Powitanie

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 0
Rejestracja: 27 sie 2016, 13:05

Powitanie

Post autor: Jarekk »

Dzień dobry wszystkim miłośnikom modelarstwa. Od dłuższego czasu przeglądam strony koga.net.pl i postanowiłem dołączyć do zacnego grona. Kłaniam się wszystkim.
Pozwolę sobie "doedytować" trochę wiadomości o sobie. Z modelarstwem zetknąłem się - jeśli dobrze pamiętam - w 1974 roku. Trochę dawno. Była to raczej zabawa niż hobby, o poważnej pracy nie wspominając. Kleiłem plastiki, które dostępne były w składnicach harcerskich (takie coś kiedyś było) i małe modelarze. Interesowały mnie i samoloty i statki. Jakość tych modeli była... ci którzy pamiętają tamte czasy wiedzą jaka :-) Ostatnim sklejonym modelem był HMS Rodney z MM. To było spore wyzwanie. Zimą '79 roku skleiłem kilka modeli budynków z zapałek i tym akcentem zakończyłem dziecięcą przygodę z modelarstwem. Jako, że obecnie mam trochę wolnego czasu postanowiłem... spróbować ponownie. W ubiegłym roku zakupiłem MM z Santa Marią z 1976 roku... no i zlepiłem (o jakże wiele rzeczy mogłem zrobić lepiej :D ) ale poszło dużo szpachli. Następnie rozpocząłem pracę z Golden Hind, też z MM i... znalazłem forum Koga a w nim - poza pracami modelarzy, przy oglądaniu których "szczęka mi opadła" - znalazłem relację Pana Romana z budowy kartonowo-fornirowej SM. Przeczytałem i obejrzałem raz, drugi, trzeci... no i spróbuję taki model zrobić.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2016, 14:16 przez Jarekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strzelec
Posty: 0
Rejestracja: 24 sie 2015, 17:02

Re: Powitanie

Post autor: strzelec »

Witaj Jarku wprawdzie też jestem od niedawna na tym portalu i wśród marynistów, ale z chęcią zobaczę Twoje prace i tym co wiem też się podzielę swoim warsztatem doświadczeń
Awatar użytkownika
RomekS
Posty: 3205
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: {"name":"Polska Toru\u0144","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Powitanie

Post autor: RomekS »

Witaj Jarek.
Śmiało zaczynaj SM. Zacznij od szkieletu a w międzyczasie postaraj się o fornir z gruszy.
Czasami bywa na Allegro. Świetnie się go tnie i łatwo kształtuje, no i ma fajny kolor.
Jakbyś miał pytania to pytaj, na pewno podpowiemy w miarę możliwości.
ODPOWIEDZ