Witam serdecznie i proszę o pomoc

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
Modry
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2016, 01:33

Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: Modry »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Paweł do tej pory moje doświadczenia z modelarstwem ograniczały się do modeli plastikowych oraz kartonowych które budowałem będąc jeszcze dzieciakiem. W dalszej części życia moje zainteresowania skupiły się głównie na budowaniu drobnych układów elektronicznych opartych na mikroprocesorach.
Impulsem który skierował mnie na Kogę było otrzymanie zbudowanego w 90% modelu żaglowca który postanowiłem dokończyć. Sprawa z początku wydawała mi się mniej skomplikowana niż było w rzeczywistości. Pomimo wielodniowych poszukiwań w internecie nie udało mi się go nawet zidentyfikować. Dlatego proszę was o radę gdzie powinienem szukać tej jednostki oraz ewentualnych planów. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
2.jpg

1.jpg
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: TomekA »

Kolejny model fikcyjnej kominkowej hybrydy, niedajacej sie zidentyfikowac, obawiam sie.
Modry
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2016, 01:33

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: Modry »

Tego się obawiałem... Ponieważ dopatruję się pewnych cech zbliżonych do Priediestinacji myślę że wykonanie olinowania oraz żagli będę opierał właśnie na jej planach...
Awatar użytkownika
oksal
Posty: 1879
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: oksal »

Prawdopodobnie jest to rosyjski Orzeł zwodowany na Morzu Czarnym w pierwszych latach panowania Piotra Wielkiego. Rysunki tej jednostki są w Modelarzu. Ukazały się gdzieś 1982- 84. Na pewno przed 85 rokiem. Niestety dokładnie nie pamiętam, ale w tamtych latach podszedłem do budowy tego okrętu, którego nigdy nie ukończyłem. Rysunków tez już nie posiadam. Może ktoś na Kodze ma roczniki Modelarza z tamtych lat ?
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 914
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: Slawek Kromer »

jeśli to ORZEŁ to rysunki były w MODELARZU 11/1971
http://www.muzeumkrosniewice.pl/modelar ... z_1971.pdf
Awatar użytkownika
TomekA
Posty: 386
Rejestracja: 03 paź 2011, 04:04

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: TomekA »

Znalazlem takie trzy zdjecia modelu tego "Orla".
Załączniki
Orel1.jpg
Orel2.jpg
Orel3.jpg
Modry
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2016, 01:33

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: Modry »

Panowie jestem pełen podziwu dla waszej wiedzy! Bardzo dziękuje za pomoc i zaangażowanie! Po przyjrzeniu się zamówiłem już wskazany numer modelarza i czekam niecierpliwie aż przyjdzie :) Mam nadzieję, że poradzę sobie z dokończeniem tego modelu :)
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: PawelCH »

Witam. Czy to przypadkiem model który budował Jurek Młot ze Świdnicy? Wyglada znajomo.
Paweł
Modry
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2016, 01:33

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: Modry »

Jest to bardzo możliwe chociaż mam ten model od modelarza (lotniczego) mieszkającego w Bielawie.
Awatar użytkownika
PawelCH
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam serdecznie i proszę o pomoc

Post autor: PawelCH »

Sprawdzilem . To napewno model Jurka i napewno to Orzeł.Ten model ma jakieś 30 lat albo i wiecej. Był z nim pare razy na zawodach w żarowie. Nareszcie się doczeka zakończenia budowy.
Paweł
ODPOWIEDZ