Dwunastu Apostołów

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Borek »

Z tego co mi wiadomo, płytki powinny być układane na zakładkę.
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
ryszardw
Posty: 898
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: ryszardw »

Świetnie Ci to idzie.Kolega jest na etapie oklejania kadłuba i klnie na wszystko.Ma ciągle problemy i nic mu nie pasuje .Super.R
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: ostry_gl »

Cześć,
Pan Krzysztof Gerlach opisuje ten problem tutaj:
http://www.timberships.fora.pl/artykuly ... a,170.html

Pozdrawiam,

Łukasz
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Dzięki :)
Faktycznie Borek jest tak jak piszesz. Nie wiem na ile moje informacje są właściwe ale chyba robiono zakładkę na około 20 mm przy grubości blachy około 1mm. W mojej skali zakładka musiałaby mieć jakieś 0,2 mm przy blaszce grubej 0,01. Taśma, którą posiadam ma gr. 0,025. Wydaje się niewiele ale jak zrobiłem próbkę na zakładkę to miałem wrażenie, że jest to przerośnięte. Stąd moja decyzja kładzenia płytek na styk. Dodatkowo utrwalił mnie w przekonaniu model XII w skali 1:72 Michaiła Smirnowa, gdzie widać na zdjęciach płytki ułożone bez zakładki i bez imitacji gwoździowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JackSparrow
Posty: 0
Rejestracja: 17 wrz 2016, 14:03

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: JackSparrow »

No i świetnie mistrzu ci to wyszło. Na słoiku nie zapowiadało się, że wyjdzie tak fajnie a jednak :)
Awatar użytkownika
ataman
Posty: 966
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: ataman »

JackSparrow pisze:No i świetnie mistrzu ci to wyszło. Na słoiku nie zapowiadało się, że wyjdzie tak fajnie a jednak :)


Znaczy.... kolega Sparrow chwali niejakiego Michaiła Smirnowa? to onże Michaił tez najpierw na słoiku próbował, jak darczello?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acdd
Posty: 0
Rejestracja: 05 paź 2014, 14:20

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: acdd »

Panie Darczello albo masz Pan talent albo deagostini zrobiło dobrą robotę :)

Sam podjąłem się budowy tego modelu ale stanęło na szkielecie... poirytowany byłem czekaniem na kolejne elementy i wyszedł z tego czekania tankowiec :)

Mam kilka elementów z tego statku jakieś armaty i koło sterowe i chyba szalupkę... więc mogę to wszystko panu podesłać nieodpłatnie jeśli Pan chce... modelu kończyć nie zamierzam. Idzie Pan naprzód z budową i jestem pod ogromnym wrażeniem Pana poczynań...
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Dzięki Łukasz :)
Cieszą mnie pozytywne słowa :). Tak naprawdę to się nigdy nie zastanawiałem nad tym czy mam talent, po prostu lubię to robić i tyle. To co mi przysłało DeA (mam już wszystkie części) jak mi nie pasuje to z reguły ląduje w koszu i na ile jestem w stanie produkuję swoje elementy.

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam
Prace przy miedziowaniu posuwają się pomału do przodu. Używam do tego celu taśmy "Master Foil Plus" z przeźroczystym klejem. Na uprzednio polakierowanym 2 razy i oczyszczonym podłożu trzyma bardzo dobrze, jedynie w miejscach gdzie dotykałem klej palcami jest trochę słabiej.
Klejenie zacząłem od położenia dwóch pasów przy linii wody a reszta idzie od kila.

Pozdrawiam
Draek
Załączniki
IMG_20160922_132411.jpg
IMG_20160922_132501.jpg
IMG_20160922_132444.jpg
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
Udało się, poszywanie ukończone :) , no prawie bo jeszcze czeka ster i drobne prace przy kilu.
Poszło szybciej jak się tego spodziewałem, zamierzony efekt uzyskany. Popełniłem błąd nie używając na początku rękawiczek i różnicę niestety widać na zdjęciach. Mimo to wydaje mi się, że jak na pierwszy raz, to wyszło chyba nie najgorzej ;).
Raczej planuję pozostawić to w takim stanie i polakierować aby nie patynowało (tak mi się podoba).

Pozdrawiam
Darek
Załączniki
Po użyciu wywaru z soku cytryny i dodatkiem soli, czyściło pięknie ale kolorek jakiś taki jaśniejszy
Po użyciu wywaru z soku cytryny i dodatkiem soli, czyściło pięknie ale kolorek jakiś taki jaśniejszy
IMG_20160927_143219.jpg
IMG_20160927_140954.jpg
IMG_20160927_140922.jpg
IMG_20160927_140858.jpg
ODPOWIEDZ