej tokarki :?
Nie wiem czy ktoś już opisywał taki sposób wykonania, jeśli nie to będę pierwszy :D
Reje toczyłem z przekrojów kwadratowych mocowanych do urządzenia jak na zdjęciu.
Najpierw jedna strona rei później druga. Tak samo postępowałem z rejami krótkimi gdyż eliminowało to częściowo drgania i wibrację podczas toczenia.
Załączniki
Gotowy komplet patyczków
Gotowy komplet patyczków
2.jpg
Przekrój ośmiokątny wykonałem na szlifierce talerzowej ustawiając stolik pod odpowiednim kątem
Przekrój ośmiokątny wykonałem na szlifierce talerzowej ustawiając stolik pod odpowiednim kątem
4.jpg
5.jpg
6.jpg
kwadratowy przekrój mocowany w okrągły uchwyt tokarki jest trochę problemów z ustawieniem w osi ale wszystko da się zrobić
kwadratowy przekrój mocowany w okrągły uchwyt tokarki jest trochę problemów z ustawieniem w osi ale wszystko da się zrobić
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia

Post autor: Killim »

Zapomniało mi się napisać :? , materiał to grusza :D
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
Awatar użytkownika
Killim
Posty: 162
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Santa Leocadia

Post autor: Killim »

Witam, jako że wczoraj minęło 10 lat od rozpoczęcia relacji z budowy Leocadii miałem wrzucić kilka fotek wieczorem i coś napisać. Życie jednak zweryfikowało moje plany i zamiast togo musiałem jechać z córką do szpitala bo starsza siostra przycięła jej palec w drzwiach :( samo życie :D na szczęście tylko stłuczenie tkanek miękkich bez złamania :D
Obecnie uzbrajam reje w bloczki :) a jest ich całkiem sporo :D
Załączniki
1.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg
W Stoczni:
Santa Leocadia
W Porcie:
Szmaka
Santa Maria


Kamil
ODPOWIEDZ