TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Relacje z budowy tych jednostek
ODPOWIEDZ
rekmak
Posty: 47
Rejestracja: 21 lis 2011, 18:53

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: rekmak »

Tankowiec i część nadbrzeża. Do tego powinien być zbiornik z wodą i to by była całość lub imitacja wody. Jest co pokazać, tylko gdzie?
Do pływania samochód z wjazdem na wózek z zabezpieczonym modelem. Nad wodą wyjazd wózka, przygotowanie do pływania i wjazd wózka do wody, wodowanie. Do przeniesienia będzie odcinek, pomieszczenie - wózek przed domem. Jeśli nie ma schodów model może stać na regulowanej platformie z kółkami. Czy do steru strumieniowego potrzebny jest regulator? Wydaje mi się, że wystarczy przełącznik zmiany kierunków obrotów i sterowanie czasem. Nie ma dużego przepływu wody.
Co do zanurzenia. Nie musi mieć zanurzenia do linii wodnej. Może być bez ładunku. Przyjmij jakiś poziom zanurzenia i w dcm3 oblicz w przybliżeniu objętość części poniżej. Ta liczba wskaże ciężar całego modelu. To i ster strumieniowy sprawdzę niedługo w moim modelu.
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Jacek. »

A przecież można zrobić model redukcyjny . U mnie jak by nie wyszło to w ostateczności zrobił bym wszystko ruchome RC. Więc nie widzę przeszkód aby zamocować pompy i model by np. napełniał zbiorniki wszak to tankowiec . Masz tyle miejsca aby np. zrobić basen ( taki prawdziwy ) choc przy samym nabrzeżu aby pokazać jaki zakres manewrów posiada . Można zrobić instalacje przepompowującą i inne cuda .To takie moje spostrzeżenia .Coś na wzór mojego i mojej wanny do testów :D . Tylko musisz od nowa podejśc do zagadnienia
Awatar użytkownika
TUGER
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2015, 08:21

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: TUGER »

Hej
Dawaj dalej. Mój Poinc tez duże bydle ale chce go skończyć jako RC i wracam do niego. Balastowanie dopiero na wodzie. Przeniesienie to zrobię nosidełko z jakichś pasów itp.
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Silnik do napędzania pomp i generatora prądu.
Załączniki
IMG_20180721_162423.jpg
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: ryszardb »

Pytałeś wcześniej o cumowanie
1.jpg

2.jpg
Awatar użytkownika
ryszardb
Posty: 146
Rejestracja: 12 lip 2011, 11:36
Lokalizacja: {"name":"Polska Gda\u0144sk","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: ryszardb »

dalej o cumowaniu . Materiały pochodzą z książki W.Więckiewicza- Urządzenia pokładowe na statkach towarowych.
64w.jpg


Jeżeli potrzebujesz materiałów podaj co , poszukam.

Stateczek "fajniuśki" buduj dalej.
Pozdrowienia
Rysiek
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Slawek Kromer »

ryszardb - ciekawe są Twoje wpisy i wiele można się z nich nauczyć
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: acdd »

Pragnę poinformować że model został sprzedany. Bedzie służyć jako materiał do prowadzenia badań naukowych w kontekście automatycznego pozycjonowania statków.
Awatar użytkownika
Jacek.
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2016, 13:39

Re: TMS Seatrout Tankowiec skala H0 1:87

Post autor: Jacek. »

Jak dla mnie szkoda ze nie podołałeś nie wiem z jakiego względu czy tylko wielkość Cie przeraziła czy inne powody .Dlatego ja jestem zwolennikiem jak najmniejszych jednostek aby można je łatwo ogarnąć .Też jak mnie trochę już " nudzi " model robie przerwę . Wielka szkoda .
ODPOWIEDZ