Koga to strona miłośników modelarstwa szkutniczego. Znajdziesz tu wszystko, co jest Ci potrzebne do zbudowania modelu od podstaw. Pochwal się swoją pracą, zapytaj o opinię naszą społeczność, wymień się doświadczeniami. Jak znajdziesz chwilę - spotkaj się z nami w realu albo na shoutboxie. Serdecznie zapraszamy.

TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Relacje z budowy tych jednostek

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Postprzez rekmak » 06 Gru 2017, 08:23

Tankowiec i część nadbrzeża. Do tego powinien być zbiornik z wodą i to by była całość lub imitacja wody. Jest co pokazać, tylko gdzie?
Do pływania samochód z wjazdem na wózek z zabezpieczonym modelem. Nad wodą wyjazd wózka, przygotowanie do pływania i wjazd wózka do wody, wodowanie. Do przeniesienia będzie odcinek, pomieszczenie - wózek przed domem. Jeśli nie ma schodów model może stać na regulowanej platformie z kółkami. Czy do steru strumieniowego potrzebny jest regulator? Wydaje mi się, że wystarczy przełącznik zmiany kierunków obrotów i sterowanie czasem. Nie ma dużego przepływu wody.
Co do zanurzenia. Nie musi mieć zanurzenia do linii wodnej. Może być bez ładunku. Przyjmij jakiś poziom zanurzenia i w dcm3 oblicz w przybliżeniu objętość części poniżej. Ta liczba wskaże ciężar całego modelu. To i ster strumieniowy sprawdzę niedługo w moim modelu.
rekmak
 
Posty: 264
Rejestracja: 21 Lis 2011, 19:53
Miejscowość: Bydgoszcz

 

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Postprzez Jacek. » 06 Gru 2017, 19:57

A przecież można zrobić model redukcyjny . U mnie jak by nie wyszło to w ostateczności zrobił bym wszystko ruchome RC. Więc nie widzę przeszkód aby zamocować pompy i model by np. napełniał zbiorniki wszak to tankowiec . Masz tyle miejsca aby np. zrobić basen ( taki prawdziwy ) choc przy samym nabrzeżu aby pokazać jaki zakres manewrów posiada . Można zrobić instalacje przepompowującą i inne cuda .To takie moje spostrzeżenia .Coś na wzór mojego i mojej wanny do testów :D . Tylko musisz od nowa podejśc do zagadnienia
Awatar użytkownika
Jacek.
 
Posty: 141
Rejestracja: 27 Lis 2016, 14:39
Miejscowość: Poznań

 

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Postprzez TUGER » 29 Sty 2018, 00:20

Hej
Dawaj dalej. Mój Poinc tez duże bydle ale chce go skończyć jako RC i wracam do niego. Balastowanie dopiero na wodzie. Przeniesienie to zrobię nosidełko z jakichś pasów itp.
Awatar użytkownika
TUGER
 
Posty: 108
Rejestracja: 15 Maj 2015, 08:21
Miejscowość: Południowa Polska

 

Poprzednia

Wróć do Stocznia - Statki i Okręty

Użytkownicy On-line

3 użytkowników i 544 gości online