Przywitalnia

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Jacek M
Posty: 0
Rejestracja: 01 lis 2016, 22:02

Re: Przywitalnia

Post autor: Jacek M »

Witam Szanowną Brać Mikroszkutników!
Widzę, że większość wstępujących w Wasze grono ma się czym pochwalić. Ja niestety do nich nie należę. Pisanie, że już w przedszkolu sklejałem wycinanki z „Misia” (to takie czasopismo dla przedszkolaków z czasów PRL), później kilka modeli plastykowych i kilka kartoniaków z Małego Modelarza po prostu nie ma sensu. Całe moje modelarskie doświadczenie jest bliskie zeru. Jednak coś mnie w tym kierunku ciągnęło i od kilku lat byłem jednym z najliczniejszej grupy odwiedzających to forum, czyli znajdowałem się w grupie „gość”. Podglądający przez ramię pytali mnie, kiedy i ja zdecyduję się na rozpoczęcie. Wszystkim odpowiadałem- na emeryturze. No i stało się! Od kilu miesięcy jestem szczęśliwym emerytem. Długo trwał wybór niezbyt skomplikowanego modelu, który miałbym szansę posklejać. Jako że już kiedyś kleiłem „Marysieńkę” z MM zdecydowałem się spróbować jeszcze raz. Jednak zarażony Waszymi dokonaniami zdecydowałem się na karton + fornir. Prawdę mówiąc miałem zamiar robić to tylko podglądając Wasze cacka, ale widząc, że właśnie kolega Alex Forex rusza z budową tego modelu, zalogowałem się. Może współpraca pomoże dotrwać do zakończenia budowy. Lada dzień zakładam nowy post w dziale Projekt SM. Niestety będzie tam multum pytań. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam.
orkan
Posty: 48
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Przywitalnia

Post autor: orkan »

Bez problemu tą pomoc dostaniesz. KOGA to normalni ludzie.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 0
Rejestracja: 02 sty 2017, 15:59

Re: Przywitalnia

Post autor: Thor »

Witam Towarzystwo Modelarskie.
Jestem Jan, stary okrętowiec ale młody modelarz. Jako takie spore doświadczenie w projektowaniu statków posiadam ale słabiutkie doświadczenie modelarskie - a z tego co widzę po lekturze tegoż forum - jedno nie pokrywa drugiego. Jestem tutaj bo rzuciłem się na wielką wodę i zachciało mi się zbudować pewien model statku szczególnego dla mnie (w wersji RC) ale bez Waszej pomocy to może się nie udać.. o ile Państwo zechcecie pomóc..
Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
jurektc
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2017, 18:28

Re: Przywitalnia

Post autor: jurektc »

Witam forumowiczów.
Mam na imię Jurek.
Wrociłem do modelarstwa około dwóch lat temu. Pierwsze modele po powrocie to plastiki samochody czołgi motocykle i figurki w różnej skali. Modele generalnie przyjemnie sie skleja ale uważam że to nie jest prawdziwe modelarstwo.(nie obrażając nikogo z tą pasją)
Postanowiłem dalej szukać swojej niszy.
W latach 80 uwielbiałem modele z papieru. Sklejałem,ba nawet powiększałem je dla większej trudności.Ale powrót do papieru wydaję mi sie złym pomysłem(brak parcia na karton)
Dla tego postanowiłem że spróbuje swoich sił w modelarstwie drewnianym z gotowych wykrojonych modeli.
Wiem i liczę sie z tym że bedzie bardzo ciężko. Szukałem jakieś forum przy wsparciu którego będę w stanie spełnić swoje plany,i właśnie dla tego tu sie znalazłem.
Liczę na wyrozumiałość i w razie potrzeby dobre słowo :) no i oczywiście pomoc.:)
Obecnie czekam na kuriera z moim pierwszym modelem :).
Będzie to President.
Awatar użytkownika
Tomas1
Posty: 0
Rejestracja: 18 lut 2017, 12:42

Re: Przywitalnia

Post autor: Tomas1 »

Witam Szanownych Forumowiczów,

nazywam się Tomek i jestem całkowicie początkującym adeptem modelarstwa.
Brak jakiegokolwiek dorobku w tej dziedzinie :? :)
Na forum Kogi trafiłem w 2012 roku i już wtedy myślałem aby podjąć się tego zajęcia.
Jednak z różnych względów - głównie braku czasu - skończyło się na planach.
Jako że dobiegam 60-tki i czasu jakby więcej się zrobiło , tej zimy wróciłem do dawnych zamierzeń.
Postanowiłem zacząć od modelarstwa butelkowego.

Pozdrawiam
Tomek :)
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Przywitalnia

Post autor: Agrest4 »

Witam kolejnego butelkowca. Razem będzie nam rażniej.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
Tomas1
Posty: 0
Rejestracja: 18 lut 2017, 12:42

Re: Przywitalnia

Post autor: Tomas1 »

Agrest4 pisze:Witam kolejnego butelkowca.


Witaj Arturze :)

Chylę czoła dla Twoich dokonań :)

Pozdrawiam
Tomek
luck
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2017, 12:32

Re: Przywitalnia

Post autor: luck »

Witam Wszystkich zacnych modelarzy! Jak większość z Was zajmowałem się kiedyś sklejaniem modeli, najpierw plastikowych, później kartonowych. Obecnie podpatruję jak robią to zawodowcy:)
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Secret211
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2017, 16:45

Re: Przywitalnia

Post autor: Secret211 »

Witam nazywam się Tomasz mam 31 lat pochodzę z miasta Częstochowa,od 12 roku życia buduje modele.
Zaczynałem od papierówek z Małego Modelarza , obecnie za czołem bawić się w budowanie okrętów, na chwile obecną walczę z modelem Bismarcka z firmy Hachette ciekawy model z czasem powystawiam jakieś ciekawe fotki
Pozdrawiam wszystkich modelarzy
Awatar użytkownika
Cibi
Posty: 0
Rejestracja: 12 gru 2015, 23:58

Re: Przywitalnia

Post autor: Cibi »

Cześć,

Mam na imię Daniel. Mieszkam w Gdyni i kocham morze. Obserwuję wpisy na tym forum już od jakiegoś czasu. Trudno powiedzieć abym był modelarzem, ponieważ nie jestem perfekcjonistą, sprawia mi jednak przyjemność tworzenie modeli. Zaczynałem od kartonowych, poprzez plastikowe aż do drewaninych. Mam też mały epizod w modelach latających. W żadnym z tych wypadków nie można jednak mówić o modelarstwie, ponieważ nic nigdy nie zrobiłem od zera (z planów). Najwięcej pracy i przyjemności kosztował mnie ostatni projekt (ponad 3 lata z przerwami). Jest to model okrętu l'Hermione na bazie zestawu AL (w tej pierwszej wersji). Wzorowałem się gdzieniegdzie na replice niedawno wybudowanej we Francji, którą pewnie większość z Was widziała. Ogromnie się zirytowałem gdy AL wydała wersję 2, która znacznie bardziej przypomina tą prawdziwą :). W każdym razie jeśli ktoś jest zainteresowany, to pseudo dziennik budowy znajduję się pod tym linkiem https://goo.gl/photos/ajGJntUdwfadLWRJ7.
Ponieważ wykonanie tego modelu sprawiło mi najwięcej przyjemności (tu muszę przyznać korzystałem z instrukcji olinowania jaką robił Jarcio - szkoda, że nie dokończył) postanowiłem wykonać kolejny model. Zainteresował mnie model Vasa z kolekcji DeA. Ale jeszcze nie jestem pewien.

Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ