Żuraw Gdański

Dział poświęcony modelarstwu szkutniczemu w butelkach i żarówkach i szklanopodobnych pojemnikach
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Po krótkiej przerwie wracam do modelarstwa.Tym razem będzie to Żuraw Gdański ,którego mam zamiar wcisnąć do butelki. Budowę będę prowadził na podstawie wycinanki zamieszczonej w Małym Modelarzu. Przedstawiam początek moich prac. Na razie nie wygląda to zbyt rewelacyjnie. Wszystkie części będą oklejane wydrukiem z komputera odzwierciedlający mury ,okna, drzwi.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
IMG_4322.JPG
IMG_4319.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Doszły kolejne elementy żurawia. Zdjęcia nadal nie robią szału ale myślę, że po doszlifowaniu i oklejeniu wszystkich elementów to się zmieni.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
IMG_4332.JPG
IMG_4331.JPG
IMG_4329.JPG
IMG_4328.JPG
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Żuraw Gdański

Post autor: myszor »

Witaj .
A gdzie brama ? Będzie ? Bo ja stary gdańszczanin i nie mogę sobie wyobrazić Żurawia bez bramy .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Myszorku,oczywiście że będzie brama.Inaczej być nie może. W planach jest krata i tak to zrobię.Zdjęcie poniżej. W tym roku bylem kolejny raz w Gdańsku. Zwiedziłem Żurawia, Muzeum Morskie,Sołdka,spacerowałem Długim Targiem, wąskimi uliczkami starówki.Popłynąłem statkiem pirackim na Westerplatte. Gdańsk ma najpiękniejszą starówkę w Polsce. Na pewno nie jeden raz jeszcze tu przyjadę.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
IMG_4323.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Konstrukcja Żurawia gotowa do oklejania. Mam nadzieję,że wszystkie niedokładności które wynikły podczas cięcia zwykłym brzeszczotem a nie udało mi się ich zlikwidować szlifowaniem będą teraz niewidoczne.Oklejanie muszę tak wykonać żeby nie było widać miejsc łączenia poszczególnych elementów. Ciekawe czy mi się to uda?
Pozdrawiam Artur
Załączniki
12.JPG
11.JPG
10.JPG
9.JPG
6.JPG
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Przedstawiam postępy przy oklejaniu żurawia. Tak jak myślałem nie jest to takie łatwe. Zrywałem już tył i najwyższy dach. Pozostała mi to poprawki tylna część zaznaczona na zdjęciu kółkiem.Podejrzewam, że jeszcze nie raz będę musiał zrywać i robić od nowa. Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Martwi mnie jeszcze jedna sprawa. Za dużo dotykam palcami oklejone już części.Pot powoduje zmiany na papierze.Niestety przy takim maleństwie nie jest to do uniknięcia, bo trzeba często rozkładać i składać model. Czas pomyśleć o jakiejś rękawicach.
Pozdrawiam Artur
Załączniki
IMG_4361.JPG
IMG_4358.JPG
IMG_4353.JPG
IMG_4352.JPG
IMG_4351.JPG
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Żuraw Gdański

Post autor: myszor »

Witaj .
Proponował bym Tobie na końce palców naciągnąć poucinane końcówki rękawiczek lateksowych . Zdaje to egzamin a i ręka się nie poci tak mocno . Spróbuj .
Tak robi duża część zegarmistrzów . A Twoja praca to prawie to samo :)
Powodzenia .
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
futaba
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"","desc":"","lat":"","lng":""}
Kontakt:

Re: Żuraw Gdański

Post autor: futaba »

A może warto oklejone elementy pociągnąć caponem, dalej będzie sklejalne ale już pot nie będzie miał łatwo.
Pozdrawiam
Grzegorz Jermołaj
Pływające i latające RC.
Awatar użytkownika
Agrest4
Posty: 0
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:27

Re: Żuraw Gdański

Post autor: Agrest4 »

Witam
Dziękuję bardzo za porady. Pisząc o tym problemie nawet nie przeszło mi przez myśl , że ktoś się odezwie. Na Kogę jednak można liczyć. Ja raczej myślałem o bawełnianych rękawiczkach ale pomysł z końcówkami lateksowymi podoba mi się. Caponu nigdy nie używałem i dlatego boję się teraz malować gotowe już elementy. Jak coś nie wyjdzie to szkoda będzie mi to wszystko zrywać. Użyję go przy następnym modelu.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
ESSI2SS
Posty: 0
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:34

Re: Żuraw Gdański

Post autor: ESSI2SS »

Witam i pozdrawiam ,kolego musisz mieć na uwadze ze szkło zniekształca odbiór wizualny i twe ślady widoczne dla Ciebie do D:( mogą być nie widoczne ale własna świadomość ?I Lakier dobry pomysł .każdy jest inny ja nie mam takiego problemu ( z liniami papilarnymi) buduję w nocy ,mnie słońce oślepia i jest chłodniej :)
ODPOWIEDZ