Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virs
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2016, 17:30

Re: Przywitalnia

Post autor: Virs »

Witamy na forum! Sam jestem początkującym i przeglądając relacje innych kogowiczów wiem że na statku Pincie się zacznie i przy poszywaniu się może skończyć. Polecam na sam początek nauki dżonkę która nauczy podstaw! :)

Pozdrawiam Igor!
Emis Van Rohelec
Posty: 0
Rejestracja: 10 maja 2017, 11:25

Re: Przywitalnia

Post autor: Emis Van Rohelec »

Witam Wszystkich,
mam 26 lat, pracuje jako konstruktor i mam bzika na punkcie silników modelarskich w każdej formie od elektrycznych przez spalinowe, parowe na odrzutowych kończąc. Również z modelarstwem plastikowym (zwłaszcza lotniczym) i kartonowym (okrętowym) miałem troszkę wspólnego ale niestety było to już bardzo dawno. Sporo projektuję zwłaszcza przy pomocy komputera. Z czytaniem planów nie ma problemów (a przynajmniej jeszcze nigdy nie miałem).
Na forum zarejestrowałem się ponieważ chciałbym w końcu wprowadzić moje projekty w życie. Tu na forum użytkownicy (zwłaszcza "starzy wyjadacze") dysponują tak ogromną wiedzą że rejestracja była dla mnie czymś oczywistym.
Mam nadzieję że nikogo nie zanudzę swoimi pytaniami a może w pewnych kwestiach sam będę pomocny.
Pozdrawiam i życzę samych udanych modeli!
PiotrB
Posty: 213
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: PiotrB »

Witam. Może to ma być jakaś pomoc http://forums.airbase.ru/2016/10/t87188 ... .3701.html bardzo ładny model statku SPRUT
Pozdrawiam - PiotrB
Krisonek
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2017, 09:47

Re: Przywitalnia

Post autor: Krisonek »

Witam,
Jestem młodym modelarzem i zaciekawiło mnie szkutnictwo.
Dotychczas zajmowałem się budową modeli kartonowych.
Mam nadzieję, że pochłonie mnie wykonywanie drewnianych modeli.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Suchy_19
Posty: 0
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:29

Re: Przywitalnia

Post autor: Suchy_19 »

Witam wszystkich, nazywam się Jan. Modelarstwem zajmuje się z przerwami od dzieciaka jednak jeszcze żadnego modelu nie udało mi się ukończyć. Do tej pory lepiłem modele kartonowe, ale parę dni temu dostałem od znajomego model żaglowca (stary zestaw) czeskiej firmy igra. Jest to havets vinthund. Mam nadzieję że z waszą pomocą uda mi się zrobić ładny żaglowiec o którym zawsze marzyłem. Pozdrawiam
__________________________
W stoczni:
-Havets Vinthund
W porcie:
-Nic :P
Awatar użytkownika
ralf
Posty: 0
Rejestracja: 25 sie 2017, 08:09

Re: Przywitalnia

Post autor: ralf »

Witam...,

... Można powiedzieć ponownie. Konto ralfee, z którego korzystałem dotychczas, nie do końca funkcjonowało na portalu tak jak należy, dlatego też byłem zmuszony założyć nowe. Pinta, o której była mowa w poprzednim przywitaniu, stoi prawie gotowa, brakuje tylko żagli. Aktualnie zabrałem się z Karl&Marie według oczywiście projektu Mirka i Jerrego. Być może odważę się na założenie relacji :)

pozdrawiam,
Rafał

"Witam serdecznie. Postanowiłem dołączyć do Waszego portalu już w charakterze użytkownika. Mam na imię Rafał, lat 45. Jako dziecko pasjonowałem się modelarstwem kartonowym (Mały modelarz), od tamtego czasu nie miałem styczności z modelarstwem, choć zdarzało się z tęsknotą przeglądać w sieci relacje z budowy żaglowców co nie umknęło uwadze mojej żony. Na ostatnie moje urodziny dostałem od niej Pintę w zestawie z Amati... No i zaczęło się. Jest to mój absolutnie pierwszy model szkutniczy, dlatego też walka jest ogromna, ale jakoś powoli daję radę z ogromną Waszą pomocą :-)

pozdrawiam,
Rafał"
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Przywitalnia

Post autor: ostry_gl »

Cześć,

Wrzucaj relację z K&M to może się zmobilizuję i znów zacznę przy niej dłubać:)

Pozdrawiam,
Łukasz
Awatar użytkownika
xewils
Posty: 0
Rejestracja: 04 cze 2013, 08:50

Re: Przywitalnia

Post autor: xewils »

Witam,

Mam na imię Marek.
Lat - w przyszłym roku zmiana kodu i wskoczy 5 z przodu.
Czym się zajmuję - jestem projektantem w branży okrętowej - elektronika i elektrotechnika okrętowa.
Statki uwielbiam od szóstego roku życia - kiedy miałem okazję po raz pierwszy wejść na pokład statku handlowego.
Przygoda z modelarstwem zaczęła się od MM - zwykłe nożyczki, żyletka POLSILVER, przypadkowo zebrane materiały (bo się kiedyś przyda - żona mnie tępi bo mam to do dzisiaj).
Nie było tych modeli zbyt wiele - a i z tego zostało niewiele. Z żalem wzdycham kiedy widzę mojego VICTORY w opłakanym stanie z połamanymi masztami. U obdarowanego modelem przeżył dwa upadki z 2m i w takim stanie zwrócony porasta kurzem w piwnicy. Jest jak wyrzut sumienia za rozstanie z modelarstwem jak z kimś bliskim.
Forum KOGA obserwuję od kilku lat.
W tym roku odwiedziłem zlot z żoną. Podziwianie modeli na żywo można porównać jak wizytę dziecka w sklepie z zabawkami... (zbieżność z nickiem jednego z forumowiczów przypadkowa i niezamierzona).
Dziękuję za miłą rozmowę z kolegą Jarciem (chyba dobrze odgadłem) - jeżeli to czyta - serdecznie pozdrawiam. Pozostałych również.
Stara miłość nie rdzewieje. Czas wrócić mając do dyspozycji szerokie spektrum łatwo dostępnych materiałów, narzędzi, dokumentacji, błogosławiony internet. Ale przede wszystkim liczy się chęć, wyobraźnia, pomysłowość i przede wszystkim cierpliwość.
Postanowiłem się 'ujawnić' dopiero teraz, bo niedługo mam zamiar rozpocząć własną relację z budowy.
Czego - już wkrótce.

Straszliwie się 'rozgadałem'.
A zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane...
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: oksal »

Witam serdecznie i cieszę się ogromnie, że nie tylko ja w oczach żonki dziecinnieję;) Dobrego wypoczynku, a raczej oderwania od codzienności na KODZE życzę Ci Marku.

PS
Pokazuj co robisz jak najwięcej, jak coś Ci się popsuje, a załoga pod kilem przeciągnie, to zacznij od nowa. Bo gdzie tu się spieszyć, jak 50-siątka i tak sama przyjdzie
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 965
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Przywitalnia

Post autor: ataman »

A my chcielibyśmy trochę więcej o Tobie się dowiedzieć, jak masz na imię, czy dopiero zaczynasz zabawę z modelarstwem, czy też masz już jakieś doświadczenie, a jeśli tak, to jaki rodzaj modelarstwa preferujesz itp..
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ