Dwunastu Apostołów

Opisy budowy jednostek żaglowych
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Dzięki Mati :).
Przyznam szczerze, że jak na razie to o wykonaniu odlewów nie wiele wiem ale jak dojdę do tego etapu to na pewno spróbuję i tej zabawy :).

Tomku tu są adresy o które pytałeś:

https://fotki.yandex.ru/users/igorcap/album/41085/
http://www.shipmodels.ru/model/rus/182/

Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 395
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: TomekA »

Dzieki za linki. Rzeczywiscie imponujacy model! :o
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
C.d
Dość długo byłem nieobecny ale brak czasu , no i błąd (za bardzo zaufałem wydawcy), który popełniłem mocno zwolniły moją pracę.
Załączniki
IMG_20160624_140207.jpg
IMG_20160624_140129.jpg
Mnóstwo to kosztowało pracy i cierpliwości ale wszystkie okienka już zmontowane :). Drzwi są z gruszy a okienka z olchy. Wszystko zapuszczone pokostem.
Mnóstwo to kosztowało pracy i cierpliwości ale wszystkie okienka już zmontowane :). Drzwi są z gruszy a okienka z olchy. Wszystko zapuszczone pokostem.
Takie rozwiązanie proponowało DeA ale te zaślepione okienka z bocznej części nie przemówiły do mnie ;)
Takie rozwiązanie proponowało DeA ale te zaślepione okienka z bocznej części nie przemówiły do mnie ;)
Błąd o którym mowa. Dwa dolne rzędy nie są w jednej linii (różnica ok 1 mm) górny zaś jest ok. Skąd to wynikło nie wiem ale bez poprawki po montażu listew wszystko by się rozjechało. Musiałem więc co nieco popsuć i robić od nowa :(
Błąd o którym mowa. Dwa dolne rzędy nie są w jednej linii (różnica ok 1 mm) górny zaś jest ok. Skąd to wynikło nie wiem ale bez poprawki po montażu listew wszystko by się rozjechało. Musiałem więc co nieco popsuć i robić od nowa :(
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam
Chcąc odpocząć od galeryjki przerzuciłem pracę na nadburcia.

Pozdrawiam
Darek

C.d.n
Załączniki
image003.jpg
W części dziobowej było sporo gimnastyki aby właściwie wyprofilować listwy, z braku czasu na samym dziobie jest jeszcze nie dokończone ;)
W części dziobowej było sporo gimnastyki aby właściwie wyprofilować listwy, z braku czasu na samym dziobie jest jeszcze nie dokończone ;)
Na śródokręciu zerwałem elementy załączone od DeA (wykonane z mosiądzu) i wkleiłem swoje tak aby pasowały do reszty poszycia (różnicę widać na pierwszym zdjęciu)
Na śródokręciu zerwałem elementy załączone od DeA (wykonane z mosiądzu) i wkleiłem swoje tak aby pasowały do reszty poszycia (różnicę widać na pierwszym zdjęciu)
image008.jpg
image007.jpg
image006.jpg
image005.jpg
Do dalszych prac montażowych wykonałem kolejne elementy, cieńsze paski mają 5 mm. To co załączyło DeA idzie do kosza ;)
Do dalszych prac montażowych wykonałem kolejne elementy, cieńsze paski mają 5 mm. To co załączyło DeA idzie do kosza ;)
image003.jpg
image001.jpg
Moje burty są węższe od tego co proponowało wydawnictwo i zmuszony byłem wykonać własne listwy
Moje burty są węższe od tego co proponowało wydawnictwo i zmuszony byłem wykonać własne listwy
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
C.d prac przy nadburciach
Prawie wszystko zmontowane i pomalowane, zostały jeszcze tylko ścianki na wejściach ale to po urlopie :)

Pozdrawiam
Darek
Załączniki
image002.jpg
image009.jpg
image007.jpg
image001.jpg
image003.jpg
image004.jpg
image006.jpg
Awatar użytkownika
Dargol
Posty: 0
Rejestracja: 16 mar 2016, 22:57

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: Dargol »

Kawał fajnego kadłuba ;)
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam po wakacjach.
W tym czasie niewiele się działo ale ale od czasu do czasu coś tam podłubałem przy modelu.
Pierwsze cztery zdjęcia to efekty wakacyjne :roll: pozostałe to efekt kilku dni września.
Myślę także coraz intensywniej nad wykonaniem własnych ozdób. Moja wiedza w tym zakresie jest znikoma ale troszkę już poczytałem i chciałbym użyć do tego celu Gumosil na formę oraz żywicy Smooth-Cast 300-320. Trochę zapał studzi cena tych środków :shock: . Może znacie jakieś tańsze zamienniki ew. metody aby uzyskać powtarzalne rzeźby ?

Pozdrawiam
Darek
Załączniki
IMG_20160906_132643.jpg
Ten element trochę zmodyfikowałem dzięki czemu lepiej wygląda
Ten element trochę zmodyfikowałem dzięki czemu lepiej wygląda
IMG_20160906_114108.jpg
Mozolne oklejanie listwami (grubsze to brzoza, cieńsze olcha), balkoniki zamontowane na sucho
Mozolne oklejanie listwami (grubsze to brzoza, cieńsze olcha), balkoniki zamontowane na sucho
Klepki balkonów wykonane z olchy, układ deseczek zmieniony w stosunku do instrukcji
Klepki balkonów wykonane z olchy, układ deseczek zmieniony w stosunku do instrukcji
Efekty pracy poza domem, mosiężne opaski w miejscach styku polutowałem aby lepiej się to wszystko trzymało
Efekty pracy poza domem, mosiężne opaski w miejscach styku polutowałem aby lepiej się to wszystko trzymało
IMG_20160823_095048.jpg
Elementy wklejone, nawierciłem też mnóstwo otworów pod atrapy dział oraz na liny klap furt działowych.
Elementy wklejone, nawierciłem też mnóstwo otworów pod atrapy dział oraz na liny klap furt działowych.
IMG_20160726_134248.jpg
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
W galeryjce nastąpiła przerwa i ruszyłem dalej z poszyciem burt. Tym razem przygotowałem sobie białe listewki, użyłem do tego listewek lipy załączonych do kolekcji (pociąłem je tylko na znacznie węższe ;) ):
Załączniki
Na sterburcie jeszcze niedokończone
Na sterburcie jeszcze niedokończone
IMG_20160908_142714.jpg
IMG_20160908_142422.jpg
IMG_20160908_142452.jpg
Na początek bakburta, bez rękawiczek się nie obeszło
Na początek bakburta, bez rękawiczek się nie obeszło
IMG_20160907_133729.jpg
Awatar użytkownika
JackSparrow
Posty: 0
Rejestracja: 17 wrz 2016, 14:03

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: JackSparrow »

Bardzo profesjonalna i czysto wykonana praca. Piękny model.
Awatar użytkownika
darczello5
Posty: 0
Rejestracja: 24 lut 2015, 11:04

Re: Dwunastu Apostołów

Post autor: darczello5 »

Witam.
Dzięki Jacksparrow :) ale do profesjonalizmu to jeszcze długa droga przede mną.

Poszywanie burt mam już ukończone, wykonałem też poprawki malarskie i zapuściłem pokostem okienka furt działowych. Przymierzam się teraz do układania miedzi.

Pozdrawiam
Darek
Załączniki
Do prób posłużył mi słoik. Płytki będą ułożone na styk, wymiar 4/12mm.
Do prób posłużył mi słoik. Płytki będą ułożone na styk, wymiar 4/12mm.
Okienka nabrały właściwego koloru
Okienka nabrały właściwego koloru
IMG_20160912_125701.jpg
IMG_20160912_125632.jpg
ODPOWIEDZ