Witam ciepło i miłego dnia dla Wszystkich

Witaj nowy kadecie. Wszyscy użytkownicy Kogi Cię serdecznie witają. Cieszymy, że do nas zawitałaś/eś, jednak prosimy o przedstawienie się w kilku słowach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koperek85
Posty: 0
Rejestracja: 11 lut 2016, 15:24

Witam ciepło i miłego dnia dla Wszystkich

Post autor: Koperek85 »

Witam

Od dłuższego czasu poszukuję hobby które mógłbym realizować w domu wieczorami (czasami trzeba się oderwać od książek), modelarstwo (kartonowe) uprawiałem za młodu i zawsze mnie fascynowało, stąd ta decyzja. Jako, że moją główną pasją jest żeglarstwo, jedyny rodzaj modeli jaki wchodził w grę to żaglowce; wiem, że rzucam się na głęboką wodę, ale po prostu nie jestem zainteresowany innymi modelami.
Planuję zacząć od modelu kartonowego dla sprawdzenia własnej cierpliwości, ale później szybko przejść na model drewniany. Wielu pewnie będzie mi odradzać taką decyzje, ale nie podejmuje jej pochopnie. Posiadam spore zaplecze które umożliwi mi ułatwiony start z drewnianymi modelami.
W domu mam ploter CO2 60V, znam się na jego obsłudze jak i na grafice wektorowej; posiadam sporo elektronarzędzi w tym narzędzia precyzyjne (łącznie z małą tokarką do drewna); zajmuję się ciesielką więc znam się na drewnie; dodatkowo mam znajomego który kończy z renowacją zegarów i mebli i z chęcią udostępni mi swoje narzędzia i materiały.
Jeszcze nie zdecydowałem od jakiego modelu zacznę (chętnie przyjmę podpowiedzi), na razie wczytuje się w forum KogaPortal bo nie lubię być nieprzygotowany.
Dlatego witam wszystkich gorąco, z góry dziękuję za wszystkie rady i cieszę się, że znalazłem tak fantastyczny portal.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kazek
Posty: 717
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Witam ciepło i miłego dnia dla Wszystkich

Post autor: Kazek »

Witaj w naszym gronie . Nikt ci nic nie będzie odradzał buduj i baw się swoim hobby sam zdecydujesz czy dasz radę czy nie ,ale musisz się spodziewać że nie będzie łatwo i komentarze mogą tez być rożne ale jak to wszystko przetrzymasz to wyrośnie z ciebie modelarz heheheheh. Powodzenia
Pozdrawiam Kazik :)
Awatar użytkownika
ostry_gl
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 22:18

Re: Witam ciepło i miłego dnia dla Wszystkich

Post autor: ostry_gl »

Witaj na Kodze:)
Nie czuje się zbyt upoważniony do radzenia, bo są od tego bardziej doświadczeni koledzy, ale zastanów się na początek nad techniką kartonowo - fornirową - to płynniejsze przejście do modeli drewnianych.

Pozdrawiam,

Łukasz
ODPOWIEDZ