Zdzisław HMS Enterprize

Pierwsze kroki w modelarstwie szkutniczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Nie mogłem się oprzeć pokusie, żeby przymierzyć na modelu wykonane lecz jeszcze nie zamontowane elementy. Po ułożeniu ich na pokładzie wygląda to tak.
Gretingi wymienię na nowe. Już są prawie gotowe.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
11.JPG
10.JPG
9.JPG
8.JPG
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Dawno mnie tu nie było, ale chorowałem i choroba skutecznie ograniczyła moją aktywność. Obecnie wszystko powoli wraca do normy i nareszcie mogę powrócić do pracy przy moim modelu.
Wykonałem klapy furt działowych. W moim modelu w/g wycinanki z Shipyardu jest 10 klap furt działowych.
6 na rufie i 4 na dziobie okrętu.Klapy furt działowych za montowane są jedynie na dolnych pokładach rufowym i dziobowym oddzielonych od pokładu środkowego ściankami działowymi.
Może i moje klapy nie wyszły najlepiej ale i tak jestem zadowolony, ze mogę nareszcie trochę pobawić się przy modelu.
Załączam zdjęcia
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
lewa burta rufa
lewa burta rufa
lewa burta dziób
lewa burta dziób
prawa burta rufa
prawa burta rufa
zamontowane prawa burta dziób
zamontowane prawa burta dziób
prawie gotowe
prawie gotowe
Awatar użytkownika
Borek
Posty: 379
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: {"name":"Polska Wroc\u0142aw","desc":"","lat":"","lng":""}

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Borek »

Cześć.
Fajnie, że wróciłeś do sklejania. Model mimo kilku błędów prezentuje się bardzo fajnie
Pozdrawiam serdecznie Piotr
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Znowu trochę pogrzebałem przy modelu. Zamontowałem na stałe mebelki w kabinie kapitańskiej, kabestan pionowy, kuchnię i armaty w części rufowej i dziobowej na dolnych pokładach.Skręciłem dwie linki jedną o średnicy 0,5 mm i drugą o średnicy 0,9 mm. Dwie armaty, które będą częściowo widoczne spod górnego pokładu rufowego wyposażyłem w linki i bloczki a końcówki linek zwinąłem w "obowiązkowe" słoneczka.
Teraz zabiorę się za górny pokład rufowy. Odkurzyłem cały model i od dzisiaj w przerwach nad pracą przy nim, będę go zakrywał folią.
Załączam zdjęcia
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
6.JPG
5.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Awatar użytkownika
Slawek Kromer
Posty: 918
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:55

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Slawek Kromer »

Czy mogę zamówić mebelki do mojego modelu ?
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Znowu coś tam zrobiłem. Wykonałem fałszywy pokład górny rufowy z 1 mm sklejki lotniczej.Dopasowałem, doszlifowałem i wyciąłem odpowiednie otwory. Teraz spróbuję okleić ten pokład listewkami. Chcę w całości wykonać pokład poza modelem, dlatego od spodu nakleiłem odpowiednie profile, żeby zachować spady w stronę burt. Jak to wyjdzie zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
2.JPG
1.JPG
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Znowu coś tam zrobiłem przy modelu. Okleiłem pokład listewkami, oczywiście nie do końca bo cały czas pokład sklejam poza modelem. Zrobiłem koło sterowe, przyznaję że same koła zakupiłem, dorobiłem jedynie podstawę. Zrobiłem też kołkownicę i nagle. Nagle zrobiłem z wykałaczek. Wykałaczki kupiłem w sklepie spożywczym po 1,50 zeta za 100 szt. Są one w górnej części toczone, dlatego nagle powstały stosunkowo niewielkim nakładem pracy. Mam takie urządzenie przerobione ze stołowej szlifierki, do której dopasowałem z prawej strony uchwyt do wiertarki i dorobiłem drugi uchwyt na łożysku. Pokażę to na zdjęciu. Toczę na tym a właściwie szlifuję przy pomocy papieru ściernego maszty i reje. Teraz na tej szlifierce przy pomocy paska papieru ściernego wyszlifowałem nagle. Dzisiaj zrobiłem też kabestan i wszystko zamontowałem na pokładzie. Teraz zrobię jeszcze gretingi i cały pokład zamontuję na modelu.
Załączam zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
7.JPG
6.JPG
teraz parę zdjęć z zamontowanymi elementami
teraz parę zdjęć z zamontowanymi elementami
dzisiaj wykonany kabestan
dzisiaj wykonany kabestan
nagle powkładane do kołkownicy
nagle powkładane do kołkownicy
a z takich wykałaczek wyszlifowałem nagle
a z takich wykałaczek wyszlifowałem nagle
z prawej strony jest uchwyt stolarski z łożyskiem i mogę go przesuwać w dowolnym kierunku a unieruchamiam go przy pomocy ścisku stolarskiego. Jak szlifuję grubsze elementy to do uchwytów wkładam takie uchwyty jakie są przy tokarce do drewna.
z prawej strony jest uchwyt stolarski z łożyskiem i mogę go przesuwać w dowolnym kierunku a unieruchamiam go przy pomocy ścisku stolarskiego. Jak szlifuję grubsze elementy to do uchwytów wkładam takie uchwyty jakie są przy tokarce do drewna.
tutaj same koła jeszcze nie pomalowane, na następnych zdjęciach sa w kolorze drewna
tutaj same koła jeszcze nie pomalowane, na następnych zdjęciach sa w kolorze drewna
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Właśnie skończyłem gretingi na pokładzie rufowym. Następnym elementem będzie szafka kompasowa, chyba nazywa się ona naktuz. Zrobię szafkę i dopiero wtedy cały pokład rufowy zamontuję na modelu.
Załączam zdjęcia
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
PS
Dzięki wielkiej frajdzie jaką jest praca przy modelu, szybciej wracam do zdrowia.
Załączniki
2.JPG
1.JPG
myszor
Posty: 1061
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:56

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: myszor »

Witaj.
I oto w tym chodzi żeby sprawiało dużo frajdy.
A jak jeszcze pomaga Ci to w powrocie do zdrowia to nic innego już nie trzeba :)
Wyzdrowiej szybko i życzę dużo dużo zdrowia.n
Pozdrawiam . Andrzej :)

Drewno to surowiec , który od niepamiętnych czasów odgrywał wielką role w życiu człowieka , dlatego też powinno być traktowane z należytą atencją .
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 23
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:49

Re: Zdzisław HMS Enterprize

Post autor: Zdzisław »

Witam
Zrobiłem szafkę kompasową i zamontowałem na pokładzie. Teraz cały pokład zamontuję na modelu.
Pozdrawiam serdecznie Zdzisław
Załączniki
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
ODPOWIEDZ