Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
gregvip
Posty: 0
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: gregvip »

Witam wszystkich.
Dobijam pięćdziesiątki więc postanowiłem znaleźć sobie jakieś uspokajające hobby. Kiedyś sklejałem plastikowe modele wozów pancernych z okresu II Wojny Światowej jednak obecnie poczułem przedziwne uczucie do żaglowców. Wychodzi na to, że im jestem starszy tym bardziej urzeka mnie ich piękno. Chciałbym kiedyś wykonać samodzielnie model Cutty Sark (w odległej przyszłości) a na razie robię sobie kartonowe wprawki. Mam nadzieję, że wytrwam a na forum znajdę natchnienie i poradę.

P.s.
Patrzę na datę mojej rejestracji i widocznie zarejestrowałem się 7 lat temu. Jest to możliwe, jednakże do tego czasu nie byłem aktywny co mam nadzieję, że się zmieni.
KrzychS
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:18

Re: Przywitalnia

Post autor: KrzychS »

Witam wszystkich miłośników modelarstwa szkutniczego.
We wczesnej młodości sklejałem modele samolotów zarówno plastikowe jak i drewniane. Ze statków to tylko kartonowy, waloryzowany Mińsk (1:400). Teraz po baaaardzo długiej przerwie postanowiłem ponownie wypróbować swoje siły w modelarstwie, tym razem też w nowej dziedzinie, czyli modelarstwie szkutniczym :)

Na początek oczywiście spróbuje sił na sławnym modelu Dżonki :)
Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać tutaj z wiedzy kolegów.

Pozdrawiam.
milimetr
Posty: 0
Rejestracja: 27 sty 2017, 16:36

Re: Przywitalnia

Post autor: milimetr »

Witam Wszystkich. Mam na imię Sławek, mam 36 lat. Jestem początkującym modelarzem, kilka lat temu zauważyłem w kiosku model Sovereign of the Seas zgromadziłem całą kolekcję nawet złożyłem szkielet i wykonałem pierwszą warstwę poszycia. Pech chciał ze musiałem wyjechać w delegację. Po powrocie dowiedziałem się że moja teraz trzy letnia córeczka zaopiekowała się moim modelem, a pozostałości wylądowały w piecu. Postanowiłem skompletować od nowa brakujące numery i zacząć od nowa. Na dzień dzisiejszy jestem już na etapie trasowania furt działowych. Niestety wolno posuwam się naprzód z powodu licznych delegacji, a po powrocie staram się jak najwięcej czasu poświęcać rodzinie, natomiast budowa schodzi na dalszy plan. Mam nadzieję że uda mi się niedługo założyć relację i pochwalić się moim dotychczasowym etapem prac pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pinokio2015
Posty: 0
Rejestracja: 18 gru 2017, 02:09

Re: Przywitalnia

Post autor: pinokio2015 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Mam na imię Marek,mam 37 lat.
Jak na chwilę obecną nie zajmuje się jeszcze modelami statków ani okrętów aczkolwiek zawsze byłem pod wrażeniem pięknych,majestatycznie sunących po falach mórz i oceanów okrętów,żaglowców itp.
Najpierw chciałbym podpatrzeć warsztat u bardziej doświadczonych modelarzy (szkutników),troszkę się dokształcić i w razie potrzeby zapytać w kwestiach niejasnych dla mnie.
Pochodzę z Mazowsza ale na chwilę obecną mieszkam w Zachodnio-Pomorskim,do tej pory miałem styczność z modelarstwem ale odnosiło się to do modeli plastikowych,przeważnie auta osobowe.
Bardzo dziękuję za przyjęcie do grupy i chciałbym wszystkich pozdrowić.
Awatar użytkownika
krisrucza
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:04
Lokalizacja: {"name":"\u0141eba","desc":"\u0141eba,powiat l\u0119borski,wojew\u00f3dztwo pomorskie,PL-22,Polska,pl","lat":"54.7585207","lng":&

Re: Przywitalnia

Post autor: krisrucza »

Witam wszystkich modelarzy i sympatyków modelarstwa.Mam na imię Krzysztof,mam 40 lat ,mieszkam w Pucku.
Modelarstwem okrętowym interesuję się od dziecka (modele kartonowe i plastikowe),od pewnego czasu zabierałem się za jakiś ambitniejszy projekt no i zaczął powstawać.
Jestem związany z morzem od młodości więc chyba dlatego te okręty.W wojsku służyłem na ORP Arctowski,
Pracowałem w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni.
Jestem trochę" wynalazcą",lubię wymyślać nowe rzeczy czy urządzenia i jak najwięcej budować samemu.
Tyle o mnie :D
Awatar użytkownika
Amator68
Posty: 0
Rejestracja: 30 sty 2018, 20:09

Re: Przywitalnia

Post autor: Amator68 »

Witam.
Mam na imię Jacek, 50 lat i mieszkam w Szwecji od 10 -ciu lat. Ostatnio mam trochę więcej czasu bo ,,pozbyłem się,, :lol: córki i postanowiłem zająć się modelarstwem szkutniczym. Zawsze chciałem się tym zajmować ale nie miałem jakoś na to czasu. :D Z zawodu jestem stolarzem meblowym i zawsze miałem do czynienia z drewnem (zwłaszcza tym szlachetniejszym dąb, mahoń, palisander, orzech) Jestem również szczególarzem i pedantem co w modelarstwie na pewno jest plusem. :P
Czytam to forum już od kilku miesięcy ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować ponieważ składam swój pierwszy żaglowiec i utknąłem, ale o szczegółach to już napiszę w innym dziale :mrgreen:
bibfach
Posty: 0
Rejestracja: 28 lut 2018, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: bibfach »

Witam
Nie wiem czy dobrze piszę bo nie wiem do końca gdzie kliknąć żeby napisać gdzieś w przywitalni.
Mam 39 lat i właśnie w trakcie klejenia 12 Apostołów. Jest to mój pierwszy model i jak skończę to wstawię fotkę. Na razie podglądam bardziej doświadczonych i się uczę.
Awatar użytkownika
karwoj
Posty: 0
Rejestracja: 20 mar 2018, 08:50

Re: Przywitalnia

Post autor: karwoj »

Cześć wszystkim,

jestem początkujący, choć mam już swoje lata ;) Póki co rozglądam się i podczytuję. Tematem modelarstwa zainteresowany jest mój syn i chciałbym z nim razem odkrywać to i owo w tym temacie.
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: ataman »

karwoj proszę zastosować się do zasad panujących na tym forum! Szczególnie proszę zwrócić uwagę na drugi wpis w dziale "Regulamin forum" : viewtopic.php?f=526&t=21541 . W przeciwnym wypadku konto zostanie usunięte
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Herkristo
Posty: 0
Rejestracja: 24 mar 2018, 21:21

Re: Przywitalnia

Post autor: Herkristo »

Witam.
Mam na imię Krzysztof. Skończyłem niestety nie tak dawno 60 lat..
Moj modelarski staż trwa już około 50 lat. Przez wiele lat interesowałem się wyłącznie modelarstwem lotniczym. Do tej pory, czynnie uczestniczyłem w sekcji modelarskiej Aeroklubu Słupskiego.
Od niedawna spodobały mi się modele szkutnicze i postanowiłem spróbować swoich sił w tej nowej dla mnie
pływającej- modelarskiej dziedzinie.
Pozdrawiam
Krzysztof Herman
ODPOWIEDZ