ORP GROM

Czyli forum RC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Kolejny większy element na ukończeniu to górna część nadbudówki maszynowni. Pozostało zamontować zaczepy odciągów do wyrzutni w położeniu marszowym no i reling z drabinkami. Przez ostatnie kilka dni męczyłem świetliki, które ze względu na wymiary byłem zmuszony nieco uprościć.
Załączniki
241.jpg
na bokach zejściówki będą jeszcze wentylatory, ale te trzeba dopasować do płaszczyzny pokładu.
na bokach zejściówki będą jeszcze wentylatory, ale te trzeba dopasować do płaszczyzny pokładu.
przyklejone są też podstawy wyrzutni torped
przyklejone są też podstawy wyrzutni torped
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Witam, jako że miniony tydzień musiałem poświęcić pracy zawodowej, to nie przybyło wiele przy modelu. Efekty sobotniego popołudnia i wieczora. Przy nadbudówce maszynowni doszły zaczepy odciągów i siatkowe wyloty wentylacyjne, a na nadbudówce kotłowni zamontowałem drzwi (jeszcze bez klamek) i świetliki z bulajami. Niestety kolejne dni ponownie wyjazdy służbowe, więc nie wiem kiedy kolejny wpis w relacji.
Załączniki
świetliki z bulajem nad pomieszczeniem kuchni, obok otwory pod kominki z kambuzów.
świetliki z bulajem nad pomieszczeniem kuchni, obok otwory pod kominki z kambuzów.
prawa strona, drzwi i po lewej świetlik,
prawa strona, drzwi i po lewej świetlik,
lewa strona, ujęcie od tyłu
lewa strona, ujęcie od tyłu
na podstawie widoczne zaczepy i pod platformą wyloty wentylacyjne już z siatką,
na podstawie widoczne zaczepy i pod platformą wyloty wentylacyjne już z siatką,
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
stary
Posty: 0
Rejestracja: 13 gru 2015, 11:56

Re: ORP GROM

Post autor: stary »

Koronkowa robota. Podziwiam.
Jedno jednak mam spostrzeżenie co do tych świetlików. Przypuszczam że Grom i Błyskawica miały takie same świetliki. Na Błyskawicy są one kwadratowe. W Twoim modelu też ale mają narożniki bardzo zaokrąglone. W/g mnie za bardzo i zwraca to uwagę.
Poniżej fotka z Błyskawicy.
Załączniki
świetliki.jpg
świetliki.jpg (116.02 KiB) Przejrzano 8138 razy
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Masz rację Stary jest to mój błąd, który w niedługim czasie muszę poprawić. Po prostu wykonując całą serię świetlików, utkwiło mi w pamięci zdjęcie tego z zaokrąglonymi narożnikami i odruchowo tak zrobiłem wszystkie. Kapnąłem się po przyklejeniu, gdy otworzyłem dysk ze zdjęciami. Żeby było śmieszniej to na tej samej fotografii widać obydwa rodzaje.
Załączniki
246.jpg
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
marek1
Posty: 57
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:34

Re: ORP GROM

Post autor: marek1 »

Witam,pięknie ,szkoda troszeczkę włożonej pracy ,ale nie Ty jeden pracujesz na pamięć ,a poprawki są dość bolesne,podglądam, czekam na postępy pozdrawiam Marek

PS.http://images.google.com/hosted/life/30 ... 4b0e2.html
podstawę chyba dałeś o jedno pole bliżej
Załączniki
82b9d883a027ccf8_large.jpeg
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Mały zastój w stoczni, ale nie samym modelarstwem człowiek żyje :) . Żeby nie odwlekać poprawiania błędów, usunąłem wadliwe świetliki i zacząłem produkcję nowych. Narazie poklejone warstwy i wklejone bulaje. Pozostaje wkleić na swoje miejsce na nadbudówce i uzbrajać we wszelkiej maści okucia.
Załączniki
2016-02-06 18.56.35.jpg
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
rykrol
Posty: 0
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:30

Re: ORP GROM

Post autor: rykrol »

Może takie małe uaktualnienie. Nie mogę się doczekać cd.
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Witam, jeszcze trochę cierpliwości. Narazie walczę ze świetlikami po wymianie na nowe.
W między czasie inne drobiazgi jak klamki, uchwyty, śrubki i Bóg wie co jeszcze. Dla odpoczynku oczu od drobnicy, wznawiam prace nad kadłubem czyli ostateczny szlif przed pierwszym podkładem.
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Zawsze ciąg dalszy kiedyś nastąpi, niestety czasem wyniknie jakaś kolizja modelarstwa z pracą zawodową lub zdrowiem. Dlatego dość dawno nic nie pokazywałem, ale zapewniam że prace trwają. Obiecałem pokazać mój pomysł na imitację zamknięć świetlików. Nie jest to ideał, ale w tej skali chyba dostatecznie będzie odzwierciedlać podobieństwo do oryginału.
Załączniki
pierwsze sztuki wklejone, po wyschnięciu kleju przycięcie końcówek motylka na wymiar
pierwsze sztuki wklejone, po wyschnięciu kleju przycięcie końcówek motylka na wymiar
sklejone elementy,
sklejone elementy,
części składowe, motylki skręcone z drutu miedzianego 0,15, paski zawiasów z blaszki miedzianej 0,2,  powiercone otworki 0,3 mm przed wycięciem,
części składowe, motylki skręcone z drutu miedzianego 0,15, paski zawiasów z blaszki miedzianej 0,2, powiercone otworki 0,3 mm przed wycięciem,
nowe świetliki na swoim miejscu z wklejonymi już uchwytami
nowe świetliki na swoim miejscu z wklejonymi już uchwytami
Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
taganc
Posty: 37
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: ORP GROM

Post autor: taganc »

Witam. Powoli usiłuję wyrwać się z sideł zapaści i niemocy modelarskiej :cry: . Rozkręcam się przy wykańczaniu kadłuba do malowania podkładem. A dziś malowanko drobnicy, której sporo się nazbierało no i pierwszych nadbudówek. Dla zainteresowanych, pierwszy podkład to bezbarwny Motip do plastików, a druga warstwa szary podkład tej samej firmy. Części metalowe - szary podkład do metali też tej firmy.
Załączniki
251.jpg
252.jpg
253.jpg
254.jpg
Pozdrawiam Tadeusz
ODPOWIEDZ